Evde havyar yağı nasıl yapılır, yemek tarifi – Yemek Tarifleri

Evde havyar yağı nasıl yapılır

Tuzlanmış ringa balığı alıp temizlerken hemen tuzaklanabilen süt ve havyardaki çöp kutusuna hemen göndermeyin. Onlardan mükemmel bir atıştırma yapabilirsiniz – havyar tereyağı. Bu yazıda size evde havyar yağı nasıl yapılacağını anlatacağız.

evde havyar yağı nasıl yapılır

Havyar yağı evde nasıl yapılır?
Fotoğraf: Getty
Malzemeler
Pembe somon Karaca
120 gram
tereyağı
120 gram
Kırmızı balık filetosu
80 gram
Limon suyu
1 çorba kaşığı.
 • porsiyon: 1
 • Hazırlık süresi: 10 dakika

Yemeklik Yağ Tarifi

Bu lezzetli atıştırmalıkları yaratmak için ihtiyacınız olacak:

 • Herhangi bir havyarın 120 gramı;
 • 120 gr tereyağı;
 • Kırmızı balık 80g filetosu;
 • 1 çorba kaşığı. l. limon suyu.

Önce yağı yumuşatmanız, buzdolabından çıkarmanız gerekir (ancak sıvılaşmasına izin vermeyin). Yumuşatılmış içeriği havyar ile karıştırın, limon suyu ekleyin. Pürüzsüz kadar karıştırın.

Balık filetolarını küçük parçalara ayırın ve elde edilen kütleye ekleyin. Balık sadece yağın havasını havyardan zenginleştirmeli ve onu tutmamalı, çok fazla almamanız önerilir. Balık kesimlerini ekledikten sonra tekrar iyice karıştırın.

Tüm bileşenleri bir araya getirdikten sonra gıda polietilenini alın, yayın ve havyar kütlesine koyun. Polietilen içinde yuvarlamak ve buzdolabına göndermek. Birkaç saat sonra, atıştırmalık sertleşecek ve masaya servis edilebilecektir.

Ve havyar yağından yemek pişirmek için neyin zor olduğunu düşünmek bile yok. Şenlikli sandviçler için mükemmeldir, üstüne dilimlenmiş ekmek dilimleri ya da domates, yeşillik, zeytinle süslenmiş bir ekmek üzerine yayılır.

Tuzlanmış ringa balıkları havyar yağı

Havyardan tereyağı hazırlamak için:

 • iki tuzlanmış ringadan havyar;
 • 150 gr tereyağı;
 • 1 kaynaşık peynir;
 • limon;
 • Limon biberinin 0.5 çay kaşığı.

Malzemelerin sayısı mevcut havyarın miktarına ve tat tercihlerine bağlı olarak değişebilir. Atıştırmalıkların hazırlanması, yağı yumuşak bir kıvama getirmeniz (buzdolabından çıkarmanız ve oda sıcaklığında bir süre bekletmeniz) gerçeğiyle başlar. Yumuşatılmış tereyağını eritilmiş peynirle karıştırın, limon biberini ekleyin. Karışımı bir karıştırıcıda karıştırın. Buna 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin, tekrar karıştırın.

Ortaya çıkan karışım, ringa havyarı ile birleştirilir, malzemeyi dikkatlice karıştırın (bunun için bir çatal veya blender kullanılır). Paketleme hazır – şimdi yağ buzdolabına gönderilmeli ve bir saat içinde lezzetli sandviçler yapmak için kullanabilirsiniz.

Aniden misafirler beklenmedik bir şekilde geldiyse ve lezzetli sandviçlerle tedavi etmek gerekirse, bu yağ her zaman yardımcı olacaktır. Sonuçta, aperatiflerin hazırlanması çok az zaman alır.

Ayrıca ilginç: kivi ile sandviç pişirmek nasıl