Belin ölçüsünü doğru ölçün

Makalenin içeriği:

  • Ne ölçeceğiz?
  • En basit aracı
  • Ölçümü başlat
  • video

Bel çevresini ölçün
Bel çevresini ölçün
Fotoğraf: Shutterstock

Ne ölçeceğiz?

İlk olarak, belinizin nerede olduğunu belirleyin. Çoğu insan göbeğinde var. Bu, şeklin en dar kısmı. Ancak istisnasız hiçbir kural yoktur. Bel çizgisi göbek üstünde ve aşağıda olabilir. Burada bazen özel bir rol oynamamaktadır, kimi zaman da bazı insanlarla birlikte göbek, en darda değil, belki de bu şeklin en geniş kısmıdır. Bir desen oluşturmak ya da uydurmadan kıyafet almak için, bir ölçüye, yani vücudun en dar kısmının boyutuna ihtiyacınız vardır. Ancak, ne kadar diyet ve egzersizin bu rakamı etkilediğini kontrol etmeye karar vermiş olanlar, iki cildi nasıl ölçeceklerini öğrenmek için daha iyidir – göbek deliğinin gövdesinin gerçek bel ve çevresi.

En basit aracı

Ölçümleri doğru bir şekilde alabilmek için, tek bir cihaza ihtiyacınız vardır – terzi santimetresi, yani, tek taraflı veya iki taraflı olabilen bölümlere sahip esnek bir bant. İşaretlerin sadece bir tarafta yapıldığı santimetre hemen hemen satışta değil. İki taraflı bantlar iki çeşit olabilir. Bazılarında, her iki işaret de santimetre, diğerleri – santimetre ve inç olarak yapılır.

Bir model oluşturmak için bir santimetre ölçeği kullanın

Şeklini prensip olarak kontrol etmek için, belinizi hem diğer hem de diğer ölçülerde ölçebilirsiniz. Bu durumda ana şey, ölçeğin her zaman aynı olması gerektiğidir. Merki’nin kaydedilmesi gerekecek. Şeklin nasıl değiştiğini sürekli olarak kontrol edecekseniz, özel bir not defteri başlatın. Bazı yabancı yayınlarda, dikişler inç cinsinden ölçümler kullanır. Bu durumda, ölçümler aynı birimlerde alınmalıdır.

Ölçümü başlat

Bazı ölçümler en iyi yardımcı ile alınır, ancak bel çevresini de kendiniz ölçebilirsiniz. Dik durun. Ölçüm yapmak için oturmak buna değmez, oturma pozisyonundaki kasların yeri biraz değişir ve ölçümler yanlış olabilir. Bir santimetre bant alın ve göbeğe sıfır işareti koyun. Bel biraz daha yüksek veya biraz daha düşükse, göbeğin altında veya üstünde olan noktaya sıfır işareti uygulayın. Santimetreyi şeklin en dar dairesine doğru yönlendirin.

Bantın zemine sıkı bir şekilde oturduğundan, bükülmediğinden, sarkık olmadığından emin olun, ama çok sıkı değildi

Nefes verin ama karnınızda çizmeyin. Sıfıra yakın santimetre işaretine bakın. Kasetin bir tarafında olmalılar. Ölçümü kaydedin. Mağaza kıyafetlerine baktığınızda, etek kemerinin belden yaklaşık üç santimetre daha uzun olması gerektiğini unutmayın. Bir desen oluştururken, bu an her zaman dikkate alınır – açıklama, serbest uyumdaki artışı belirtir.

Ayrıca okumak ilginç: tarzınızı nasıl bulabilirsiniz.