Prečo sa na nohách nohy objavujú trhliny a ako sa ich zbaviť?

prasknúť na nechty nohy
Crack na nechty
Foto: Getty

Prečo sa na nohách nohy objavujú trhliny, čo to sú?

Vznik takého poškodenia klincovej platne vždy signalizuje závažnú poruchu v tele. Šťastie, ak je to len jedna z chorôb nechtov. V opačnom prípade môže byť všetko oveľa vážnejšie. Trhliny v nechtíku môžu byť nasledovné:

· Pozdĺžny (od koreňa klinca alebo od jeho konca);

· Priečne.

Vo väčšine prípadov je necht riedený a vyčerpaný, ak je náchylný k hubám (takzvaná mykóza nechtov). Dôsledkom tohto ochorenia sú často pozdĺžne praskliny z okraja nechtu. Aj rôzne chemikálie pre domácnosť, činidlá na dekoráciu nechtov alebo kvapaliny na lak na nechty vážne poškodzujú nechty. Tiež nechty často trpia banálnou neznalosťou, ako manipulovať s príslušenstvom manikúry, alebo úplnou absenciou starostlivosti o ne.

Ale trhliny na nechtoch nohy, ktorých príčiny nemusia byť v chorobách, odrážajú problémy vážnejšie:

· Nedostatok živín;

· Dehydratácia;

· Porucha hormonálnej sféry alebo úprava súvisiaca s vekom (puberty, menopauza).

Je dôležité navštíviť lekára včas a zistiť, čo spôsobilo problém a ako sa s ním vyrovnať.

Ako opraviť prasknutý necht?

Trhlina na nechty nôh – veľmi veľký problém, pretože táto časť tela je neustále v pohybe a neustále sa trie topánky, ponožky a povrchom, na ktorom človek chodí. Za takýchto podmienok nie je možné poškodiť poškodenú dosku na nechty. Zatiaľ čo je trhlina stále malá, je dôležité aspoň dočasne ju utesniť. A potom – priamo k lekárovi.

Ako sa to deje – musíte mať po ruke malý kúsok papierovej obrúsky, pilník na nechty alebo basy, rovnako ako číry lak a kefu. Mimochodom, táto metóda nie je vhodná, ak sú poškodené tkanivá pod nechtami a / alebo je odoberaná krv. Rovnaká metóda je účinná pre nechty na ramene.

Je potrebné opatrne vyrovnať povrch nechtov pomocou pilníka na nechty. Potom ho namažte lakom a nechajte ho vysušiť. Potom prilepte kus papiera na veľkosť nechtov, hojne sa rozširujúci lak na vrchole. Nechajte vysušiť, odstráňte vyčnievajúce kusy a zakryte znova. Môžete lesknúť vrchol s pilníkom nechtov, ale je lepšie nie: stále musíte umyť, aby ste mohli pomôcť. Lepšie je, aby sa do nemocnice odstránil lak na nechty.

Je možné opraviť nechty len odborne pomocou špeciálnych prostriedkov. Napríklad požiarna páska a špeciálny biogel.