Demir bağışıklığı: Sonbaharda nasıl korunur ve hastalanamaz?

Soğuk havaların başlamasıyla birlikte, zayıf bağışıklık, gerçek bir buluntunun olduğu soğuk algınlığı gelir. Bağışıklık sistemini nasıl iyileştireceğinizi ve soğuk mevsimlerde hastalanmamayı anlatıyoruz.

Yüksek dereceli gıda

Bağışıklığı nasıl geliştireceğinizi bilmiyor musunuz? bunların beslenmeye dikkat edin başlatmak ve vücut için gerekli tüm aldığından emin olmak için: proteinler, yağ ve karbonhidrat, vitamin A, C, E ve B vitaminleri, çinko, selenyum, demir, kalsiyum, iyot gibi faydalı eser elementler yeterli bir miktarda ve manganez.

evde bağışıklığı nasıl geliştirilir

AYRICA OKUYUN: Göründüğünden daha kolay: Doğru beslenmeyle ilgili mitleri ortadan kaldırıyoruz

Şeker, kahve ve alkollü içecekler gibi bağışıklıklar için bu tür zararlıları reddedin, kullanımı bağışıklığın zayıflamasına neden olabilir. Bağışıklığı arttırmak için ne yapmanız gerektiği ile ilgileniyorsanız, menünüze dikkat edin: et, balık, süzme peynir ve peynir, tahıllar ve baklagiller, meyve ve sebzeler, tam tahıllı ekmek, bitkisel yağ.

Bağışıklık için ürünler

Tüm düşme zarar vermeyecek şekilde bağışıklık nasıl yükseltilir? Diyetinizdeki vitamin ve fitokitler bakımından zengin gıdaların sayısını artırın. Örneğin, turpgiller turp, sarımsak ve soğanda bulunur ve bitkisel çay papatya, nane, melissa, ıhlamur, frenk üzümü yaprakları ve St. John’s wort’tan vitaminler elde edilebilir.

bağışıklığı nasıl geliştirilir

Balın, narenciye ve köpek-gülünü de unutmayınız, ki bu da bağışıklığı uygun seviyede tutmaya yardımcı olacak ve soğukta sizi oracıkta savaşmayacak. İnanılmaz derecede faydalı olanları, sonbahar sebze ve meyvelerinden elde edilen taze ve ginseng tentürü veya ekinezya ekstresi olarak bu tür immünostimülanlardır.

Gün rejimi

Evde bağışıklığı iyileştirmek için, yeterli uyku almak ve ölçülen bir yaşam ritmini gözlemlemek önemlidir. Ne yazık ki, stres, uyku eksikliği ve yüksek düzeyde tıkanıklık, vücudun zayıflamasına ve sonuç olarak sık soğuk algınlığına yol açar.

Bu nedenle, günde her gün 7-8 saat ayırın, düzenli olarak günde 4-5 kez besleyin, tekrar sinirlenmemeye çalışın ve çevreyi ısıtmaktan ve olumsuz duygulara neden olmaktan kaçının.

OKUYUN: Yeşil superfood: Spirulina nedir ve sağlık için yararlı nedir?

bağışıklığı arttırmaktan

Fiziksel aktivite

Orta derecede fiziksel aktivite, vücudun koruyucu işlevlerini içerir ve lökositlerin aktivitesini arttırır. Temperli organizma, hipotermi ve taslaklardan çok korkmayan çeşitli virüslere karşı daha az maruz kalmaktadır.

Vitaminlerin alımı

Eğer yiyecek tamamen size besinlerin doğru miktarda sağlar şüphe ederse, bir eczanede dokunulmazlığının kaldırılması için özel vitaminler dikkat edin. Bu multicomplex çoğu vitamin içeren, A, B6, B12, C, D, E, hem de çinko ve selenyum, ekinezya, aloe, ginseng, Kalanchoe ve diğer bitkiler göre diyet takviyesi olarak. Bağışıklığı arttırmaya yönelik vitaminler vücudu güçlendirmeye ve soğuk algınlığı riskini azaltmaya yardımcı olur.

Sağlıklı bir yaşam tarzına sadık kalın ve tüm virüsleri ve soğuk algıları korkmayacaksınız!

bağışıklık için vitaminler