Obnova a ošetrenie spálených vlasov

Obsah článku:

 • Správna starostlivosť
 • zotavenie
 • Ľudové recepty
 • Tipy a triky

Liečba spálených vlasov
Liečba spálených vlasov
Foto: Shutterstock

Správna starostlivosť

Na začiatok je potrebné vyčistiť spálené konce vlasov. Ak chcete vyzerat oveľa lepšie, použite dobrý kaderník raz za 2-3 mesiace. Opýtajte sa špecialistu na ozdobenie vlasov o 5-7 centimetrov. To bude stačiť na to, aby ste sa nakoniec zbavili spálených vlasov. Zároveň nezabudnite nakŕmiť kudrlinky. K tomu je veľa rôznych kozmetických výrobkov.

zotavenie

Čo je potrebné v tejto situácii – špeciálne masky, spreje, balzamy a šampóny na poškodené vlasy. Pri výbere kozmetiky nezabudnite na hlavné pravidlá. Štítky produktu starostlivo preštudovať. Niektoré kozmetické výrobky sú rozdelené do rôznych typov a farieb vlasov. Nezabudnite tiež vidieť dátum vypršania platnosti produktu.

No, ak je výber kozmetiky, môžete sa porozprávať so špecialistom alebo kvalifikovaným poradcom

V lekárni na obnovenie kudrliniek môžete kúpiť vitamíny A a E, olej z hroznových semien alebo lopúch, ako aj multivitamínový komplex, ktorý je určený na posilnenie nechtov, kože a vlasov.

Ľudové recepty

Pomocou rôznych domácich masiek môžete efektívne obnoviť spálené vlasy. Existuje veľa podobných receptov, ale ich princíp pôsobenia je rovnaký: komponenty, ktoré obsahujú, vynikajúco ovplyvňujú štruktúru vlasov, ktorá stratila svoju integritu. Vďaka domácim maskám, pripraveným z prírodných ingrediencií, kudrlinky dostávajú posilnenú výživu, čo z nich vyzerá oveľa lepšie a rastie.

Na prípravu regeneračnej kozmetiky je potrebné miešať lopúch a hroznový olej v pomere 3: 1. Potom sa do výslednej konzistencie pridá 2-3 kapsuly vitamínu E. Táto maska ​​sa aplikuje na predprané vlasy pozdĺž celej dĺžky. Na zvýšenie účinku tohto kozmetického lieku odborníci odporúčajú nosiť špeciálnu čiapočku z polyetylénu. Po 10-12 minútach sa maska ​​umyje teplou tečúcou vodou s trochou šampónu.

Postup sa odporúča 1-2 krát týždenne

Aby sa vlasy hustšie a ich rast, maska ​​vyrobená z rastlinného oleja, koňaku a žĺtka je dokonalá. Takýto kozmetický výrobok sa výborne stará o matné a spálené zámky. Jeden žĺtok bude vyžadovať 2 lyžice rastlinného (olivového, broskýň, mandľového) oleja, 3 lyžice koňaku. Hotový výrobok sa aplikuje na vlasy s ľahkými masážnymi pohybmi. Po 5-7 minútach sa môže kozmetický výrobok odmyť teplou vodou. Ako kondicionér, odvar z harmančekových kvetov je dokonalý.

Perfektne stimuluje masku na rast vlasov vyrobenú z nasledujúcich zložiek:

 • 1 pohár ľahkého piva
 • 1 vaječný žĺtok a 1 banán
 • 1 lyžica prírodného medu

To všetko je zmiešané so zmiešavačom. Maska sa aplikuje po dobu 7-10 minút pozdĺž celej dĺžky vlasov. V tomto prípade by ste mali mať lepší účinok, mali by ste nosiť špeciálnu čiapočku z polyetylénu. Zvyšky kozmetických výrobkov sa umyjú teplou tečúcou vodou s trochou šampónu. Na ošetrovanie vlasov týmto spôsobom je potrebné 1 mesiac.

Ak chcete pripraviť ďalšiu masku, budete potrebovať:

 • 1 lyžica rastlinného (mandľového, broskyňového, olivového) oleja
 • 1 lyžica cukru
 • 1 vaječný žĺtok
 • 1 čajová lyžička sušenej horčice

Všetky komponenty sú dôkladne premiešané. Maska sa aplikuje na masážne pohyby za mokra. Hlava po tom by mala byť zabalená v celofánovej a froté uteráku. Po 10-12 minútach sa kozmetický výrobok odmyje teplou vodou. Maska, pripravená na báze horčičného prášku, dokonale obnovuje spálené vlasy a dodáva im lesk a silu.

Starostlivosť o vlasy
Starostlivosť o vlasy
Foto: Shutterstock

Vynikajúca výživná maska ​​sa pripravuje na báze želatíny. Poskytuje extra silu kučierám, čo prispieva k zrýchlenému rastu. 1 lyžica želatíny má byť namočená v malom množstve teplej vody. Po 15-20 minútach sa výsledná konzistencia pridá k šampónu. Používajte ho pri každom umytí vlasov. Po prvej aplikácii budete môcť vyhodnotiť viditeľný výsledok.

Ak boli vlasy spálené farbou alebo chémiou, dokonalý kozmetický výrobok, ktorý je možné varené doma. Na tento účel mixujte:

 • 3 lyžice lopúcha
 • 1 vaječný žĺtok a 2 čajové lyžičky glycerínu

Výsledná zmes sa aplikuje na suché vlasy a rovnomerne sa šíri po celej dĺžke. Po 7-10 minútach sa zvyšky kozmetiky odmyjú teplým bylinkovým odvarom z harmančeka. Postup sa odporúča 2-3 krát týždenne. Stojí za zmienku, že domáce alebo rozmazané farbivo na vlasy môže spôsobiť vážne poškodenie vlasov.

Tipy a triky

Ak chcete vrátiť spálené vlasy v najkratšom čase, vzdať sa zlých návykov. Tiež nedodržiavajte žiadnu stravu v tejto chvíli. Potrava je potrebná správna a kvalitná. Telo v čase obnovy vlasov musí dostať dostatok stopových prvkov a vitamínov spolu s jedlom.

Čítajte viac: ako sa tunely v ušiach