Apple omáčka na mäso, recept – Recepty

Ako variť jablkovou omáčkou

Jablková omáčka je originálny doplnok nielen pre sladké jedlá. Výborne zdôrazňuje chuť pečeného alebo pečeného mäsa, hydiny a iných jedál. Má vyváženú sladkú a kyslou chuť, ak je to žiaduce – so svetlom ostinkoy.

jablková omáčka

Jablková omáčka je to, čo potrebujete pre bravčový steak
Foto: Getty
Zložky
jablká
2 ks
cukor
3 lyžice
maslo
50 gramov
Balsamický ocot
2 lyžice
Pepper voňavé
3 hrášok
Prášok čierneho korenia
1 špička
Pepper červené korenené pôdy
1 špička
kardamon
1 špička
karafiát
3 ks
 • porcia: 6
 • Čas prípravy: 30 minút

Recept na jablkový mäsový omáčik

Vďaka voňavým korením sa táto omáčka ukáže voňavým a pikantnou ostrosťou. Upravte množstvo korenia podľa vašich predstáv.

Ako variť jablková omáčka:

 1. Roztierajte maslo v hrnci, nalejte do nej cukor a korenie. Miešajte, smažte, až sa cukor úplne rozpustí v oleji a korenie odhalí svoju vôňu.
 2. Jablko nakrájajte na 4 časti, odstráňte jadro, nechajte odlupovanie. Nakrájajte na tenké plátky.
 3. Keď sa sirup začína variť, nalejte jablká a nalejte do octu. Miešajte, aby boli jablká úplne v sirupe. Príliš dlho na varenie nie je potrebné, inak dostanete karamel a potrebujete omáčku. 10 min. na malý oheň je dosť. Omáčka by mala byť silná a jablká – transparentné a mäkké, ale nie varte.
 4. Vyberte omáčku z tepla a nechajte ju vychladnúť len pomaly. Za týmto účelom zakryte pokrievku s vekom a zabaľte ju do prikrývky.

Jablková omáčka na mäso je pripravená. Keď sa ochladí, presuňte ju do nádoby a uložte ju v chlade.

Ochucovacia omáčka,

Ďalšia verzia jablkovej omáčky je skvelá na grilovanie, na obliekanie šalátov a ako súčasť iných jedál. Je bohatý na vitamíny a je obzvlášť užitočný pri sezónnych prechladzovaniach a môže byť zatvorený na zimu.

zloženie:

 • Jablká kyslých odrôd – 1 kg.
 • Bulharská sladká paprika červená – 1 kg.
 • Cukor – 200 g.
 • Ocot 9% – 100 ml.
 • Cesnak – 6-7 denticles.
 • Spálenie korenia – chuť.
 • Soľ – 2 lyžice.

Jablká kôrovce z jadra a kôra, sladké a horúci korenie – zo semien. Zložte v mixéri, nakrájajte na homogénnu kašičku. Pridajte cesnak rozdrvený v tlači. Nalejte ocot, pridajte soľ a cukor, dôkladne premiešajte a nechajte stáť 1 hodinu. V tomto okamihu pripravte nádoby s objemom 0,2 alebo 0,3 litra, nalejte ich vriacou vodou alebo držte nad parou. Omštajte omáčku, zakryte viečkami kapronu a uchovávajte v chladničke.

Ak chcete udržať korenie na zimu, prineste ho do varu a ihneď zapečateného korku.

Omáčka je sladká

Recepty na sladkú omáčku, ktorú možno podávať na koláče, palacinky, škvrny na toast, pridajte do jogurtu.

Nakrájajte jablká na 4 časti, odstráňte jadrá, odlupujte – ak je to potrebné. Nakrájajte na plátky.

Jedzte v hrnci s trochou vody a pár lyžičiek cukru. Pravidelne premiešajte. Keď jablká zmäknú, naliať škoricu a klinček. Odstráňte z tepla a omáčku omáčajte úplne rovnomerne tak, že ju porazíte miešačkou.

Pripravené na ochladenie omáčky v krásnej váze.

Množstvo produktov v tomto receptúre je ľubovoľné, cukr, soľ a korenie pridávajte podľa svojich predstáv. Ak sú jablká príliš sladké, môžete pridať trochu citrónovej šťavy. Ak vylejete citrónovú kôru, omáčka sa ukáže byť zvlášť voňavá. Tónovaný červenou farbou je možné urobiť pomocou šťavy z čiernej ryže alebo čiernej chokeberry.

Čítajte viac: husté palacinky na kvasnici