Šité z bundy bundy. Vlastnosti práce s elastickými materiálmi

Obsah článku:

  • Stupeň pružnosti dresu
  • Rezanie detailov z dresu
  • Šitie pletené mikiny
Dres knitwear
Dres knitwear
Foto: Shutterstock

Ak chcete šiť sveter vhodné rôzne druhy pleteniny:

  • jersey;
  • blokovanie;
  • olej;
  • dres-stretch;
  • pleteniny a tak ďalej.

Materiál môže byť syntetický, bavlny alebo s prídavkom vlnených vlákien.

Ako určiť stupeň pružnosti pleteniny

Pletené odevy – materiál je elastický, môže sa pretiahnuť cez a pozdĺž vlákien. Táto vlastnosť by sa mala brať do úvahy pri výbere modelu a vyrezávaní mikiny.

Zvyčajne v odporúčaniach na šitie určitých modelov v módnych protokoloch je zrejmé, z ktorého úpletu by mal byť model zatažený

Stupeň pružnosti môžete skontrolovať sám po jednoduchom testovaní. Položte tkaninu naprieč. Potiahnite ho pozdĺž línie skladania v šírke. V prípade, že 10 cm strečové tkaniny obrátil až 12 cm, dres posudzovaného maloelastichnym pokiaľ rozťažnosť o 30% (10 cm obrátil pretiahnutie až 13 cm), – je mierne pružný materiál je považovaný za veľmi elastická pletenina s 50 percent alebo viac z predĺženia.

Ak je budúci plášť pevnej siluety, vyberte si pružný alebo mierne pružný materiál. Pre semi-susedný a voľný štýl, pre model s rukávmi je bat najvhodnejší pre stredne a maloelastické dresy.

Rezanie detailov z dresu

Tkaninu zložte na polovicu bez toho, aby sme ju pretiahli. Položte vzor a prilepte ho na tkaninu tenkými ihličkami. Keď pletený tovar zvláštne tenká, nie je nutné sledovať detaily obvodu, rezané von, takže prídavok 0,5 cm švu, a 1,5 – 2 cm na leme.

Ak je pletenina hrubá alebo má strednú hrúbku, podrobnosti by mali byť starostlivo obalené okolo obrysu tenkou kriedou, snažiac sa nerozťahovať alebo presúvať materiál z miesta. Je potrebné vyčistiť pomerne rýchlo, nedovoliť deformáciu.

Ak je pletenina príliš šmykľavá, pred položením položte handričku na froté uterák alebo hárok

Šitie pletené mikiny

Než začnete priamo šiť, skúste urobiť niekoľko stehov na zbytočné skartovanie. Upravte napnutie vlákna, vyberte správnu ihlu.

Pri šití použite špeciálnu ihlu na prácu s elastickými materiálmi. Hrot takej ihly je zaoblený, takže pri šití nedrží závit. Že linka nie je roztrhané v procese ponožky výrobkov, šiť diely špeciálne pletené steh. Mal by byť dostatočne pružný, to znamená, aby sa tiahli spolu s plátnom. Urobiť čiaru na svojom plátne, vytiahnite ju silou, ak je šev nie je roztrhané a nedeformuje tkaninu, môžete začať robiť výrobky. Pri šití častí jemne potiahnite tkaninu.

Rezané rezy vyrežte v úzkej cikcakovej čiare alebo pri overovaní. Ak sa úplet nerozpustí v úsekoch, nemôže byť spracovaný. V tomto prípade je však potrebné spevniť šev položením dvoch paralelných stehov vedľa seba.

Ak šitie, vesty, sklz materiál je príliš a je nemožné, aby sa hladkú krivku, pod švu tenký prúžok papiera, pauzovací papier alebo vystrihnuté z novín. To značne uľahčí prácu s elastickým materiálom.

Prečítajte si tiež: pletenie vesta s gombíkmi