Dvojica dovolenky: vyberte tie najlepšie vône “unisex”

Parfum pre dvoch je voňavý trend z posledných desaťročí a skvelý darček pre pár zamilovaných.

Podľa štatistík každý tretí muž vo svete parfumu dnes kúpi svojho spoločníka. Zároveň sa 30% žien nevadí nosiť pánske vône, a viac ako polovica z nich sa priznať, že ich najobľúbenejšie – tie, ktoré sú ovládané pomocou bohatých “Les” vetiverových tóny. Prečo sa akcenty zmenili? Pre niektoré mladé dámy všetko otázka vnímania rysov, podporovaných reklamných vizualizácií: sladké dojednania ovocia a kvetín spojené výhradne s vzduchové sukne tutus a ružové sny, ale v skutočnosti sú už dlho na rozdiel džínsy milenca, slipony na platforme a plány pre globálne dobytie sveta. Ďalšie brutálny príchute rovnako ako to lepšie – zdá sa, že nie je tak banálne ako “dievčenskú” kytica ruží, fialiek a konvaliniek, a hlboký a zmyselná. 

Tradičné základné vône mužských vôní sú horké, pestré a vlhké – drevené, pižmové, papradie, bylinky a kože. To sú vône ihličnatého lesa, korenené byliny, vzrušujúce korenie, elitný alkohol, osviežujúca káva, silný tabak. Mali by byť spojovaní s statočným lovcom, dobrodruhom, dobyvateľom a priekopníkom, odvážnymi, zmyslovými, odhodlanými a sebavedomými. 

Pre tučne a extravagantné povahy: elegantný “pre obe pohlavia” vôňa RhumTabac (Comptoir Sud Pacifique), kombinujúci príchute jantárový rum, ľahko ochutené korenie (škorica, kardamón), tabakových listov a pačuli.

Ale časy sa menia a teraz čoraz viac v nových parfumových kompozíciách a moderných verziách starých hier pre ho môžete zachytiť atypické teplé a sladké akordy za účasti ľalie, pelargónie, hyacintu, santalového dreva, fialky, vanilky. V tomto duete, napríklad aranžovanie kvetín s drevom bude znieť tak, organický, že ste (alebo on) by nikdy hádať, “male” zápach alebo “ženské”, až uvidíte fľašu.

L’Etoile Noire, Olibere Parfums. Tajomná východná história, ktorá je odrazom harmonizácie mysle a duše – ženskej i mužskej. Prísná minimalistická krása panenského cédrového dreva, zmäkčeného vodnými tónmi, len mierne, ale veľmi priaznivé odtiene s patchouli, ružou a vanilkou.

Všeobecne platí, že v súlade s narastajúcim trendom rozmazávania hranice medzi pohlaviami sa každoročne stále viac a viac nových vôní unisex. Keď trend je v plienkach, perfumers najväčšie módne domy s ním rokovali s miernym opovrhnutím: vytvorenie priemeru vôní – to najlepšie z čerstvých, mierne sladká, stredne ľahké a pikantné, ktorý by vyhovoval “a my, a vy» ─ myslel úloha jednoduchý, ale neuveriteľne nudné. Súčasným úlohou však bol prijatý, a po určitej dobe súťaž, ktorá spočiatku prevládal komerčný štart, sa stala vzrušujúce a hazardovať s absolútnou tvorivej dominantný. 

1/6

Cuir, Yves Saint Laurent. Luxusná kožená vôňa pre mužov a ženy. Brutálnosti zvuk určuje Roma na vedomie s pikantnou “prísady” v podobe šafranu a zázvorom, a robiť cenné úderov potrebných upresnenie prvkom bitu “rokenrolu” príbeh. Výhradne pre najcitlivejšie osoby.

Duša lesa, Maison Margiela. Prvotriedna chypre “unisex” je aróma. Bohaté zloženie sa líši “tučný” centrum (javorový sirup, jedľa balzam, labdanum) a prekvapujúce unisono nasýtené drevnaté-zemitý poznámky a piercing sladkosť čierne ríbezle s pikantnou odtieňmi červenej papriky. Pre veselé prirodzenosti, ktorí radi cítia život.

Píseň Ameriky Sage, Ralph Lauren. Čisté a jasné, smerom nahor, jasný papradie kompozícia, v ktorej čerstvej šalvie a pikantné tóny jedľa balzamová mäkkého zriedenej sladké tón figy. Aroma nie je obyčajná, originálna, výnimočná.

CK jedno zlato, Calvin Klein. Harmonické a demokratické. Nové čítanie legendárnej verzie The One je stále tak jasné a šťavnaté, že sa vracia do kože slnečného dreva. Neobvyklá zmes obor, bergamotu a šalvie medu s neroli, jazmín obklopený štipľavý harmónii s vôňou fialiek a ľahké zemité akcenty vetiveru vyhotovenia zmyselnú stopu na koži.

Arcadia, Rouge Bunny Rouge. Aristokratická, ale neposlušná. Woody-kvetinová vôňa sa otvára kovové harmonické akordy wacapu dreva a cédru, ktorý dáva cestu k svetlej kvetinové-ovocnou kompozíciu orámované suchých minerálnych poznámkami.

Eau de Narcisse Bleu, Hermes. Čerstvé a energické. Ušľachtilé, elegantné a prísne. Zloženie vône je postavené okolo sladkého narcisu, starostlivo zabaleného do lahodných drevín a skromných škrečkov oranžových stromov. Ideálne pre kancelárie, obchodné rokovania a služobné cesty.

Vôňa “unisex” nepostráda odtieňoch sexuality, ale skôr naopak – nosenie vôňa so svojim partnerom dáva zdravého vzťahu viac, veľmi svetlý intímne nádych intimity.

Dnes sa najväčšie medzinárodné megabrendy snažia navzájom prekonávať, produkujúce pachy určené pre obe pohlavia, jedna je atraktívnejšia než druhá. Obľúbené v univerzálnej kategórii dva, a sú na rôznych póloch – je to ľahké čerstvé citrusy a tajomné a hlboké zmyselné orientálne chute. Druhá z nich je mimochodom obzvlášť populárna v Rusku – máme rád silné, pretrvávajúce vône s “nádherným” vlakom. V záujme spravodlivosti treba poznamenať, že parfuméria “duety”, ktoré bránia tradičné hranice medzi samec a dámske, stále vyrába viac ako dosť.

1/5

Bracken žena a Bracken pre mužov (Amouage)

Gucci Guilty Platinum (Gucci) ─ pre ňu a pre neho

Západná koža biela a západná koža čierna (Alexandre.J)

Toto je on a to je ona (ZadigVoltaire)

Eau de Lacoste L.12.12 Magnetický a Eau de Lacoste L.12.12 Pour Elle Magnetic (Lacoste)

Nepochybne najdôležitejšie stanové vozne v kategórii výklenku parfumérie, ktorých hlavné hodnota nebola cieľovou podlahu a “kódované” vôňu nápadu. História selektívnych parfumov začala v roku 1976 s výskytom na pultoch niekoľkých malých butikov roztrúsených okolo Paríža, stručné fľaštičky označenej l’Artisan Parfumeur. Vôňa, ktorá je v nich skrytá, vytvára dojem niečoho zapomenutého, teplého, šialene príjemného, ​​ale najdôležitejšie – vlastného, ​​osobného, ​​intímneho. Takže napríklad prvý uvoľnený parfémový prostriedok bol nazvaný jednoducho, ale s chuťou “Blackberry a Musk” (Mure et Musc). To bolo spojené nejakým kôš plný čerstvých lesných plodov, zatiaľ čo iní – s černice domáce koláče z tretej c vyprahnutých kyticou jesenné lístie … Avšak hlavné zásluhy Jean Laporte, zakladateľa tejto nádhernej vo všetkých ohľadoch, francúzskej značky (ktorý, mimochodom, bezpečne stále nie je toľko), to nebolo tak veľa pri vytváraní božskej vône, ako v myšlienke jej šírenia. V boji proti rastúcemu marketingu a PR sa začal vyrábať vône v mini-obehu, v dôsledku čoho sa každá fľaša stala unikátnou. 

Vzhľadom k tomu, prezentačné Mure et Musc parfum dom L’Artisan Parfumeur (patrí do holdingu Puig dnes) uvoľnené pre viac ako 80 príchutiach, ale legendárny černice vôňa zostáva bestsellerom.

Tieto vlastnosti “selektivity” – koncepčnosť, originalita, schopnosť odlíšiť sa od všeobecnej hmoty – sa dnes stali obzvlášť v dopyte, v ére globálneho “priemeru”. Tvorcovia parfumérií nika (a samozrejme kupujúci) sú tí, ktorí nechcú byť ako všetci ostatní, tí, ktorí sú proti globálnemu marketingu a hlavnému prúdu. Práve autori selektívnych látok dnes naďalej vehementne protestujú proti rozdeľovaniu vôní na “sexuálnu” základňu. Napríklad Serge Lyutans, zakladateľ značky Serge Lutens, hovorí, že jeho výtvory hlúpe rozdelená do “mužskej” a “ženské”, pretože sú rovnako nádherný zvuk a tie, na strane druhej, jednoducho iné.

1/7

Royal, Alexandre J. Pre tých, ktorí cítia, že v ich žilách prúdi kráľovská krv. Úplne nádherná aróma “srdce”, ktorá je tkaná z rafinovanej kombinácie poznámok z palisandru, cédru, čierneho korenia a olejového oleja. Vznešený charakter vône je zdôraznený poznámkami z jantáru a pižma.

Baptême du Feu, Serge Lutens. Voľba neopraviteľných romantických a prírodných dobrodruhov. Zvodná orientálna aróma s “pekným” zmesou prachu, pušného prašanu a perníku v strede, rozmarom porazený nádhernými a sexymi poznámkami z horúceho korenia.

Bois d’Hiver, Ex Nihilo. Mäkký, teplý (bez ohľadu na meno ─ «Winter Forest”) a rozochveným kvetinovo-drevitá vôňa, v ktorej krémové vanilky sladké poznámky tienisté vzrušujúci zvuk ružového korenia.
V ideálnom prípade je vhodný pre tých, ktorí nie sú cudzí na zdravý podiel provokatívneho koketovania.

Gold II, Widian (AJ Arábia). Druhá vôňa zlatej kolekcie parfumérie Ali Ajabery. Teplý jantár, obdivuje energický korenie počiatočných poznámok a sladkú oranžovú farbu a poháňa bláznivou východnou autentičnosťou a skutočným bohémizmom. Vhodné pre tých, ktorí vedia veľa o luxusu a blaženosti.

Caldo Orientale, kancelária delle Essenze. Lákavé pozvanie na skrytie pod poťahom marockej noci plnej exotiky a vášne. Útulné zloženie, tkané z aníz, bergamot, ylang-ylang, myrha, guaiac dreva, vanilky, jantáru, pačuli a pižma, prenáša v reálnom hlboký pocit, že nebude zabudnutý nikdy.

Bianco, Giardino Benessere. Kvetinovo-ovocná vôňa parfuméra Paola Terenciho. Organické zloženie citrusových plodov a bielych čajov je nabité energiou a pozitívne – ideálne na nosenie počas dňa (počas štúdia, práce alebo fitness). Výlučne v “Rive Gauche”.

Tabit Attar, Tiziana Terenzi. Prekvapujúca kombinácia extrémov: silná, ale jemná, provokatívna, ale zmyselná, originálna, ale elegantná. Exotické, ale jemné horné noty zloženia, šumivé a hravé, sa spoliehajú na citrusy a čerstvé bylinky. Plody v “jadre” sú obklopené predpoveďou teplej letnej pláže a luxusný vlak láka s lahodnou sladkou vanilkovou sladkosťou.
  1. Slávnostné nakupovanie: vône, ktoré je príjemné dávať a prijímať ako darček
  2. Rozhovory s stylistom: ako vytvoriť svoj parfumový šatník
  3. Parfémy oblečenie kód: čo parfum je vhodné nosiť v kancelárii
  4. Starodávna otázka: čo dať osobe, ktorá sa nemôže potešiť

Foto: Getty Images, tlačové služby archívov