Nerine Bowden: pravidlá výsadby a ošetrovania počas odpočinku

Nerine: pristátie a chov

Funkcia Nerine Bowden je úžasne krásny kvet. Jeho kvety sú biele, červené a ružové. dĺžka krídla je asi 15 cm a výška celej rastliny -. o 60 cm holé stonky korunovaný 6-10 kvety, okvetné lístky, ktoré bizarne skrútené.

Nerina
Nemôžete odrezať ani odstrániť zelené listy Nerine – musia spadnúť počas odpočinku
Foto: Getty

Na pestovanie Nerine môžete použiť aj semená a malé žiarovky – “babes”. Druhá možnosť je vhodnejšia, pretože vyžaduje menej problémov av tomto prípade po 3 rokoch uvidíte krásnu, kvitnúcu rastlinu. Pri pestovaní tejto kvetiny je potrebné zvážiť niekoľko pravidiel:

  1. Priemer hrnca by mal byť približne 12 cm – v príliš priestrannej kapacite, “babes” sa nevyvíjajú dobre. Žiarovky by mali byť zasadené tesne, o 2/3 hlbšie do zeme.
  2. Veľké zavlažovanie sa nevyžaduje, stačí len mierne navlhčiť zem po výsadbe. A len potom, čo sa žiarovky začnú klíčiť, musíte znovu zalievať rastlinu.
  3. Častá transplantácia poškodzuje rastlinu, preto je nežiaduce ju vykonávať častejšie ako každé štyri roky.
  4. Optimálne zloženie pôdnej zmesi je sodná zemina, humus a piesok v pomere 1: 1: 1. Na dne nádoby musí byť položená drenážna vrstva.

Rastlina je veľmi milá na čerstvý vzduch – potrebujete vetranie miestnosti čo najčastejšie. Akonáhle priemerná denná teplota dosiahne 5-7 stupňov, môže byť miestnosť kvetina umiestnená na balkóne alebo terase. Počas rastu je užitočné používať hnojivá – horný obväz sa zavádza 2-3 krát mesačne.

Starostlivosť o Nerin počas odpočinku

Hlavnou ťažkosťou pri starostlivosti o Nerinu je obdobie odpočinku, ktoré rastlina potrebuje v lete av zime. V tomto čase sú púčiky položené, a preto budúce kvitnutie závisí od podmienok údržby zariadenia.

  1. Teplota. Táto vnútorná kvetina je veľmi obľúbená v pohode, takže aj v zime sa cíti výborne na presklenom balkóne – teplotný rozsah by nemal prekročiť 7-10 stupňov.
  2. Vlhkosť. Pre zariadenie je dôležitý suchý čerstvý vzduch, a preto nie je nutné ho vkladať do miestnosti, v ktorej zvlhčovač funguje.
  3. Zalievanie. Aktívne zavlažovanie škodí rastline, takže aj v obdobiach rastu by malo byť mierne. Keď listy sú žlté a začínajú spadnúť – mali by byť zastavené úplne. Ak so začiatkom zimy / leta rastlina stále zachováva zelené listy, potom je napájanie príliš intenzívne a kvitnutie v tomto období už nebude.

Keď sa zaoberáte sadením a starostlivosťou o Nerine, je veľmi dôležité mať na pamäti, že ide o jedovatú rastlinu. Po každej procedúre je dôležité dôkladne umyť ruky a umiestniť kvetinu tak, aby ju deti alebo domáce zvieratá nemohli dosiahnuť.

Nerine je výnimočná rastlina, ktorá je vhodná len pre tých, ktorí sú pripravení poskytnúť komplexnú starostlivosť. Je nutné regulovať teplotu v miestnosti neustále vetrať miestnosti, a včas meniť množstvo zalievanie – a potom, s nástupom jesene, budú môcť obdivovať jeho kvitnutia.

Prečítajte si ďalej: myrta opustí sucho a vypadne