Anastasia Balakhnina: Golos’un yeni eğitmenleri en iyisi!

Sesi göster, Anastasia Balakhnina, Volgograd
Fotoğraf: kişisel arşiv

Anastasia Balakhnina – “Ses” ten kör seçimleri geçen ve Basta takımına giren ilk Volgograd. 21 yaşındaki şarkıcı, Serebryakovka’nın 2. bölümünde vokal bölümünde çalışıyor. 7 yaşından itibaren hayatını müzikle bağlayıp şarkı söyleyeceğinden emin oldu. “Voice” Anastasia’daki son performansından kısa bir süre önce, Kadın Günü ile samimi bir röportaj verdi.

Aile hakkında

Anastasiya Balakhnina

Her şey kendi kendine kuruldu. Ailem çok sanatsal. Anne harika bir sanatçıdır. Büyükbaba her şeyi elleriyle, benzersiz şeylerle – baştan başa başarabiliyordu. 15 yaşında ablası olan abla, çılgın şeyler yaratıyor. Basit bir şekilde “sıradan” hayata girmek istemedim. 9. sınıfta bazen düşünceler olsa da – psikolojide, insanlıklara gitmeyin. Ama ben her zaman yaptığım şeyi yapmaya karar verdim.

Müzik hakkında

Anastasiya Balakhnina

Çocukluğumda farklı yönler denedim, kendimi halk şarkılarına attım – herşeyi denemek istedim. Aynı jazzı söylemek için bunu anlamalısın. Caz çok, farklı olabilir. Kendini yaratmak için elbette harika. Fakat bunu yapabilmek için önce orada olanı öğrenmeliyiz. Zaten mevcut olanla karıştırılacak bir temel vardı. Eğitim çok gerekli. Ancak, diğer yandan Grigory Leps doğru bir şekilde şunları söyledi: “Bir şarkıcı için ana öğretmen bir kayıt cihazıdır”. Popüler müziği söylemekten hoşlanmıyorum. Ben her zaman eski bir şey almak, unutulmuş yapmak – ünlü yapmak istedim. Jeep-jazz tarzında şarkı söylüyorum ya da buna caz-manush denir.

Sesi göster, Anastasia Balakhnina, Volgograd
Fotoğraf: kişisel arşiv

Özel yaşam hakkında

Anastasiya Balakhnina

Sevdiğim var, uzun ve güçlü bir ilişkimiz var. Potansiyel mamülleri endişelenmek zorunda değil. O müzikle bağlantılı değil, ama tüm çabalarında beni destekliyor. Tabii ki, Nagiyev’le olan durum, ruh eşimi zorladı. Herkes bunun bir şaka olduğunu anlıyor, ama elbette, sevgilim acıyordu. Ama çabucak anladık. (Hatırlayalım, Dimitri Nagiyev bütün ülkeye Nastya’nın kız arkadaşı olmasını önerdi.)

Baste hakkında

Anastasiya Balakhnina

Jüri hakkında hemen bilgi sahibi olmadık, sadece provalarda söylendi. Ama çekimin ilk gününde, mentorlarla görüşmeler yaptığım ve Vasily Mihayloviç’i gördüğümde, hemen ona gitmek istediğimi farkettim. Basta hakkında fazla bir şey bilmiyordum, onu hiç görmedim, ama şarkıları duydum elbette. Çok akılda kalıcı, çok açık, gerçek. Basta – bizim için “ikinci baba”, takım üyelerine kendi çocukları olarak atıfta bulunur. Çok önemsemek, dikkati kimseyi mahrum bırakmamak, profesyonel talimatlar. Konuşan ekibin her bir üyesiyle, tüm beslenen, onun yaklaşımını buldu. Basta şefkatli bir öğretmendir. Tüm takım üyeleri hakkında deli bir şekilde endişe duyuyordu, herkesin yanına oturduğu provalar sırasında, herşeyi güzelce yapmaya çalıştı. Vasily Mikhailovich gerçek bir profesyonel. Çalışmasında çok özenli, zalim olduğunu söyleyemem ya da tersine, yumuşak, herkese karşı nasıl dengeleneceğini biliyor. Asla bir kez kimseye rahatsız edici veya boş bir şey söylemediğini, her şeyin davada olduğunu, her şeyin çok yetkin olduğunu söylemedim. Bu adama çok saygı duyuyorum, gerçek olandan çok memnunum. O en iyi akıl hocası.

Sesi Göster, Basta, Mentorlar Sesi
Basta’ya ulaşma hayali gerçekleşti
Fotoğraf: kişisel arşiv

Takım hakkında Basta

Anastasiya Balakhnina

Dördüncü sezon en parlak insanları bir araya getirdi. Birbirlerini destekliyorlar. Artı üzerinde çalışmaya çalıştık, böylece çevremizdeki bu ışık kolaydı. Basta’nın en dostane takımı var. Hemen ortak bir müzik dili bulduk ve hala iletişim kuruyoruz. Sosyal ağlarda gruplar oluşturduk, her gün haberleşiyoruz, haber alışverişi yapıyoruz. Kardeşler olduk, bunun için Vasily Mikhailovich’e teşekkürler. Ekibimizde “yarı-mamul ürünler” ilginç bir şekilde ortaya çıktı, biz bir şekilde hepimiz bir araya geldik, bir aile haline geldik. Düetler gelince, burada her şey atmosferik ve sıcaktı. Ve diğer akıl hocalarının ekipleriyle birlikte iyi bir arkadaş olduk.

Sesi Göster, Basta, Mentorlar Sesi
Basta – takım için “büyük baba”
Fotoğraf: kişisel arşiv

Kör dinleme hakkında

Anastasiya Balakhnina

Hayatımda çok az yarışma vardı. “Ses” jüriye ikinci çıkışım. Ve biçimlendirilmemiş bir repertuarım var. Golos’ta konuşmak korkunç bir stres. Ana sahnede bir çıkış beklemek çok yorucu. Ve sıra size geldiğinde, dışarıda hiçbir güçlü sinir gerginliği yoktur, içeri girer ve sesin üzerine yerleşir. Şarkı söylemeye gittiğimde hiçbir şey görmedim. Geceleri geç kaldı. Her şey yüzer, her şey gözlerdeki azalır, hafif baskılar ve sadece bir şey düşünürsünüz: nasıl düşmeyelim! Ve en korkunç şey bu durumda sesi kontrol etmektir. Gruplarımla ne yapacağımı bilmiyordum, onları nereye götüreceğimi. Bana göre birçok kişi kelepçelendiğimi söyledi, ama stresli koşullar altında vücut çok tahmin edilemez.

Sesi göster, Anastasia Balakhnina, Volgograd
En önemli şey düşmemek!
Fotoğraf: kişisel arşiv

Projedeki duygular hakkında

Anastasiya Balakhnina

Proje hep ağlıyor! Ağlamazlar çünkü biri ayrılır, ama birisi – kalır. Gerilimden, çok fazla duygudan kurtulun. Projenin içinde yer alan duygu yığını herkesi etkiliyor. Fakat tüm sinir krampları, projede geçirdiğimiz büyük deneyimle kıyaslandığında hiçbir şey değildir. “Ses” farklı bir dünyadır! O sonsuz çılgın bir enerjidir. Danışmanlarla, editörlerle, bir ekiple iletişim, enerjik bir yüktür. Proje büyük bir güç veriyor. Benim isteğim, “Ses” e milyonlarca kez gelirim! Sadece bir kez katılabileceğiniz üzücü.

Sesi Göster, Basta, Mentorlar Sesi
Basta en dostane takımı bir araya getirdi
Fotoğraf: kişisel arşiv

Volgograd’da yaşam hakkında

Anastasiya Balakhnina

“Sesler” çekimleri arasındaki aralıklarda eve gidiyoruz. Moskova’da yaşamak için para kazanmalısın! (Gülüşmeler.) Genel olarak kendim için alışkanlık dolu bir yaşam sürüyorum – kulüplerde, konserlerde çalışıyorum. Şimdi Volgograd bölgesini geziyoruz, konser programımız Bienvenue dans ma vie’yi gösteriyoruz. Bu, “Hayatıma hoş geldin” anlamına gelir. Aynı ada sahip bir albüm kaydediyoruz. Ayrıca 11 no’lu müzik okulunda vokal öğretiyorum, çocuklara ve yetişkinlere şarkı söylemeyi öğretiyorum. Hala hayatımın nasıl gelişeceğini bilmiyorum. Ben akıntı ile yüzerken. Birçok kez şehri terk etmek istedim, ama öte yandan, burada rahat ve rahat hissettiğimi anlıyorum.

Golos, Balahnin, Volgograd'ı göster
Nastya müzik okulunda vokal öğretir
Fotoğraf: kişisel arşiv

Hatalar hakkında

Anastasiya Balakhnina

Başarısızlık harikadır! Başarısızlık ve kayıplara büyük bir anlayış ve saygı duyuyorum. Şans / başarısızlık aynı madalyonun iki yüzüdür, hayati bir dengeyi korumak için değişmek zorundadırlar. Başarısızlıklar geliştirme için gereklidir. Ve iyi şanslar dinlenmek için gereklidir. Öyleyse hayatımda ana itici güç sadece başarısızlıktır. Birisinin gitmesi gerekiyor – bunlar oyunun kuralları, önceden biliniyorlar. Her neyse, her şey yoluna girecek. Sadece bir kazanan kalacaktır.