Kiraz, siyah, mentol, gümüş – karakter özellikleri

Kadın Günü sergiyi gezdi, resimleri incelemek ve yazarla görüşmekten memnuniyet duydu.

Karakter özellikleri
Karakter özellikleri
Karakter özellikleri

Peter Serebrovsky
Peter Serebrovsky

Petr Serebrovsky: “Uzun yıllar iç mekan resimlerinde bulundum. 35 yaşımdayken, herkese ne kadar bittiğini gösterebileceğime karar verdim. Ama iç mekanın bir fotoğrafıyla bir sergi düzenlemek sıkıcı görünüyordu. Bir yıl çalışmak ve resim yapmak daha iyi olacağına karar verdim.

Portreler hakkında düşündüm – bir insan bir erkeğe ilgi duyuyor. Nastasya’nın portresi başlangıçtır. Onunla birlikte öğle yemeği yedikten sonra, işin ayrıntılarını tartıştık. Ve aniden şöyle soruyor: “Hangi renklerde beni görüyorsun?” Yakından bakıp cevap verdim: “Menthol, vişne, leylak, siyah, gümüş.” Zlatoust’daydı, benimle bir etüdüm vardı. Ve iki ya da üç akşamları bir deney yaptım. Memnun oldu.

İlişkilendirilmiş portreler yazma fikrinden ilham aldım: Bir rapçi portresi – Jamaika’nın renklerinde, karısının portresi – bana verdiği güneş gibi. TV çapa Pavel Sedov – STS ile işbirliği yaparak, sarı-turuncu bir şirket rengine sahipler. Şarkıcı Ulyana Perezhogin kozmik, ona caz kraliçesi – yani kozmik ışık, yıldızlar, taç – diyoruz.

Kadın Günü, Peter Serebrovsky’nin çalışmalarına dair izlenimlerini anlatmak için, sergide portreleri izlenebilen kahramanlara sordu.

Portredeki kim en hızlı bilmek? 5. sayfaya oy verin.

Pavel Sedov

Karakter özellikleri
Fotoğraf: Peter Serebrovsky’nin arşivi

“Portreyi gerçekten çok beğendim. Peter şimdi bana gösterdi. Çok düşünceli, düşüncelerimle dolu. Aynı zamanda, tüm bu sarı-turuncu parçaların yargılanması çok neşeli ve pozitif. Serginin açılışında moderatörlük yaptım – gerçekten beğendim. Ve çok kayfanul ve sergiden ve portresinden. Sanatçının gözünde ben varım. “

Olga Pavlova

Karakter özellikleri
Fotoğraf: Peter Serebrovsky’nin arşivi

“Peter için poz veren ilk kişiydim. Böyle bir teklifi duymak çok hoş. Üç seans ve yaklaşık altı saatlik çalışma sürdü – unutulmaz bir deneyim! Bir sanatçının nasıl çalıştığını görürsünüz, size bakarken, sınırsız bir şükran hissedersiniz, kendiniz için gurur duyuyorsunuz. “

Portredeki kim en hızlı bilmek? 5. sayfaya oy verin.