Bekleyen ve Gerçek: AliExpress’de şok alışverişleri

21. yüzyılda, sıcak ülkeler, sinema biletleri, yiyecek, kozmetik ve dünyadaki her şey için bilet satın alabilirsiniz. Kanepeden kalkmadan gardırop güncellensin mi? Kolayca! En demokratik fiyatlar Asya bölgelerinde. Gözler kaçtı! Seçim gerçekten harika: Çin’de, sipariş ve gelinlik ve baloda elbise yapabilirsiniz.

Ve en önemlisi, bir kuruşa değer yeni şeyler var. Ama bir banka kartı aramak için acele etmeyin, çünkü istenen şey kolayca popüler mem “beklenti – gerçek: Aliexpress.” Çin İnternet mağazalarında satışlarda birkaç çukur var …

Vlad Lisovets, Rus tasarımcı, kuaför ve Lisoschool tarzı okulun kurucusu:
Vlad Lisovets

– Asya bölgelerinden kıyafet sipariş etmenizi kesinlikle tavsiye etmem. Riskleri alabilirsiniz, sadece bir şey oldukça ucuzsa ve buna özel umutlar koymuyorsanız. Bu tür online mağazalarda çeviri ile ilgili her zaman bir sorun olduğunu, fotoğrafların gerçekle örtüşmediğini anlamalıyız. Kompozisyon ile kolayca aldatılabilir. Satın alma kalitesi çok önemli olmayabilir, sadece bir veya iki kez bir şeye ihtiyacınız varsa. Artı, bir dönüş ile – tüm hikayeyi hatırlayın. Biraz farklı kaydedebilirsiniz. Örneğin, Asos veya Farfetch gibi güvenilir sitelerde kıyafet siparişi vermek. Orada da, mağazalardan daha ucuzdur ve sipariş ettiğiniz kesin şeyin geleceğinden emin olabilirsiniz. Sorun, bir boyutta olabilir. Birkaç kez bile tahmin etmedim, çünkü farklı markalar için boyut ızgarası uyuşmuyor. Fakat iki veya üç emir için açıkça sizin için neyin doğru olduğunu anlamaya başlıyorsunuz ve bir hata yapmayacaksınız.

Kadının Gününün baskısı, popüler Çin sitesi “Aliexpress” den en aşağılayıcı satın alımları topladı. Onların “şanslı” sahipleri bekledikleri şeyi alamadılar.