Oleje, ktoré ste nevedeli používať pri starostlivosti o vlasy

Vlasové oleje sú veľmi užitočné – pomáhajú obnoviť oslabené zámky, urýchľujú rast a liečia pokožku hlavy. Máme na mysli niekoľko prírodných olejov, ktoré zriedka používame pri starostlivosti o vlasy. A márne!

Každý vie niekoľko štandardných olejov na vlasy, ktoré sa často používajú v kozmetickom priemysle: argan, kokosový orech, lopúch, ricín, mandle a olivy. Len veľmi málo ľudí vie, že existuje množstvo rastlinných olejov, ktoré sú pre nás obvyklé, ktoré pôsobia na vlasy nie horšie ako tie, ktoré sú uvedené vyššie.

Všetky vlasové oleje sú zamerané na riešenie niektorých kozmetických problémov, ale všetky majú jednu spoločnú vec – liečia poškodenú textúru, pretože obsahujú vitamíny A a E.

olej na vlasy

Najlepšie prírodné vlasové oleje

Olej z čierneho rasce

Jeden z najvzácnejších olejov, pretože sa vyrába iba v afrických krajinách, najčastejšie v Egypte. Je zriedkavé a veľmi užitočné, najmä na ošetrovanie lupín a urýchľujúci rast vlasov. Čierny rascový olej urýchľuje regeneračné procesy, upokojuje podráždenú pokožku hlavy, eliminuje vypadávanie vlasov, pomáha pri liečbe lupín, psoriázy a ekzému. Okrem toho znižuje obsah tukov vo vlasoch, zvlhčuje a zlepšuje prirodzený lesk. Olej sa spotrebuje veľmi mierne a 1/2 lyžičky. dosť pre jednu masku na vlasy. Naneste ju na 30-90 minút a potom opláchnite šampónom.

Horčičný olej

Ďalší prírodný základný olej, ktorý urýchľuje rast vlasov. Obsahuje mastné kyseliny, vitamíny, mikroelementy a má hojivý účinok. Preto sa často používa na liečbu kožných ochorení pokožky hlavy. Horčičný olej zvyšuje krvný obeh v žiarovkách, a tak pomáha nielen urýchliť rast vlasov, ale aj obnoviť ich prirodzenú hustotu, aby prestali vypadávať. Tiež olej zabraňuje strate pigmentu a skorému šedeniu. Horčičný olej sa používa proti vyfukovaniu a elektrifikácii, čo je spása pre ľudí s kučeravými vlasmi, ktoré žijú vo vlhkom prostredí.

Dôležité! Horčičný olej môže spôsobiť alergickú reakciu, takže pred jeho použitím stojí za to vzorkovať na zadnej strane dlane. Okrem toho je používanie oleja u tehotných žien kontraindikované.

Olej z pšeničných klíčkov

Olej je uznávaný ako jedna z najúčinnejších v starostlivosti o vlasy, pretože je lepšie ako ostatné pomôcť pri dehydratácii zámkov a špičiek špičiek. Olej z pšeničných klíčkov lepšie ako ostatné obnovuje vlasy po zafarbení, zafarbení, chemickej vlne, laminácii a iným škodlivým postupom. Olej je nasýtený vitamínmi a antioxidantmi, aminokyselinami. Ľahko preniká do žiaroviek, urýchľuje krvný obeh, obnovuje kudrlinky vo všetkých oblastiach, zvlhčuje, posilňuje rast a udržuje vlhkosť vo vlasovej pokožke. Najlepšie je aplikovať v teplej forme po celej dĺžke, pričom nechávajú vlasy 60-90 minút. Ďalším plusom oleja – je veľmi ľahké umývanie.

Sezamový olej

Olej obsahuje rôzne živiny, čo z neho robí vynikajúci nástroj na starostlivosť o vlasy. Preniká hlboko do pokožky hlavy a čistí póry z nečistôt, keratinizovaných buniek. To prispieva k ich obnove. Olej zlepšuje rast prameňov, posilňuje a vyživuje ich, obnovuje ich pred škodlivými účinkami vetra, mrazu, slnka a morskej vody. Sezamový olej sa odporúča pre mastné, oslabené, tenké a matné vlasy. To je tiež užitočné pre normálne a suché. Odporúča sa aplikovať celú dĺžku vlasov, koreňov a vlasovej pokožky v teplej forme.

starostlivosť o vlasy

Olej z hroznových semien

Olej z hroznových semien obsahuje silný antioxidant prokyanid, kyselinu linolovú, vitamíny a minerály. Ovplyvňuje vlasy veľmi dobre, pomáha regulovať obsah tuku a tónuje pokožku hlavy. Produkt pomáha rýchlo obnoviť vlasy po neúspešnom lakovaní, mrazivom zime alebo dlhom vystavení slnku. Tiež vylieči lupiny, zmierňujú podráždenie pokožky hlavy, posilňujú korene vlasov. Odporúča sa nechať na vlasy na noc.

Kukuričný olej

Jeden z najužitočnejších univerzálnych olejov pre všetky typy vlasov. Vitamín E je v ňom takmer dvakrát viac ako v olive. Je to tak dobre pôsobí na vlasy, že sa často používa ako súčasť vlasových výrobkov. Olej podporuje ich spevnenie a rýchly rast, zmierňuje lupiny, vytvára pružnejšie kadečky. Obnovuje lesk a hodvábne vlasy, ktoré ich zjemňujú.

Všetky tieto oleje sú základné: môžu byť použité v čistej forme alebo môžu byť použité ako súčasť masiek alebo s éterickými olejmi. Na vlasy najčastejšie používajú esenciálne oleje z harmančeka, čajovníka, citrónu, mäty piepornej a cédru. Tieto sa pridávajú do základného oleja vo veľmi malých dávkach – jedna kvapka je dostatočná na to, aby sa zbavila mnohých kozmetických problémov.