Milostný príbeh hlavných iluzionistov Ruska

Sos a Victoria Petrosyan: foto
Foto: oficiálna webová stránka páru

V Rusku sa od poslednej návštevy Davida Copperfielda neuskutočnila ilúzia takej veľkosti. A to bolo pred 20 rokmi! V sobotu a nedeľu na festivale v mestskej hale Crocus sa budú zhromažďovať kúzelníci z celého sveta: Francúzsko, Nemecko, Kórea, Taliansko, USA. Rusko bude zastupovať pár Sos a Victoria Petrosyan. Ukážu číslo “Illusion Transformation”. Za dve minúty menia 16 oblečení – to je svetový rekord, ktorý je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov. Deň žien opýtal pár, ako sa stretli.

“Boli sme zredukovaní na starý Cirkus na bulvári Tsvetnoy,” začal Sos príbeh. – Vyštudoval som choreografickú školu a turné po celom svete. Bol som si vedomý Jurij Nikulin, pozval ma na vystúpenie v mojom cirkuse. Bola to taká česť! Potom každý umelca sníval vo svojom živote aspoň raz v aréne starého cirkusu.

Tam sme sa stretli s Victoria. Spomínam si, ako som sedel v kaviarni na prvom poschodí a povedal svojim priateľom, že môj otec sa narodil, keď môj starý otec bol 24 rokov, narodil som sa, keď otec bol 24 rokov. Vtedy som mal len 23 rokov a ja som si žartoval, že mám len jeden rok, aby som sa mohol oženiť a mať syna. A potom sa v tej nádhernej chvíli predo mnou objavila. Na prvý pohľad som mal určite lásku. Vika ešte nič nepodporovala, vzala si čaj a sedela v sklenenej stoličke, ktorá bola vtedy obľúbená. Išiel som a vzal všetko na stoličke úplne s ním, a presunul ju do seba pri stole so slovami: “Prosím ťa až do dnešného dňa len piť čaj so sebou” A tento rok budeme oslavovať 20 rokov spoločného života, máme dve deti. Nebudete veriť, náš prvý syn sa narodil, keď mi bolo 24 rokov. A na svadbe sme mali Yuri Vladimirovich Nikulin! “

Sos a Victoria Petrosyan: foto
Foto: oficiálna webová stránka páru

“V dobe nášho známeho som nevystupoval v cirkuse,” povedala Victoria jej verziu. – Moja matka bola osvetľujúca umelkyňa v cirkuse Nikulin, otec mal na starosti technické oddelenie. Preto som tu strávil celé svoje detstvo. Samozrejme, ako každá dievča, vždy som snívala o tom, že sa stanem herečkou, ale nebola som si istá, že by som mohla. A šiel som na právnika. Ale po poznaní Sosa sa narodila myšlienka s transformáciou. “

“Tento nápad som mal dlhý čas, ale musel som nájsť ten, s ktorým by som ho mohol realizovať,” pripustila Sos. – Pretože je to neuveriteľne ťažké, každá sekunda je drahá.

Myšlienka vytvoriť nový Guinnessov rekord vznikla náhodne. Boli sme požiadaní: “Môžete to urobiť?” Rozhodli sme sa to vyskúšať. Štyri mesiace načúvali od rána do noci, ale nepodarilo sa nám, nikdy sme sa neskončili včas. Dokonca aj na skúškach na šaty boli na pár sekúnd neskoro, nemali čas a to je ono. A počas nahrávania sa nám podarilo nastaviť rekord. Vika vyrazila do slz z nadbytku emócií priamo na javisku. Bola to bláznivá myšlienka, neverili sme, že by sme mohli. Ale stalo sa to. Bohužiaľ, v tomto žánri je veľmi málo konkurentov, potom by to bolo motiváciou, keby to bolo ešte rýchlejšie. “

Sos a Victoria Petrosyan: foto
Sos a Victoria Petrosyan: foto
Sos a Victoria Petrosyan: foto

Po mnoho rokov Petrosyan manželia nežijú v Rusku, ale pri každej príležitosti sa pokúsia navštíviť Moskvu, kde žije babička Victoria.

“Ak letíme niekde na východ, určite urobíme prevod v Moskve, aby Vika mohla pár hodín navštíviť babičku. Vika je domorodý moscovit, žije vedľa Kremľa. Ale teraz prichádza do hlavného mesta a chodí po meste s kamerou, “povedal Sos.

“Toľko sa zmenilo. K lepšiemu, samozrejme. Ale všetko je tak rýchlo, “- Vika je stále prekvapený.

“Bohužiaľ, zriedka robíme. Zázrak, že taká veľkolepá show sa konečne uskutoční v Moskve. Už sme získali toľko cien na celom svete, zastupujeme Rusko na všetkých súťažiach, ale v našej krajine sme ešte nekonali … Neustále prinášame deti, ukážeme Moskvu, “dodal Sos. – A žijeme v Nemecku, v meste Mannheim. Deti tam chodia do školy a veľmi dobre hovoria rusky.

Aj synovia sa zaoberajú trikami. Syn, keď mal 12 rokov, sa zúčastnil ruskej “Minute of Fame”. Vstúpil do prvej desiatky a Michail Gorbačov ho nazval ruským David Copperfieldom. Mimochodom, syn po nedávnom víťazstve v jednom z európskych televíznych programov sa osobne stretol s Copperfieldom. “