Mermer Bayan: Teresa May kim

Ülkenin tarihinde ikinci kez, Büyük Britanya Başbakanı’nın konumu bir kadın, Theresa May tarafından işgal edildi. Ve neredeyse siyaset hakkında yazmasak da, yeni başbakan sessiz kalmak için çok iyi.

Teresa May, sansasyonel randevusu öncesinde bile kariyerinin yokuş yukarı gitmesine rağmen, nispeten yakın zamanda konuşmaya başladılar. Dünya topluluğuna daha yakından bakıldığında, sadece yeni başbakanın kariyer başarıları değil, aynı zamanda kişisel olanları da düştü. Basın, Lady May’ın karmaşık karakteri ve kusursuz dayanıklılığı hakkında aktif olarak yazıyor. Giysilerdeki abartılı tarzı ve orijinal ayakkabılara olan sevgisi, hemen bağımsız tartışmanın nesnesi haline geldi. Ancak, kendisi kendini nadiren eğlenceli hale getirebilir – ancak ikinci Margaret Thatcher olarak adlandırılan hiçbir şey için değil. 

2000

Theresa, dini bir aile olarak doğdu, sıkı Püriten geleneklerini ortaya çıkardı ve çocukluğundan, muhtemelen ne istediğini biliyordu. Oxford’daki özel eğitim ve parlak bir eğitim, işlerini – siyaset alanındaki kariyeri boyunca – ideolojiyle değil, kişisel ahlakla yönlendiren her zaman kararlar vermiştir: Bu kadın, neyin iyi ve neyin kötü olduğunu açıkça anlar. Demir prensibi Teresa’nın çok kısa bir süre için baş döndürücü bir kariyer yapmasına izin verdi. Politika Therese, 80’lerin sonlarında ilgilenmeye başladı. Sonra ilk görevini aldı – Londra ilçelerinden birinin başı oldu. Ama her zaman, daha çok, yani ilk kadın başbakan olmak için hayalini kurmuş olabilir. Thatcher, elbette önündeydi (sadece daha önce doğduğu için), ama Mayıs hala hayal kırıklığına uğramıştı – o ikinciyi hiç sevmedi. Daha sonra birkaç daha ezici yenilgi bekledi – yüksek postalar için koşmaya çalıştı, ama, ne yazık ki, hiçbir şey çıkmadı. Bir başkası ellerini çoktan düşürmüştü ama Teresa’yı değil. 

2002 yılında Teresa Muhafazakar Parti’nin ilk kadın başkanı olmayı başardı. Aslında bu yazıda, doğrudan ve dolaysız ifadelere olan sevgisini gösterdi. Daha önce bu iletişim tarzını uyguladığını varsaymak kolay, ama şu andan itibaren Theresa’nın hemen hemen her ifadesi halka açıldı. Örneğin, 2002’de parti kongresinin delegeleriyle konuşarak şöyle dedi: “İnsanların bizim için ne söylediğini biliyorsunuz – bize kötü bir parti diyorlar.” Gelecek başbakanın sözleri, garip bir şekilde, kınamaya neden olmadı, aksine, gelecekteki 2 numaralı Demir Hanım’a daha da saygı duymaya zorlandılar. Keskin bir dil için, muhafazakar partinin taraftarları, onunla ilişkili olarak zor olan epitit kanını kullanırlar. Gerçekten zor konuşabiliyor, ama Theresa’nın asla ihlal etmediği bir prensibi var – konuşmasında küfürlü kelimeler kullanmayın.

2010 seçimlerinden sonra, Theresa May İçişleri (daha uzun herhangi bir öncekilerden daha süren üzerinde yazı) Bakanı atanmıştır ve aynı zamanda Kadın ve Eşitlik Bakanı portföyünü aldı. Zaferinden önce kalan 6 yıl boyunca, Mayıs, aynı cinsiyetten evlilikleri yasallaştırmak için bir el ve eşcinsel çiftlerin çocukları evlat edinmesini yasaklamak için oy verdi; AB’den çekilmeye ve aynı zamanda Büyük Britanya’nın AB’ye daha fazla entegrasyonuna karşı çıktı. Belirsizlik Mae bir politika olarak bunu Cameron istifa ortaya çıkınca Cameron Brexit bir destekçisi olarak, o hemen hemen İktidardaki Muhafazakar Parti başkanlığı görevi için öne adaylığını koydu, gerçeği ifade edildi. “Brexit, Brexit anlamına gelir,” dedi Teresa May o zaman. Açıkçası, kişisel inançlara rağmen, belki de, bir ömür boyu hayalini gerçekleştirmenin ilk ve son şansını özleyemedi. Büyük Britanya’nın tarihinde ikinci ve ikinci kadın olsun.

Kişisel yaşam

Teresa Mei kocasıyla birlikte Philippe

Başbakanın meslektaşları, Teresa ile arkadaşlık kurmanın kesinlikle imkansız olduğunu söylüyor. Tipik içe dönük sert yapmak tercih insanlarla yakınsama ve halka gösteriye tahammül edemez ise sadece basitçe kötü verildiği konuşma, nasıl bir kamu konuşma mahvetmek” okuma belki şey (mutlaka gerekli: Teresa tarafından bir öğretim yardımı Mei “). UKIP partisi Nigel Faraj’ın eski başkanı, mayısın “mermerden” olduğunu söyledi. Ancak, bu tanıma yakın katılıyorum ve biz onun güvenini kazanmak için yönetmek eğer bunu söyleme – asla arkanızda entrikacı olacak gerçekten sadık arkadaşı olsun. zaptedilemez Teresa kazanmayı başardı olanların biri şimdi kadına yaptığı en sadık arkadaşı ve taş duvar çağırır kocası Philip Mayıs oldu.

Theresa May mutlu bir eş. Eşleri Philippe ile uzak 1976 yılında, ülkenin birçok siyasi liderlerinin geldiği tartışma kulübü Oxford Birliği’nde bir araya geldi. Pakistanlı Benazir Butto’nun gelecekteki Başbakanı tarafından Muhafazakar Parti’nin dans partisinde tanıtıldığı gibi bir efsane var. Üç yıl sonra, 1980 yılında, sevgili evlendi ve ruh, otuz altı yıldır ruhta yaşıyor. Doğru, Teresa ve Philip’in çocukları yok. Tüm yeni sorulara göre, Birleşik Krallık’ın yeni Başbakanı, her ailenin kendi zorluklarına sahip olduğunu, ancak yaşamın devam edemeyeceği anlamına gelmez. 

Mayıs’ın ailesinde başka bir sorun daha var – birkaç yıl önce, doktorlar Teresa’yı rahatsız edici tanı koydu: diyabet. Hastalık sürekli olarak doktorların gözetiminde olmasını ve günde iki kez insülin enjekte etmesini gerektirir. Ancak, Theresa’ya göre, bu sinir bozucu belaya zaten çoktan bulaşmış ve hastalığın uzun süredir çalışması üzerinde hiçbir etkisi yoktu.

Sevgili kocası Teresa için – kariyerinin zirvesine ulaşmış bir politikacı değil. Evde, esnek olmayan Mayıs sevgi dolu bir eşe ve aynı zamanda mutfağın gerçek bir kraliçesi haline gelir. Evet, yeni yapılan Başbakan yemek yapmayı çok seviyor. Mayıs’ın sürekli verdiği röportajlardan birinde kabul ettiği gibi, evinde yüzlerce yemek kitabı var. Ve siyasetten ve yemeklerden arınmış olan Teresa, dağlara çıkmayı tercih ediyor, omuzları üzerinde, tercihen ABBA şarkıları ve Mozart’ın müziği altında bir sırt çantası atmayı tercih ediyor. 

stil

Teresa May’in tarzıyla ilgili efsaneler var. Bazıları tadı kusursuz olarak adlandırır, bazıları da gözlerini korku içinde saklar. Her halükarda, yeni başbakanın eşsiz ve çok özgün tarzı kuşkusuz dikkati hak ediyor. Özellikle ayakkabının sevgisi. Sonbaharda, yeni İngiliz prömiyeri 61’e döndü, ancak yaş, ince bacaklarının güzelliğini etkilemedi, Teresa her şekilde sıradışı ayakkabılara vurgu yapıyor. Bunun için yasak modelleri yoktur: leopar botları, yılan derisi botları, büyük kristaller ve baskıya sahip ayakkabılar, hatta renkli lastik çizmeler.

Yeni konuşmaların sebebi, Mayıs ayında Teresa’nın zarif bir siyah-sarı elbise ve aynı leopar teknelerinde görüldüğü Elizabeth II’de tayin edilen seyirci oldu. Ancak, kraliçe bu sakince tepki gösterdi, muhtemelen daha önce Teresa’nın evinde laklı botlarda göründüğü için.

Anlaşıldığı üzere, yeni İngiliz Başbakanı gerçek bir ayakkabı manyağı. Teresa May’in evindeki ayakkabı çiftlerinin hesabı yüzlerce dolar. Bir çifti diğeriyle karıştırmamak için, ayakkabıları şeffaf kutularda depolar, böylece yalanların nerede olduğunu hemen görebilirsiniz. Theresa’nın tavsiyeleri: başarılı bir politikacının parlak ayakkabıları, kendini ifade etmenin bir yoludur, memurların gri kütlesi arasında öne çıkma ve şiddetli parlamenter kıyafet kurallarını hafifçe aşma girişimidir. Bu arada, mayısta leopar baskı – ana favorisi (okuyun: “Theresa May: moda diplomasisi ve İngiltere’nin başının benzersiz bir tarzı”).

Bugün ne

Onun kıskanılacak pozisyon Bayan Mei bir buçuk yıl sürer ve bu süre içinde o dünya basınının sayfalarında sık sık misafir olmak, hem de Vladimir Putin, Donald Trump, Emmanuel uzatma işaretli ya Angela Merkel olarak başardı. Şaşmamalı: yeni başbakan Cameron’un hükümetinin belirsiz mirası değil, aynı zamanda yeni bir dünya çapında siyasi durum sadece var – ABD Başkanı özellikle seçim elbette, aniden bir “Rus iz bulamadık, Trump Fransız lideri Makron tarafından AB’de öne geçmeyi hırs gizlemez ucube ve “Brexit’teki referandumda.

Teresa bu zorluklarla nasıl baş ediyor? Eh, İngilizler kendilerini yeni liderlerinin başarısından çok etkilenmezler. Londra defalarca vergi tahsilatı sıkılaştırılması başbakanı eleştirmek sona yoktur rakipler Mae miting için ana caddeleri yayınladı, üçüncü çocuk için vergi muafiyetlerinin kaldırılması (bu göz önüne alındığında biraz tuhaf görünüyor o an İngilizce milli gurur bekliyor üçüncü çocuk at – Düşes Cambridge), işlerin azaltılması ve kabinesinin diğer iç düzenlemeleri için. Nüfusun hoşnutsuzluk mantıklı bir çizik, en hafif deyimiyle, onun ikinci dönem Bayan Mei tekrar seçildi aslında sonuçlandı – parti ile uğraşmak zorunda kaldı. Üstelik Demokratik Birlik Partisi ile görüşmeler ve çok düzgün derler, Teresa bile o bütün açgözlü üstlenme kümesi olduğunu Majesteleri yalan olduğunu değildi. 

Londra’daki Tory hükümetine karşı protestolar, 1 Temmuz 2017. Poster üzerindeki yazıt: “Thatcher ölmedi – bu cadı reenkarnasyondan geçti”
“Yeni Başbakanla tanışın.” Theresa May’in ikametgâhı öncesi protestocu, 1 Temmuz 2017

Ancak, bu yazıdaki tüm bu zorluklar sadece bir zaman testi gibi görünüyor. Sonunda, bir zamanlar efsanevi Thatcher, sıradan Britanyalılar ve diğer parti üyelerinden güçlü protestolarla yüzleşmek zorunda kaldı. Umarım Teresa’nın, örneğine göre, uzak denizaşırı İngiliz bölgelerindeki askeri eylemlerle popülaritesini yeniden kazanmayacağını umabiliriz. 

  1. Emmanuelle Macron: Fransız kadınlarının yeni bir hayali
  2. Kraliçe II. Elizabeth: fotoğraflarda bir hikaye
  3. Prenses Diana: fotoğraflarda bir hikaye

Fotoğrafın Kaynağı: Getty Images