Ex-anjelka tajomstvo Victoria Tatyana Kovylina: “HLS vyzerá ako posadnutosť”

Ruská topmodelka teraz ─ podnikateľka a manželka s oligarchu, Tatiana Kovylina – ako ju vášeň pre jogy viedol do podnikania, chudnutie a vyčerpávajúce jeho endokrinológ, ktorý kedysi pracoval s princeznou Dianou.

Tatyana Kovylina

Rozhodla sa zmeniť kurz presne v tej fáze svojej kariéry, v ktorej mnohí z jej kolegov snívajú o pobyte. Tatiana sa zastavil práce na prehliadkových mólach po celom svete a streľba reklamnej kampane pre Givenchy a Calvin Klein, presťahoval z New Yorku do Londýna, sa oženil a mal … vrhol do podnikania. Rok a pol plánovania, vývoj dizajnu a všetko ostatné, ktoré sú potrebné na začatie vlastného podnikania – a teraz oblečenie pod značkou Silou London sú ochotne zvolené dievčatami UK HORSE.

V decembri roku 2017 porodila Kovylina dcéru. Mama tri zdôrazňuje, že jej oblečenie – s etickými princípmi. “Rozvíjam podnikanie v smere žien: vyrábame oblečenie pre ženy, ženy pracujú pre nás, pomáhame komunite malých žien, ktoré to potrebujú,” uvádza Tatiana. “Toto je, ako sa hovorí, posilnenie postavenia žien – podpora ženskej komunity.”

Tatyana Kovylina

Jedným príkladom uznania úsilia a váhy Kovylina – skutočnosť, že vo februári Madonna pozvala Tatianu na účasť na charitatívnom projekte Raising Malawi. Mimochodom, samotná speváčka bola umeleckým riaditeľom fotografického výstrihu, ktorý bude vystavený na aukcii.

Začnite so sebou

Marie Claire: Tatiana, ste ohromujúci v podnikaní, ale Wikipedia je stále zastúpená ako model Victoria’s Secret Fashion Show …

Tatyana Kovylina: … tento titul je pre mňa celý život! (Smiech).

A čo by si sám napísal?

Nebudem ukončiť minulosť – myslím si, že to, čo robím teraz, je možné modelovou skúsenosťou. Chcem však hovoriť o princípoch, na ktorých sme vytvorili značku športového oblečenia. Snažíme sa urobiť pre túto planétu aspoň trochu, čo je v našich silách. Používajte napríklad etické materiály a európsku organizáciu výroby. Keď sme boli v továrni, kde sme robili naše veci, dokázal som porovnať podmienky s tým, v ktorých pracujú ženy v Číne alebo vo Vietname. Všetky tieto aspekty boli zohľadnené: netoxické materiály a organické tkaniny, použitie práce na spravodlivom základe a rozhodnutie nepoužívať plasty. Možno dodať, že recyklácia – recyklácia odpadu – sa uskutočňuje v našej kancelárii. Vychádzajú z princípu, “Ak chcete niečo zmeniť, začnite sami.” Zdravie je dôležité v planetárnom meradle – osobné a rodinné zdravie, zdravá atmosféra v práci a správny postoj k životu.

Vo veku 25 rokov som už vedel, že odchádzam z modelového podnikania. Uvedomil som si, že je nemožné vydržať taký rytmus, zatiaľ čo zostane duševne normálnou osobou

Tatiana Kovylina na módnej show Victoria’s Secret v roku 2005 …
a v roku 2010 v New Yorku

A čo bolo najťažšie?

Musel som zvládnuť celú biznis stránku od začiatku. Zoznámiť sa s výrobnou linkou, s továrňami, študovať, ako a kde sa vlákna vyrábajú, koľko cestujú – celý proces. Bolo to ťažké. Tiež nevyhnutným problémom pre každého, kto má vlastné podnikanie, je ľudský faktor, ľudia, ktorí pracujú pre vás. Musia byť motivovaní, urobiť tak, aby verili v taký prípad, ako vy. Trvá obrovské množstvo sily – fyzické a morálne.

Ale úspechy sú motivované. Napríklad nedávno Anglická módna rada, organizácia, ktorá podporuje “mladé” iniciatívy, nám poskytla grant na rozvoj podnikania. Uznanie je cenné najmä preto, lebo mám málo spoločné s Anglickom.

Najlepšia verzia

Tatyana Kovylina

Žijete v Londýne sedem rokov. Existuje rozdiel v súvislosti s týmito ženami v Rusku?

Giant. Takto dobre upravené ženy, ako v Rusku, nie sú nikde inde. Máme kult. Od mladého veku, bez ohľadu na rozpočet, sa každý snaží vytvoriť lepšiu verziu seba. Spomínam si, že moja matka v detstve mi povedala, ako robiť masky, a šli sme do kúpeľne a pretrepali sme sa krovinami. Som trochu žiarlivý voči Britom – ich sebavedomie. Bez ohľadu na to, že sa nikdy v živote nemal manikúru či nešla k masáži tváre, nemusí farbiť si vlasy – nikto ju odradiť, že bol najviac nádherná žena na tejto planéte. Je pre mňa príjemnejšie pozrieť sa na naše ženy, ale myslím si, že je stále potrebná rovnováha.

To všetko takmer skončilo zle. Keď strácate váhu do takej miery, že sa zdá byť krásna, ale o pár rokov neskôr, pozrite sa na tie fotky strašidelné

Koľko ste bol, keď ste opustili pódium?

25, 26 rokov som porodila svojho prvého syna. Ale vo veku 25 rokov som už vedel, že odchádzam z modelového podnikania. Rozhodla som sa opustiť Ameriku, aj keď som bol skôr presvedčený, že celý môj život bude spojený s New Yorkom. V priebehu času som si uvedomil, že takýto rytmus nemožno tolerovať a zároveň zostať mentálne normálnou osobou. Rozhodol som sa vrátiť sa do Európy, aby som bol bližšie k mojej rodine, mojim príbuzným a koreňom. A potom hobby hrať obrovskú úlohu – nechcem používať výraz “zdravý spôsob života”, aj keď je to v skutočnosti o ňom. Zdá sa mi, že HLS sa nedávno stala ako posadnutosť. Pravdepodobne potrebujete synonymum, v ktorom “zdravé” bude znamenať “mierne a normálne”.

Keď som sa presťahoval, začal som sa zapájať do jogy, meditácií, duchovných praktík, uvedomil som si, že je to blízko mňa. Chcel som spojiť dva z mojich záujmov (po tom všetkom, na módu, stále mám rád). A pomyslel som si, že tieto dve vášne spájam – v mojej značke.

Tatyana Kovylina
Tatyana Kovylina

Okraj v 52 kg

Prečo jóga a nie niečo iné?

Pravdepodobne preto, lebo ide skôr o spôsob života než o šport. Nekonkurujete s nikým – dokonca aj sami, rešpektujete hranice svojho vlastného tela. Jeden dych môže zmeniť stav vedomia, vyrovnať sa s úzkosťou a bolesťou. Musíte si každý deň pripomínať: musíte správne dýchať, aby správne fungoval. Pre prácu s mozgom a pľúcami bolo krvné napätie normálne.

Čo je pre vás “vynikajúca fyzická forma”?

Mala som rôzne obdobia, keď vizuálne bola forma vynikajúca a pre moje telo – nie. Keď som sa vyčerpal cvičením a prácou.

A za čo mučili?

Dobrá otázka! Pravdepodobne preto, lebo v istom momente sa hlboko podieľalo na notoricky známej HLS. Bohužiaľ, toto všetko takmer skončilo zle. Keď strácate váhu v takom rozsahu, že sa zdá byť krásne, ale o pár rokov neskôr, je strašidelné pozrieť sa na tie fotky.

Tatyana Kovylina

Môj naturopath a endokrinológ pracoval štyridsať rokov na súde Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety. Taktiež zachránil princeznu Dianu od zvyku začať deň s tradičnou “mastnou lyžicovou raňajkami” z fazule, míchaných vajíčok a slaniny

Na koľko maximálnej hmotnosti ste schudnúť?

Bolo to obdobie, keď som vážil 52 kilogramov s výškou 177 cm. Priamy na pokraj. Cítila sa nechutne. Bol som vegan, a ja som nejedol nič, čo obsahuje tuky. Všeobecne platí, že všetko, čo som mal, bolo – ako som si myslel – v knihe, ale to sa mi nepodieľalo.

V decembri ste sa stali matkou tretíkrát. Chcete úlohu vrátiť na starú formu ASAP?

Rozumiem: telo sa nikdy nevráti do svojho predchádzajúceho stavu. Áno, môžete stratiť centimetre a kilogramy, ale cítim sa úplne inak ako predtým, než tretie dieťa. Tak pokojne som sám som nebol dlho. Vďaka Bohu, že som zrodil tri zdravé deti. A ja robím jogu. Pracujem a žijem. Nechcem nič iné od seba – žiadny pas 55 cm, žiadne kocky na mojom žalúdku. Moje priority sa zmenili: len chcem byť pokojný a dobre, aby som mohol žiť šťastne až potom.

Zaujímalo by ma, ako budete jesť: mohol by ste napísať dávku jedného dňa?

Jedlám, uprednostňujem sezónne ekologické produkty. Bielkoviny a tuky tvoria väčšinu stravy. Ráno začína s kašou na noc namočené ľanové semená, tekvicové, slnečnicové semienka, orechy, varené v domácom mandľového mlieka s pridaním ovsených vločiek alebo pohánky a sušeného ovocia s kokosovým olejom. Recept, mimochodom, zdieľal môj prírodovedec a endokrinológ, ktorý štyridsať rokov pracoval na súde Jej Veličenstva kráľovnou Alžbetou. On tiež, mimochodom, prvý zachránil princeznú Dianu vo zvyku začína deň s tradičnou «mastný lyžice raňajky» z fazuľa, vajcia a slanina, vštepovať vtedy ešte veľmi mladý a veľmi dobre fed princezná kultúru zdravej výživy.

Tatyana Kovylina
Tatyana Kovylina

Je mäso prítomné vo vašom menu?

Vo všeobecnosti mám vegetariánsku stravu pre 85 percent. Mäso je zriedkavé a ubezpečuje sa, že život usmrteného stvorenia nebol zatienený ani nedostatkom slnečných dní vo voľných lúkach, ani používaním antibiotík a iných odpadkov. Žijeme na malých farmách na farme. Milujem ryby, ale opatrne jesť, v mnohých oceánskych horách úroveň ťažkých kovov prekračuje limit. Pridám do potravín riasy, sú bohaté na minerály a jód a my, severní obyvatelia, to potrebujeme.

Kliknite na tlačidlo

Ako sa zaobchádzať s dojčením?

Ja praktizujem jogu a cvičím v telocvični 2-3x týždenne počas 40 minút. Ale pokúšam sa to preháňať, pretože mlieko ihneď zmizne. A potom vstúpim do rovnakého režimu, v ktorom som žil. Mierne aeróbne cvičenie, joga ako hlavný šport a viac času na voľnom priestranstve. Pokiaľ ide o výživu, nič nezmením – moderácia je dôležitá ako všeobecná zásada.

Zavádzate starších chlapcov do športu?

Nemajú veľmi blízký vzťah so športom. Tancujú, spievajú, jazdia na bicykli a pravidelne robia so sebou jogu. Nemôžem zvyknúť na štruktúrované štúdie, ale ja nechcem tlačiť. Zdá sa mi, že deti sú múdre bytosti, majú myšlienky, ktoré treba počúvať. A oni veľmi dobre regulujú svoje zaťaženie a chuť do jedla, ak nie dôrazne zasahovať.

Tatyana a jej synovia

Vďaka Bohu, zrodil som tri zdravé deti. Moje priority sa zmenili: len chcem byť pokojný a dobre, aby som mohol žiť šťastne až potom.

Na vašich stránkach sa nachádza sekcia, v ktorej dáte rady. A aká najlepšia rada ste dostali v živote?

Starý otec povedal: každý deň musíte chodiť, snažiť sa nie jesť vo verejnom stravovaní a pravidelne ísť von do prírody. Keď som bol malý, tieto tipy, samozrejme, sa mi zdalo prázdny zvuk, a tak to tak je. Všetko sa znižuje, ako stresujete stres. Budem si pamätať inú múdrosť: nie je tak dôležité, aby ste jesli, ako to, čo ťa zjede zvnútra. Naša myšlienka môže otráviť život, a pozitívne ho načítať. Hoci, samozrejme, jednoduchšie povedané, ako urobiť.

Ako vyzerá pracovný deň v Londýne? Viem, že máte kanceláriu presne cez ulicu od domu a tým sa odstráni aj stres stojaca v dopravných zápchach.

Tak to je. Typické ráno: deti – v škole venujem jednu hodinu: šport, jogu – av kancelárii. Nikdy neverím nikomu, aby vytvoril nové modely, moodboard, výber látok. Požadujem veľa od zamestnancov, venujem pozornosť detailom. Podporujem túto iniciatívu. Som členom British Fashion Trust – táto organizácia podporuje anglických módnych návrhárov, každoročne otepľuje pod svojimi krídlami rastúce hviezdy priemyslu. BFT organizuje prednášky a stretnutia s módnymi osobnosťami. Pre mňa je to hlavne prístup k sieti a výmena skúseností.

Tatiana Kovylina na módnej show Victoria’s Secret v roku 2005

Určite na začiatku boli chyby?

Samozrejme! Napríklad som strávil polovicu počiatočného rozpočtu na reklamnú kampaň. Ako viete, učia sa z chýb a vnímam ich ako akvizície. Môj manžel, ťažký obchodník (Jurij Shefler, č. 56 na zozname ruských miliardárov Forbes.-MS), niekedy nájde čas podeliť sa o svoje rady. Napríklad, nekompromisne, pokiaľ ide o kvalitu, mať odvahu, nebojte sa nových a všetko bez výnimky, držať pod kontrolou. Takže podnikám.

Najťažšou vecou je nakresliť tukovú líniu oddeľujúcu obchod a rodinu. Ešte som sa nenaučil, ako prideliť čas, takže ak som so svojou rodinou, práca trpezlivo čaká. Môj manžel majstrovsky uspeje. Ako keby bolo tlačidlo vypnuté – a je to úplne naše. Je pravda, že je tiež ostrý a zapína. Moje tlačidlo sa zrejme potápí, musíte sa prispôsobiť.

A je to všetko o nej.

Tatyana Kovylina
zakladateľ značky Silou London, aktivistka jogy

vek: 36 rokov
veľkomesto: Londýn
rodina: manžel, dvaja synovia, 10 a 7 rokov a dcéra, 4 mesiace
tvorenie: Diplom Kazaňského štátneho finančného a hospodárskeho inštitútu
kariéra: po ukončení štúdia pracovala 10 rokov ako model, spolupracovala so slávnymi značkami a módnymi časopismi. Po narodení dvoch synov sa venovala výchove, milovala šport a jogu a zároveň rozvíjala a realizovala myšlienku vlastného podnikania
Instagram: @siloulondon
šport: jóga; aerobic cvičenie – beh, plávanie, fitness
Štýl oblečenia: “Medzi veľmi ženskou a veľmi atletickou.”
Obľúbené značkyRodarte, Ralph Lauren, Dior
Rituály krásy: kúpanie a masáž tváre
cestovanie: India, krajiny Škandinávie

  1. Tajná strava Bella Hadid, alebo ako anjeli stratia Victoria’s Secret
  2. Skúste: “plážová” strava dánskej princeznej Márie je veľmi efektívna
  3. 9 vecí, ktoré úspešné ženy nikdy neurobia

Foto: Getty Images, Nick Haddow, Instagram, osobný archív fotografií Tatyany Kovylina