Anastasia Makeeva’nın bütün erkekleri

Anne İçgüdüsü

Alexey Makarov
Alexey Makarov
Fotoğraf: Roman Kuznetsov / “Anten – Telesem”

2006 yılında, çekim yaptığım “Geri sayım” filminin galasında, başka bir seçmenle (aktör Alexei Makarov – not “Antenler”) tanıştım. Genç ve deneyimsiz bir oyuncu, herkesi şaşırtmaya ve kısa bir saç kesimi ile kırmızı bir top elbise ve siyah bir peruk giymeye karar verdi. Kimse beni tanımazdı, çünkü oyun parkındaki kız herkesin gördüğü şeyden çarpıcı bir şekilde farklıydı. Yarı ziyafetle, yönetmenin kimsenin beni tanıyacağı konusunda üzgünüm ve aniden Andrei Makarevich’i gördüm. Bana ve babam Andrei Makarevich ile fotoğraf çekmeye uzun boylu bir adam sordum.

Bu adam açıktı. Kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Tanıştık, benimle flört etmeye başladı, beni sinemaya, sonra da oyuna davet etti. Orada benimle bir olay daha vardı. Bu arada, bir gazeteci yaklaştı, aile fotoğraflarını eline aldı ve son derece ihtiyatlı olmak istedi, çünkü onlar tek bir kopyada ve ailesi için çok önemliydi. Annesinin olduğu ana kadar hiçbir fikrim yoktu! Ama o büyük aktris Lyubov Polishchuk’un oğlu!

Daha sonra bunu bilemeyen tek kişi oldum ve daha sonra onun ölümünü öğrendiğinde yanındaki tek kişi olduğu ortaya çıktı. Herkes çok zor başlayacağını umdu. Ama bu olmadı. İnatçı bir şekilde, her şey anneyi hatırlatsa da, yapabildiği gibi devam etti ve bu daha da zorlaştı. Her zaman oradaydım ve onu desteklemek için elimden geleni yaptım. Ailem onkoloji problemine karşı bağışık değildir, bu yüzden içinde neler olduğunu hissettim. Sevilen birini kaybetmenin günlük korkusu, ona veda etme ve son birkaç dakikasını geçirme zamanım olmadı. Bunun kaçınılmaz olduğunu anlıyoruz, ancak daha kolay olmuyor.

Böyle üzücü bir notla ilişkilerimiz başladı.

Annesinin kim olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Ama o Lubov Polishchuk’un oğlu!

… Ailem benim için çok sevindi, aşık olduğumu gördüler. Ama bir süre sonra her şey değişti. Beni iyimserlik ve neşe dolu görmeyi bıraktılar. Bir şeyin yanlış gittiğini anlamaya başladılar. Tabii ki, onlar benim için en iyisini istediler, bu yüzden bana bakacak olan yanımda bir kişi olacaktı. Seçtiğim kişi değildi. Dahası, onlarla tanışmak için acele etmedi. Birçok erkek için ebeveynlerle tanışmak çok sorumlu bir adımdır. Yani korkuyordu. Sonunda tanışma gerçekleşti, ancak kısa ömürlü oldu. Olası bir yakınlaşma nedeniyle daha yoğun iletişimden kaçındı. Bu sorumluluğu bırakabilir, buradan ayrılmaya çalıştı.

Bütün bunlardan dolayı, sürekli olarak ilişkimizin er ya da geç biteceğini hissettim … Ama onları kendi başlarına kesmek zordu. Karar veremedim çünkü ona şimdi ihtiyacı olduğunu düşündüm. Anne duygular içimde uyandı, sevgili için sorumluluk. Bana öyle geliyordu ki, sonuna kadar taşınması gereken benim haç. Onunla evlenmek için birkaç kez teklif etti. Korktum. Bana yakın olduğunu hissettim, ama … kaderim değil. Açıklamak zor. İçgüdü bana söyledi. Aile ilişkileri için tasarlanmamıştır. Bu eğlenceli bir insan-tatil, maceraya devam edebilirsiniz – hepsi bu. Parlak duygular arar, her şeyi bulur ve hayattan alır. O farklı. Ve anladım ki er ya da geç gitmem gerek.