Bebekler için keçi sütü nasıl yetiştirilir: kurallar ve öneriler

bebekler için keçi sütü nasıl yetiştirilir
Bebekler için keçi sütü nasıl üretilir
Fotoğraf: Getty

Keçi sütü beslenme artıları ve eksileri

Sütün yokluğunda, kadınlar kuru karışımların kullanılmasını önermektedir. Tamamen dengelidirler ve bebeğe zarar vermezler. Keçi sütü tüm avantajlarına rağmen sadece istisnai durumlarda kullanılabilir.

Sütte lipaz gibi önemli bir enzim yoktur. Yani, çocuğun vücudundaki yağların bozulmasından sorumludur. Ve bu, keçi sütünün yeterince yağlanmış olmasına rağmen.

Sonuç olarak, böyle bir ürünün kullanımı sindirimle ilgili problemlere neden olabilir. Bu sütte, böbrekler üzerindeki yükü önemli ölçüde arttıran birçok fosfat vardır.

Ama bu yiyeceğin haysiyetini inkar edemezsin. Çok sayıda vitamin ve eser element içerir. Yüksek kalsiyum konsantrasyonu bebeğin iskelet sisteminin düzgün oluşumuna katkıda bulunacaktır. Böyle bir ürün hipoalerjenik olarak kabul edilir.

Keçi sütünün bir karışımla üretilmesi mümkün mü? Karışım – ve süt için bir ikame var, bu nedenle bu prosedür basitçe anlamsızdır ve bebeğin sindirim sistemi üzerinde artan bir baskıya neden olabilir.

Bir yıla kadar olan çocuklar için keçi sütü nasıl üretilir: temel kurallar

Keçi sütünü diyetinize sokmadan önce bir uzmana danışın. Ürünü düzgün bir şekilde hazırlayın.

1. Güvenilir bir üreticiden sadece taze süt seçin. Bir çiftlik ürünü alırsanız, kendi gözlerinizle keçinin tutulduğu ve sağımın gerçekleştiği koşullarda baktığınızdan emin olun.

2. Bebekler için keçi sütü nasıl üretilir? Sadece temiz kaynatılmış su kullanın. Sütün bir kısmı üç parça suya ihtiyaç duyacaktır. Seyreltilmemiş sütle bir bebeğin beslenmesi kabızlığa yol açabilir.

Karışımı temiz bir kapta kaynatın.

4. Böyle bir beslenmenin başlangıcından bir süre sonra, çocuk kullanıldığında, 1: 2 oranında süt yetiştirmek mümkündür.

Keçi sütü, bir bebeği beslemek için en kötü seçenek değildir. Ancak kullanmadan önce doktorunuza danışın.