Kalinovský čaj: čo je užitočné pre telo a ako ho variť?

Kalinovy ​​čaj v chladných ročných obdobiach bude skutočnou spásou z obyčajného ochorenia a chrípky. Prečítajte si v materiáli, aký iný je užitočný čaj z vápenca a ako ho správne pripraviť.

Prečo je užitočný čaj?

Čaj s kalinou bude vynikajúcim spôsobom posilnenia imunity v chladnom jeseň av zime, takže stojí za to venovať pozornosť a naučiť sa správne pripraviť kalínu. Nápoj tiež pomôže upokojiť nervy a obnoviť nervový systém, vyrovnať sa so stresom a nervozitou.

Kalina pomáha pri katarických a vírusových ochoreniach kvôli vysokému obsahu vitamínu C, ale taníny v jeho zložení prispievajú k normalizácii trávenia. Čaj z vápenca bude skutočnou spálenou formou angíny, zápalu priedušiek alebo zápalu pľúc a tiež pomôže znižovať krvný tlak. Výhodou čaju s kalinou je tiež to, že je schopná vrátiť chýbajúci hlas a pomôcť pri liečbe zápalu žliaz.

PREČÍTAJTE SI: Dokonalá chuť a vôňa: ako správne pripraviť čaj?

čaj s vitamínom

Ale tento nápoj by sa nemal používať pre ľudí s nízkym krvným tlakom a vysokou kyslosťou žalúdka. Aj čaj s kalinou je kontraindikovaný pre dnu, artritídu, za prítomnosti piesku v obličkách.

Ako si vyrobiť čaj s kalinou?

Jeden z najjednoduchších receptov čaju s kalinou pozostáva z niekoľkých etáp. Najskôr musíte oddeliť bobule z vetvičiek, potom by mali byť trochu umývané. Po tom, vložte ich do šálky alebo konvica a dôkladne ich premiešajte, nalejte horúcu vodu po dobu 10 minút. Nápoj by mal byť filtrovaný a ohrievaný v ohni, po ktorom môže byť opitý.

PREČÍTAJTE SI: V zdravom tele: základné princípy správnej výživy

ako urobiť viburnum

Ak chcete do čaju pridať väčšiu chuť a sladkosť, odporúčame pridať jednu čajovú lyžičku medu do šálky a podľa potreby pridať citrónový plátok. Taký povzbudzujúci a otepľovací nápoj určite vám nedovolí, aby ste túto zimu ochoreli!

Môžete tiež naliať čierny alebo zelený čaj s takým kalichovým vývarom, ale potom bude chuť úplne iná. Vyberte si možnosť, ktorá sa vám najviac páči a pripravte voňavý čaj s draslíkom!