Başlıca şey başlamaktır: Volgograd kadınlarının 20 başarılı iş projesi

Valery Valeryevna Vershnyak, 28 yaşında ve Natalya Andreevna Emelyanenkova, 24 yaşında

Volgograd, annesi tarafından yapılmış, Volgograd'da yapılan kadınlar, kadın girişimciler, iş, kariyer ve aile, iş, aile ve çocuklara nasıl başlanır

İş: “Medya stüdyo ve TV projesi” Çarşamba “.

Eğitim:

Valeria: Volgograd Devlet Üniversitesi, televizyon gazetecisinde uzman. İkinci yüksek – VolSU, uzmanlık – “iş alanında çevirmen ve prof. iletişim.

Natalia: Volgograd Pedagojik Üniversitesi, uzmanlık “halkla ilişkiler”, ikinci yüksek – Pedagoji Bölümü “eğitim kalitesini izleme” doğrultusunda.

İş fikri nasıl ortaya çıktı?

Bu çok basit. Eter, ateş, spot, sürekli iletişim, etkinlik, günlük çekimler olmaksızın hayat düşünmüyoruz. Ruhuma yakın bir şey yaratmak istedim, zorunlu bir pozitif (bir gülümseme her şeyimizdir) ve aynı zamanda şehir için yararlı ve değerli. Bu yüzden programa “Ortamınız” denir – bu sadece prömiyerin Çarşamba günleri gösterilmesiyle değil, aynı zamanda öncelikle projenin Volgogradyalıları kuşatan her şeyle ilgili olması nedeniyle de.

İş dünyasındaki en zor şey nedir?

En önemli şey, birbirlerini duyma yeteneğidir. Bu kalite olmadan ortak işinde hiçbir şey olmayacak. İşe bir ruhla yaklaşıp, kendinize ve aynı anda verdiğinizde eşiniz de aynı şeyi yapar – zorlukları fark etmezsiniz. Tandemimiz mükemmel bir şekilde ayarlanmış, bu nedenle herhangi bir engeli kolayca ve bir gülümseme ile üstesinden geldik.

İş sorunlarını çözerken kadın hileleri kullanıyor musunuz?

İşimizde, hileler, profesyonel becerilerdir. Programa çocuklar astar ile kaydetmek istediğinizde Tabi bir yere 30 derece sıcakta ve sivrisinekler de parkta, özellikle kullanmak … çocuklar 8-10 yılda bir kendini aşmak ve işe teslim olmak kolay değildir. Bu durumda, hoş motivasyonlar dondurma ve çeşitli teşvikler biçiminde kaydedilir. Daha ciddi iş sorunları için, ana silahımız bir gülümseme ve dürüstlüktür. Bir ortakla açıkça ve olumlu iletişim kurduğunuzda, her şey başarılı olur.

İşletmeniz ne tür yatırımlar gerektirir ve bunun etkisi nedir?

Bu iş, hem finansal hem de duygusal (gelişmekte olan) günlük yatırımları gerektirir. Eğitime katıldığınızda ve kitlelere bilgi taşıdığınızda, gelişmemek için paranız yetmez. Stüdyomuzun konfor koşullarını ve çalışanlarımızın finansal motivasyonunu sürekli iyileştiriyoruz, sürekli olarak öğretmenlerin rolü için daha iyi ve daha iyi insanlar arıyoruz, müfredatın kalitesini geliştiriyoruz. Fakat geri dönüş tamamen kendini haklı çıkarır.

Ailen seni destekliyor mu?

Kesinlikle. Ailelerimiz, tüm fikirlerimiz ve mevcut süreçler gibi tamamen desteklemektedir. Gelişim ve başarı için birbirimize ilham veriyoruz.

“Her programımızda her zaman deriz ki:” Şehrimizi sevdiğimiz şekilde sevin! Her gün gülümseyin, aileniz ve arkadaşlarınızın yanında geçirdiğiniz her anı takdir edin! Ve başarı ve mutluluk da dahil olmak üzere her şeyin bizim elimizde olduğunu unutmayın! Bu nedenle, hiçbir durumda ihmal edilmemelidir! “

Donetsk Yulia, 39 yaşında

Volgograd, annesi tarafından yapılmış, Volgograd'da yapılan kadınlar, kadın girişimciler, iş, kariyer ve aile, iş, aile ve çocuklara nasıl başlanır

İki kız 11 ve 13 yıl yükseltir.

İş: Etkinlik – ajans “Bakın!”.

Eğitim:

VGPU, özel ilkokul öğretmeni ve sosyal öğretmen; Uluslararası Ekonomi ve Hukuk Enstitüsü, pazarlamacı.

İş fikri nasıl ortaya çıktı?

Pazarlama departmanının başı olarak çalıştım ve çoğu zaman olayların müşterisi olarak davranmak zorunda kaldım ve sonra bunları organize etmek zorunda kaldım. Çalışmayı beğendim, ancak 2014 yılında daha fazlasını istediğimi ve daha fazlasını elde edebileceğimi fark ettim. İnternette St. Petersburg Tatlı Haftasonu Tatlılar Projesi’ni gördüm ve nereden başlayacağını, nasıl yapılacağını anladım, böylece müşteriler beni fark edeceklerdi. Sonra kendi işimi kurmaya karar verdim – işimi bıraktım. Kritik dönemde o onun yanında oldu ve tatlılar festivalin organizatörlerinden deneyimini öğrenmek, St. Petersburg gönderilen benim talebi üzerine, örneğin, hemen hemen her çılgın fikirler desteklenen kocası desteklemiştir. ve voila – Döndüğünde yapılan sunumlar, (a bu noktada başarıyla benim için “Şirket” kapalı arkadaşı sayesinde) aktivitesini yasallaştırmak, ilk olarak bir ortağı ve müşteri bulun! – merhaba, ilk büyük projemiz! Bu günü hatırlıyorum – 25 Ocak 2014. Etkinlik – ajans “Bakın!” Düzenlendi ve üç şehir “City Family Sweets Festivali” nin ilki düzenlenen üç şehrin.

İşletmenizdeki en zor şey nedir?

Bizim işimizde, sadece yaratıcı olmayacakları, ancak müşterinin görevlerini çözecekleri fikirler üretmelisiniz. Bu en zor şey.

İş sorunlarını çözerken kadın hileleri kullanıyor musunuz?

İş konularında öncelikle profesyonel olarak tedavi edilmek ve bu nedenle profesyonellerin hilelerini kullanmak istiyorum. Ve eğer cidden önemsen, önemsizler konusunda ciddiysek, her bir olayla ilgili olarak sorumlu bir şekilde yaklaşırız, süreçteki tüm katılımcılara karşı dürüst davranın, müşterilerimize ve ortaklarımıza iyi bakın. Bu kadın hileleri olarak adlandırılabilir mi?

İşletmeniz ne tür yatırımlar gerektirir ve bunun etkisi nedir?

Profesyonel ve kişisel gelişimime yatırım yapıyorum. Ve iş zaman, para, enerji, coşku gerektirir. Ve yapılan iyi işten, ailesine verebilme fırsatından ve büyüme için büyük fırsatlardan memnuniyet duyuyor.

Ailen seni destekliyor mu?

Tabii ki onlar benim desteğim ve motivasyonum, asistanlarım, en objektif eleştirmenlerim!

“En sevdiğim şeyi yaptığım için mutluyum, profesyonel olarak büyüyor ve kızlarım benimle gurur duyuyor. perdeleri Kes, denemek için korkmayın, sevilmemiş işi olmaz, bir gümüş tepside şey getirmek için beklemeyin – Ben favori iş veya düşük ücretli işler için, kararname oturur herkese söylemek istiyorum. Hepiniz ortaya çıkıyor! ».