Şehvetli kizomba: Yeni popüler dans hakkında bilmeniz gerekenler neler?

Dans etmek istiyor musun, ama hangi dansın durduğunu bilmiyor musun? Belki de ideal varyant olacak kizomba! Dansın özünün ne olduğunu, nereden kaynaklandığını ve nerede öğrenilebileceğini söyleriz.

Kizomba, partnerlerin birbirine çok yakın olduğu, neredeyse göğsüne dokunulduğu, şehvetli bir yavaş danstır. Kizomb dansı bachata’ya biraz benzer, ama böyle karmaşık bağlara ve pek çok dönüşe sahip değildir, bu yüzden ustalaşması daha kolay olacaktır. Özellikle ritmik danslara aşina olan birine kizombu dans etmek çok kolay.

Kizomba

Kimbundu dilinin çevirisinde kizomba “yavaşça takip” olarak tercüme edilir, çünkü dans yavaşça ve çok düzgün bir şekilde yapılır. Kizomb dansı, 20. yüzyılın başlarındaki 80’li yılların başlarında Mergen ve Semen yerel danslarının birleşmesiyle Angola’dan (eski Portekiz kolonisi) doğmuştur. Oluşumu, geleneksel Küba hareketlerinden ve ünlü tangodan da etkilenmiştir. Bu yüzden kizombu sıklıkla “Afrika tangoları” olarak adlandırılır.

kizomba dansı

Brezilya, Mozambik ve elbette Portekiz ile başlayan dans, dünya çapında hızla yayıldı. Zamanla Londra’daki dans partilerine girdi ve oradan Avrupa’ya yayıldı. Kizomba için müzik genellikle Portekizce kelimelerle eşlik ediyor.

AYRICA OKUYUN: Gelip durun: İnce bir figür için en iyi egzersiz olarak dans edin

kizomba dersleri

Son yıllarda, kizomba, Ukrayna’da popülerlik kazanıyor ve şaşırtıcı değil! Sonuçta, dans inanılmaz romantik, seksi ve tutkulu – buna nasıl direnebilirsiniz? Ve kizomba’daki Latin Amerika danslarına biraz benzerlik olsa da, tarihin kanıtladığı kesinlikle bağımsız bir danstır. Ormanın etrafında dolaşmamak için videoda bir kizomb seyretmenizi ve güzel ve nazik hareketlerin tadını çıkarmanızı öneririz.

AYRICA OKUYUN: Tverk-beiba: Hardcover hakkında bilmeniz gerekenler nelerdir?

Eğer bu eşleştirilmiş şehir dansı sizi tatmaya uygunsa ve kizomba derslerine başlamak istiyorsanız Latin Amerika danslarının okullarına dikkat edin. Çoğu zaman orada kizomba, aylık 400 ila 800 UAH ortalama maliyeti hangi aylık sınıfları bulacaksınız.

Dans!