Zdravie nohy: užitočné kúpeľné procedúry

Obsah článku:

  • pleť pedikúra
  • Fitopedikyur
  • Kamenná terapia
  • Fish SPA

Spa procedúry pre nohy
Kúpeľné procedúry pre nohy: video
Foto: Shutterstock

pleť pedikúra

Kožná pedikúra sa považuje za jeden z najužitočnejších postupov pre nohy. Má nielen starostlivý, ale aj liečebný účinok. Na začiatok, majster v kúpeľoch vám urobí kúpeľ na nohy s morskou soľou na zmäkčenie kože nôh. Potom nasledovali čistiace postupy: s prírodnými krovinami exfoliáciou keratinizovaných oblastí epidermis. Zvyčajne sa na tento účel používa dusená ryža, orechový prášok alebo iné zložky.

Po vyčistení je najpriaznivejšou časťou masáž s použitím éterických olejov. Spravidla majstri používajú bambucké maslo, hroznové semienka alebo sezamové semená. Práca s nohami bude asi štyridsať minút a potom urobte teplý kompres. Nakoniec spracujete nechty. Všetko, vaše nohy vyzerajú skvelo a cítia sa skvelé.

Koža-pedikúra je ideálna pre dievčatá, ktoré preferujú prírodnú kozmetiku a milujú relaxačné procedúry

Fitopedikyur

Phytopedicure je ďalšou veľmi užitočnou procedúrou, ktorú je možné užívať v kúpeľoch. Po prvé, klient je vyrobený nočný kúpeľ s bylinkovým odvarom. Recept na vývar je vždy urobený kozmetikom individuálne, v závislosti od potrieb klienta a vlastností jeho pleti (nadmerné potenie alebo naopak suchosť, praskliny na podpätku). Po kúpaní majster aplikuje masku, tiež pripravenú z liečivých bylín, na nohy. Nakoniec, ak existuje túžba klienta, dostane pedikúru.

Kamenná terapia

Ak máte neustále pocit únavy a bolesti nohy, doprajte si masáž s horúcimi kameňmi. Vyhrievané kamene v rukách skúseného maséra fungujú úžasne – uvoľňujú svaly, zmierňujú bolesť a napätie, urýchľujú krvný obeh, zvyšujú regeneráciu tkanív. Zo salónu vychádzate vonku.

Ak máte závislosť na kŕčových žilách, vyberte možnosť liečby, pri ktorej sa horúce kamene striedajú so studenou masážou

Fish SPA

Vaše nohy nedostali dlhú dobu starostlivosť, koža na nich sa stala hrubá a popraskaná, a ty s túžbou premýšľate nad tým, ako to všetko dať do poriadku? Choďte do obľúbených kúpeľov dnes. Celá škála služieb nebude pre vás kozmetikov, ale malé ryby. Procedúra má liečebný účinok a pomáha proti takým ochoreniam, ako sú ekzém, psoriáza, neurodermatitída. Ryby vynikajúco odstraňujú horné oblasti pokožky a po uplynutí pol hodiny sa vaše nohy stávajú hladké a zamatovo na dotyk. V deň pred prechodom ryby SPA sa neodporúča používať krém a masť na nohy.

Tiež zaujímavé čítanie: masky so silikónom na vlasy.