Koumiss z kozieho mlieka doma – recepty

Ako variť kuchyňu z kozieho mlieka doma. rôzne

Najlepším letným nápojom na kysnutie je smäd z kozieho mlieka. Nielenže osvieži, ale prináša do organizmu veľa užitočných látok spolu s príjemnou a príjemnou chuťou.
od kozieho mlieka doma

Ako variť kuchyňu z kozieho mlieka doma
Foto: Getty
  • porcia: 4
  • Čas prípravy: 24 minút

Koumiss z kozieho mlieka doma

Je veľmi jednoduché variť kuchyňu doma. Hlavná vec je vyzdvihnúť čerstvé výrobky a poznať presnú techniku ​​výroby. Pri nápoji budete potrebovať:

  • nízkotučné kozie mlieko – 1 l;
  • balená voda – 200 ml;
  • med – 3 lyžičky;
  • prírodný jogurt – 2 lyžice. l;
  • lisované surové kvasnice – 5 g.

Nakoľko koumiss je skutočne chutné len s použitím prírodných produktov – kozie mlieko by sa malo nakupovať nie v supermarketoch, ale na trhu. A choďte tam ráno.

Balená voda by mala byť čistá a čerstvá a môžete použiť jogurt namiesto jogurtu.

Koumiss z kozieho mlieka: recept

Prvým krokom k vytvoreniu tohto úžasného nápoja je naplniť hrniec kozím mliekom. Po varení: pridajte vodu a pridajte med. Výsledná tekutina by mala vychladnúť a až po dosiahnutí izbovej teploty môže pokračovať v varení.

Kefír (alebo jogurt) sa naleje do hrnca. Potom musíte zavrieť veko a nalepiť teplý uterák na niekoľko hodín na teplé miesto. Obvykle sú tri alebo štyri.

Po vykonaní procesu kysnutia mlieka musí byť dobre zbitý pomocou šľahača a napätia s gázou v akejkoľvek vhodnej nádobe.

Potom môžete začať pridávať droždie, ale nevyhnutne ich zriedi vo vode až do hustého (ako zakysaná smotana). Ku všetkým zložkám sa odporúča aj štipka cukru. Hotová kvapalina musí byť dôkladne premiešaná, naliata do malých fliaš a uzatvorená viečkami.

Keď všetko ostane 30 minút, proces rozkladu organických látok (kvasenie) začína v kontajneroch. Po tom, čo ste si všimli, je naliehavé dať fľaše buď v ľadovej vode, alebo v chladničke. A až po 24 hodinách ich môžete odtiaľ a potom piť. Zároveň je potrebné veľmi opatrne otvoriť čiapky, pretože existuje možnosť, že kúpeľ môže byť “naplnený fontánou”. Často sa to stane, ak otvoríte sódu.

Užitočné informácie o nápoji

Kumys lepšie piť okamžite po dni po fermentácii, pretože čím dlhšie sa skladuje, tým silnejší je, že sa mení na slabý alkohol. Preto sa delí na tri typy:

1. Prvý sa považuje za slabý. Uložené nie viac ako 5-6 hodín.

2. Koumiss, skladované od 1 do 2 dní strednej sily.

3. Skladovanie od 3 dní znamená alkohol.

Navyše je tu príležitosť robiť na svojom základe palacinky, fritézy, koláče alebo koláče, čo len zvyšuje výhody produktu.