Pliesť klobúk-pletenie na pletacie ihlice

Obsah článku:

  • Výber vzoru a priadze
  • Počet pletacích slučiek
  • Všeobecná zásada pletenia
  • Dekorácia klobúkov
  • video
Cap-pančucha
Cap-pančucha
Foto: Shutterstock

Klobúk je vždy v špičke módy, vďaka praktickej a jemnej forme. Je ľahké ju pripojiť aj k novo prichádzajúcemu. Hlavná vec je vybrať správnu farbu, materiály a vzor.

Klobúk je sklad. Výber vzoru a priadze

Anglicky guma – slučka násobky dvum.1 kozmonautika – striedajú medzi pravý a zlý, 2 riadok – tvár, sc, zle odstránenie radu 3 – predné a SC predchádzajúceho riadku zviazané vpredu, SC, odstrániť zlé

Táto čiapočka môže vyzerať veľmi odlišne. Všetko závisí od farby, štruktúry priadze a zvoleného vzoru.

Ak sa chcete oklamať, zdvihnite náladu pre seba a pre ostatných, potom môžete priviazať jasný pruhovaný klobúk. Aby ste to urobili, musíte si vyberať farby vopred a potom zakúpiť priadzu. Je lepšie nepoužívať pozostatky starých vlákien na vytvorenie čiapky. Môžu sa líšiť v kvalite a čiapočka počas prania sa deformuje. Pripravte si priadzu zodpovedne, na nej závisí vzhľad hotového výrobku. Nie je nutné používať mohér na čiapku, niektoré z jej druhov sa veľmi rýchlo zmenšujú.

Guma 2 na 21 radoch – striedavo pletená 2 tváre a 2 obruby. Ostatné riadky sú nakreslené podľa obrázku. Dávajte si pozor, aby práca nebola príliš “voľná”. inak bude pružina vyzerať nepríjemne

Ak chcete uzáver uzatvoriť v páse, najlepšie sa hodia na vzory ako predný alebo zadný povrch, jednoduchá alebo anglická guma. Budú zdôrazňovať farbu a textúru samotnej priadze, pridá k čiaram jasnosť. Navyše, čiapka, viazaná na elastický pás, je veľmi pohodlná na nosenie, pretože tak dobre padne do vašej hlavy. Ak urobíte malú chybu pri výpočte počtu slučiek – a nie je to strašné, pružné pásmo pomôže vyvážiť chybu, pretože je pružná.

Veľmi originálne pohľadové kryty, spojené s hrubými ihlou na pletenie, tu môžete robiť bez akéhokoľvek vzoru – veľké pletenie je pružné samo o sebe. Ak vezmete materiály rozumne, môžete získať exkluzívnu čiapku v čo najkratšom čase, pretože čím silnejší je papier, tým rýchlejšie je produkt vytvorený. Buďte opatrní: nie každá priadza bude vyzerať úžasne, pokúste sa vyzdvihnúť niečo s nerovnomernou štruktúrou alebo s malou okrajovou časťou. Hlavnou vecou nie je to preháňať.

Ak sa rozhodnete použiť nejaké zložité vzory pre pletenie skladovanie-skladovanie, napríklad, rôzne úplety alebo väzba, potom by ste mali zvoliť priadzu pre tento vzor. Obráťte sa na konzultanta v obchode, možno vám to pomôže rozhodnúť sa o výbere materiálov. Vzor by mal byť na dosah ruky.

Skúste sa pozrieť na priadzu, predstavte si budúci výrobok, vyberte tie farby, ktoré pomôžu zdôrazniť farbu očí a odtieň pokožky. To je tiež veľmi dôležité, najmä v zime. Upozorňujeme, že niektoré odtiene môžu poskytnúť vašej pokožke nezdravý vzhľad, preto buďte opatrní.

Počet pletacích slučiek

Po vyzdvihnutí vzoru a priadze na pletenie klobúkov musíte vypočítať počet potrebných slučiek. Za týmto účelom viažete malé vzory vzorov. Potom počítajte počet slučiek a rozdeľte ich o výslednú šírku vzorky v centimetroch. Takže viete, koľko slučiek je v 1 cm výrobku. Vynásobte výsledok obvodom hlavy – to je požadovaný počet slučiek. Nezabudnite vykonať korekcie množstva počtu slučiek v vzore, inak môžu vzniknúť problémy v procese pletenia.

Klobúk je sklad. Všeobecná zásada pletenia

Môžete sa samozrejme pokúsiť pripevniť klobúk na dve lúče na princípe plátna, ale potom z neho môžete dostať veľmi neistý šev. Je lepšie zvoliť možnosť vytvoriť uzáver s piatimi ihlami a pliesť to okolo, ale ak sa vám podarí nájsť relatívne krátkej kruhové ihly, môžete ich použiť, takže to bude rýchlejšie a pohodlnejšie.

Postupujte podľa všeobecného algoritmu pletenie klobúkov a všetko sa ukáže.

Napíšte potrebný počet slučiek a rozdeľte ich na štyri lúče. Všimnite si, že ak zvolený vzor nie je príliš pružný, je lepšie najprv pripojiť niekoľko centimetrov pružného pásu. Takže vrchnák sa lepšie zapadne do hlavy.

Potom choďte na pletenie hlavného vzoru. V priemere stačí priviazať približne 25 cm od začiatku produktu a potom môžete postupne znížiť počet slučiek.

Ak chcete, pomerne dlhý cap-pančuchu, nemôžeme zaspať na vavrínoch a stále pletenie do tej doby, kým nedosiahnete vytúžený výsledok, a až potom začne znižovať počet slučiek, provyazyvaya rovnomerne po dvoch slučiek dohromady. V závislosti od hrúbky priadze a zvoleného vzoru sa počet skrátených slučiek v rade môže líšiť. Majte na pamäti, že hlavným princípom pri znižovaní slučiek je jednotnosť, ak ho rozbijete, potom konečný výrobok bude vyzerať veľmi nedbalo.

Ak sú na pletacích ihliciach ponechané štyri slučky, musí byť závit vyrezaný tak, aby mohol byť zaskrutkovaný cez tieto slučky a utiahnutý. Špička by mala byť starostlivo upevnená a skrytá vo vnútri uzáveru. Teraz je hlavná práca ukončená, klobúk je takmer pripravený. Ak je to žiaduce, môžete ho trochu zdobiť.

Klobúk je sklad. Ako ju zdobiť?

Tu je niekoľko jednoduchých nápadov na zdobenie čapičky:

Klobúk s pletenými ihličkami
Klobúk s pletenými ihličkami
Foto: Shutterstock

Pletené kvetiny. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať háčik a vzor pletenia pre veľkú kvetinu, teraz je veľa na internete. Ak je vaša čiapočka monofónna, potom jej táto ozdoba umožní “oživiť”.

Jasné pompoms. Môžete urobiť jednu pompom a pripojiť ju na špičku čelenky, alebo môžete experimentovať a urobiť niekoľko malých tým, že vytvoríte rozptýlenie z viacfarebných bômb.

Výšivka s stuhami. Je to skvelý spôsob, ako zdobiť klobúk, to vyzerá veľmi pekne. Schémy výšivky a podrobný popis diela nájdete na internete. Treba poznamenať, že akékoľvek vyšívanie je pomerne zložitý proces, takže buďte trpezliví, výsledok stojí za to.

Prečítajte si viac o typoch a názvoch drahokamov.