Vo svete zázrakov: najlepšie knihy v žánri fantázie, ktoré stojí za čítanie

S príchodom jesene často podľahneme slezine. To rozmaznáva náladu a ovplyvňuje naše zdravie. Aby sme tomu zabránili, navrhujeme ponoriť sa do sveta fantázie! V našej zbierke nájdete len najlepšie fantastické knihy najobľúbenejších autorov!

Keď sa počasie zamračené, odlievanie jesenné dážď a nechcú opustiť svoj útulný byt, nie je nič lepšie, než dobrá fantázie a šálku s chuťou kakao! Spolu s kníhkupectvom “Letter” sme pre vás zhromaždili tie najlepšie fantastické knihy, ktoré stojí za čítanie. To vás bude odvádzať od smutných myšlienok na letnú dovolenku a nechal za sebou, ale tiež inšpirovať kreativitu: Je dokázané, že fantázie a sci-fi knihy sú najlepšie aktivátor tvorivé sklony každého, kto naozaj ocenia tento žáner. V našom zozname nájdete knihy ako “Stardust” a “American Gods” Neil Gaiman – kvalitné súčasnej fikciu, ktorá si zaslúži vašu pozornosť, rovnako ako zo Ľvova Yarin Katorozh a jeho “Stozhar” Victoria Aveyard a jeho, Crimson kráľovná ‘ Frank Herbert a jeho svetový bestseller – “Dune” a mnoho ďalších autorov pracujúcich v fantasy žánre a fantázii. Užite si to!

Nil ŝeyman, “Americkí bohovia”

Neil Gaiman fantázie amerických bohov

Bez tejto knihy je ťažké si predstaviť modernú beletriu. Neil ŝeyman brilantne využíva oblasť mytológie, aby ľuďom rozprávala o ľuďoch. V tejto knihe, úžasná kombinácia východnej múdrosti o procese dosiahnutia cieľa, ktorý je dôležitejší výsledok, a úplne americký road-príbeh. Autor neotvorí Spojené štáty ako monolitu, ale ako krajina, ktorej život tvoril generácia migrantov, priniesol so sebou spôsob života, myšlienky, predsudky a ich bohov. Ale ako ľudia potrebujú bohov, tak aj ľudia bohov, takže bohovia sú zabudnutí, strácajú všetko, dokonca aj život.

Kniha zdôrazňuje prelom tisícročí a vznik nových bohov, ktorí sú uctievaní v Amerike. Zaujímavé je, že starí škandinávskych a africkí bohovia za desať rokov od vydania knihy nestráca svoju silu, ale niektoré z mladých a odvážnych nových bohov už podarilo dostať preč do večnosti. Pokrok môže zničiť nielen osobu.

Na Ukrajine bola rozšírená edícia textu “amerických bohov”. Pri príležitosti desiateho výročia vydania knihy Heiman predstavilo nové vydanie, v ktorom sa text zvýšil o 12 000 slov, čo sa stalo základom prekladu.

Nil ŝeyman, “Zoryaniy Peel”

“Hviezdny prach” je úplnou iróniou podobenstva o hľadaní skutočnej lásky. K dispozícii je tiež viktoriánsky román a dvorská jednorožec, a gotický čiernej a bielej duchmi … Kniha vytvára pocit, že svet je veľmi blízko k mágii: krok do boku – a ste v starej dobrej Anglicku. Tento román sa stretol s nadšením kritikov a okamžite sa stal bestsellerom. Autorka získala za to mythpoetical cenu za dielo dospelých a režisér Matthew Vaughn je vytvorený na základe trháku románu Roberta De Niro, Michelle Pfeiffer a Claire Danes v hlavných úlohách.

Yarina Katorozh, Stozhar

Jarina Katorowzh

PREČÍTAJTE AKO: Najlepšie kníh o psychológii: dostupné a ľahko komplexné

Mladý spisovateľ z Lvov naďalej pracuje na území fantázie. Po prvej úspešnej hre v tejto oblasti autor ponúka čitateľom inú verziu klasického fantázie – román v troch zväzkoch. Prvá kniha trilógie sa nazýva Stozhar a jedna z hrdinov tohto vášnivého príbehu o tom, že hľadáte seba a svoje korene, nesie rovnaký názov.

Úspešné palimpsest je metafora – kniha, ktorá vymazala predchádzajúci text a napísal novú však predchádzajúce znalosti, myšlienky a sny nezmizli, a ukazujú pomocou nového. Takže hrdinky Katorzu sa pomaly vyhrajú a zistia, že sú potomkami ľudí, ktorých pamäť sa pokúšali vymazať, ale jeho historická pamäť stále zostáva nažive. Tento obraz je oveľa zaujímavejší v jazyku fantázie a je vhodný na to, aby držal historické paralely ako “morálne” texty, kde všetko smeruje k smeru.

Вікторія Авеярд, «Šarlátová kráľovná»

Karmínová kráľovná Victoria Avayardovej fantasy knihy

“The Crimson Queen” Victoria Aveyard je prvým dielom tetralogie v žánri dospievajúcej fantázie. Táto séria sa stala medzinárodným bestsellerom a preložená do desiatok jazykov. Akcia prebieha v postapokalyptickom svete, kde sa v časti ľudstva prebudili nadprirodzené schopnosti a teraz mutanti utláčajú obyčajných ľudí.

Hlavná hrdinka románu – sedemnásťročná Marie – sa narodila v chudobnej rodine bez nadprirodzených schopností a myslela si, že v jej živote nečakala nič dobré. A díval sa do vody, ak orgány rozhodnú, že Mária je hrozbou pre režim, dievča je vo víre revolúcie, partizánskej vojny, politickej opozície a lásky, presahuje triedne bariéry.

Stefaniya Kromska, “Mandryvna Vidma”

Stefanicija Kromska Kniha

PREČÍTAJTE AKO: Knihy o láske, ktoré chcete opakovane čítať

Vo fantastickom románe “Mandryvna Vidma” začína jedna z ciest bežnej čarodejnice – ženy bez veku a komplexov. Sedí vo Ľvove a Corporate Express sa zaoberá bežnými prácami pre seba – to pomáha proti bolesti release náhodnej susedia, zbaviť sa zlých návykov, všetky zaobchádza s jablkami a lekvárom, pobaví deti rozprávky a trochu vyvoláva. Na chvíľku si ako obyčajná žena chcela svoje vlastné šťastie, ale každý vie, že sa čarodejnice zamilujú …

Frank Herbert, “Duna”

Frank Herbert

“Duna” urobila Franka Herberta slávnym po celom svete a pred hodnotením dokonca i “Pán prsteňov”. Táto kniha získala prestížne literárne ocenenie “Najlepší román všetkých čias” Hugo Award a Nebula Award v kategórii “Najlepší román” kategórii Sfinks pridelenie ako “Book of the Year”, opakované potvrdenie o prijatí časopisu “miesta” v kategórii Táto kultová sága – o večnom boji a smäde o víťazstvo, o cene spravodlivosti ao voľbe spôsobov.

Joe Gill, “The Pozhezhnik”

Joe Hill hasič

PREČÍTAJTE AKO: Jeho príspevok: knihy napísané hviezdami, ktoré stojí za čítanie

Joe Hill, dvojnásobný víťaz Bram Stoker Award a pripravila pre čitateľov strašnej príbeh svetovej pandémie samovznietenia, schopné zničiť civilizáciu, o skupine nečakaných víťazov, ktorí bojujú za záchranu ľudstva a tajomného muža, známy ako oheň. Uprostred chaosu hrozné epidémie, bývalá zdravotná sestra Harper Grayson zdvihol ochorenia, nie je bojovať za svoj život a za život svojho nenarodeného dieťaťa: existujú prípady, keď matka porodila choré deti úplne zdravé.

Len Harper bude môcť vydržať dieťa, skrývajúce sa od kremácie jednotiek, ktoré zničia všetky nosiče vírusu spontánne spaľovanie?