Ekmek için soğuk: evde bir tarif – Tarifler

Ekmek için Malt pişirmek nasıl

Ekmek için Malt herhangi bir tahıldan yapılabilir. Örneğin, buğday, yulaf, çavdar veya arpa. Çavdar karavanlarda veya somunlarda genellikle fırında güzel bir koyu ton ve özel bir tat vermek için bulunur.

ekmek için malt

Malt ekmeği filizlenmiş tahıl öğütülerek hazırlanır.
Fotoğraf: Getty
Malzemeler
buğday
1 kilogram
 • porsiyon: 15
 • Hazırlık süresi: 1 dakika
 • Hazırlık süresi: 240 dakika

Ekmek için malt tarifi

Bu ürün çimlendirilmiş tahıldan elde edilir. Bitmiş malt kalitesi, hammaddelere ve bunların hazırlanması için doğru teknolojiye bağlı olacaktır. Bu nedenle, hazırlarken, taneleri aldığınızdan, kalıntıları çıkardığınızdan emin olun.

Malt pişirme birkaç aşamadan oluşur:

 1. Derin bir tencerede veya kozanokda buğdayı doldurun ve temiz içme suyuyla doldurun. Yüzeye yüzen tohumları periyodik olarak çıkarın.
 2. 6 saat sonra suyu boşaltın ve buğdayın 1 saat bekletin. Bundan sonra tekrar doldurun ve prosedürü 3 defa tekrarlayın.
 3. Tahılları pamuklu bir bezle kaplanmış 25 cm derinliğinde bir plastik tepsi 35’e dökün. Buğdayı ince bir havluyla örtün. Kutuyu 12-14 derecelik bir sıcaklıkta iyi havalandırılan bir odaya yerleştirin. Tahılları günde 2 kez karıştırın ve döndürün. 6 gün sonra, buğday filizlendiğinde, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
 4. Tepsiyi gelecekteki malt ile plastik bir torbaya veya poşete koyun ve pili üzerine koyun. Havanın serbestçe akabileceği deliğin veya havalandırma deliğinin yüzeyinde bıraktığınızdan emin olun. Tahıl üzerinde bir süre sonra beyaz küf görünüyorsa, plastik bir örtü ile sıkıca örtün. Kırmızı veya siyah bir kalıp görürseniz, poşeti açın ve buğdayı karıştırın.
 5. 72 saat sonra, malt’ı elinizle çıkarın, tüm topakları kırın. İş parçasını 24 saat daha pil üzerinde bırakın. Bu aşamanın sonunda, buğday belirli bir koku yayar.
 6. Daha sonra, malt bir fırında kurutulmalı, 70 dereceye kadar ısıtılmalıdır. Bunu yapmak için, bir fırın tepsisine koyun ve fırına gönderin. Zayıf bir ateş yak ve yavaş yavaş sıcaklığı istenilen işarete getir. Malt’ı her yarım saatte karıştırın, topakları ayırın. 10 saat içinde, tahıl ve filizler karakteristik bir kırılma ile kırılacağı zaman, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
 7. Malt’ı buzdolabına 24 saat boyunca yerleştirin, sonra filizleri çıkarmak için ellerinizle ovun.
 8. Bir kahve öğütücüsündeki tahıl öğütülür.

Siyah ekmek için evde malt hazırlanır 30-40 gün boyunca yalnız bırakılmalıdır. Belirtilen süre geçtiğinde, amaçlanan amaç için kullanılabilir.

Bitmiş ürünü sıkıca kapalı bir kapak altında bir cam kavanozda saklayın.

Aşağıdaki makalede: ev yapımı maya nasıl yapılır