Sokakta nasıl savaşılır?

sokakta savaşmak nasıl
Sokakta nasıl savaşılır?
Fotoğraf: Getty

Sokakta nasıl savaşılır: temel öneriler

Başarının anahtarı, kendi kontrolünüzdür. Bu nedenle, dövüşe başlamadan önce toplayın. Ciddi bir sırayı önlemek için aşağıdaki önerileri izleyin.

  1. Ateşe yakıt eklemeyin. Rakibine kelimelerle hakaret etmeyi denemeyin. Aksine, güven ve sükuneti yaymanız gerekir. Gülümseyin ve rakibin gözlerinin içine doğru bak.
  2. Çatışmanın önlenemeyeceği anlaşıldıysa, önce vurmaya çalışın. Ve kötüye kullananın ne kadar azı bir darbe beklerse, o kadar iyi olur. Dikkatinizi çeken bir manevradan yararlanın, örneğin, gömleğinizin yakasını düzleştiriyormuş gibi yapın.
  3. Dövüşte başarı, uygun şekilde giyinen kişiye garanti edilir. Ayakkabılar ayağa sağlam bir şekilde oturmalı ve kalın bir tabanı olmalıdır. Pantolonlar hareketi engellememeye yetecek kadar geniş olmalıdır.
  4. Dövüşten hemen önce saati, bilekliği ve kravatı çıkarın. Ceket, düğmeyi aç veya tamamen çıkar.
  5. Etrafında sopa ve tuğlalar fark ettiyseniz, onları kaldırmak için deneyin, böylece düşman onları kullanmak için günaha sahip değildi.

Bu basit tavsiyeyi takiben kendinizi koruyabilir ve dövüş mağlubiyetinden kurtulabilirsiniz.

Sokakta nasıl iyi savaşılır: pratik ipuçları ve püf noktaları

Savaşı mümkün olduğunca etkili bir şekilde yürütmeyi mümkün kılacak birkaç teknik var.

  1. Doğru duruşu al. Doğrudan rakibin önünde durun, kasaya bir açıyla hafifçe açın. Ağırlık merkezinizi belirleyin, bu stabiliteyi kaybetmez. Ellerinizi kafa seviyesinde tutun, yumruklarını sıkıca sıkın. Böylece hızlıca bir saldırı başlatabilirsin.
  2. Sıklıkla, yaralanmalar ellerin yumruklara uygun şekilde sıkılmadığı için ortaya çıkar. Baş parmak her zaman üstte kalmalıdır. Parmaklarınızı çok sıkı sıkmayın. Sadece orta eklemlerle vurun.
  3. Rakibini yumuşak yerlerde yenmeye çalışın. Çeneye çarparsan kendini yaralayabilirsin. En etkili olanları, burun, boğazlar boyunca, kasık ve boğazdaki darbelerdir.
  4. Doğru olarak sadece saldırıya değil, aynı zamanda kendini savunmaya da ihtiyacınız var. Her zaman vurmaya hazır olun, dikkat dağıtmayın. Yüze çarptığında hemen boyun kaslarını gererek, çeneyi korumaya çalışın. Eğer basına basarsanız, karnınızdaki şişlikler rakibiniz için acı verici olacaktır.

Sokakta nasıl dövüşeceğine dair temel kuralları önceden öğrenin. Öyleyse her zaman öngörülemeyen durumlar için hazır olacaksınız.