Kış, tarifi için kivi kompostosu – Tarifler

Kış için kivi meyvesi nasıl pişirilir

Kivi çocuklar ve yetişkinlere çok düşkündür. Fetus birçok vitamin ve mineral içerir. Özellikle çok C vitamini. Sadece lezzetli değil, lezzetli bir içecek yapmak da mümkün. Kışın kivi kompostosu nasıl pişirilir? Hangi ürünleri kullanmalı?

kış için kivi kompostosu

Kış için kivi kompostosu, egzotik bir meyveden gelir.
Fotoğraf: Getty
Malzemeler
Şeker kum
170 gram
kivi
0 kilogram
su
1 litre
 • porsiyon: 3
 • Hazırlık süresi: 90 dakika

Kivi kompostosu: tarifi klasik

Gerekli ürünler:

 1. Olgun kivi – 0.4-0.6 kg.
 2. Su – 1.2-1.3 litre.
 3. Şeker kumu – 170-200 gr.

Pişirme için talimatlar:

Meyveler yıkanır ve ince kabuklarından temizlenir. Parçalara veya dairelere ayırdık. Yuvarlak lobüller daha iyi görünüyor, bu yüzden size bağlı. Önceden hazırlanmış teneke kutularda kesilmiş dilimleri yerleştiriyoruz. Şurubu pişirin: ayrı bir kapta su ve şekeri karıştırıyoruz; soba üzerine koyup kaynatın, şekeri tamamen çözün. Şurup, küspe ile kavanozlara dökülür, kapaklı kapak. Bankalar bir su kabına konur, 90 ° C’ye ısıtılır ve 25-30 dakika süreyle sterilize edilmek üzere ayrılır. Kapakları topluyoruz ve karanlık bir yere koyuyoruz.

Kivi tarçın ve karanfil ile kompostosu

İçeceği daha lezzetli ve aromatik hale getirmek için, ana meyveye karanfil ve tarçın ekleyebilirsiniz.

Ürünleri alıyoruz:

 1. Kivi – 8-11 adet.
 2. Şeker – 130-150 gr.
 3. Karanfil – 4-6 adet.
 4. Tarçın – 4-5 gr.

Nasıl pişirilir:

Yıkanmış ve kurutulmuş meyveler soyulur. Meyveyi kesiyor ya da bütünüyle ayrılıyoruz. Hazırlanan kapta, soyulmuş kivi. Meyvenin 2 / 3’ünden fazlasının alınmadığı dikkate alınmalıdır. Çalı kaynar su ile doldurun, bir kapakla kapatın ve 12 dakika bekletin. Sıvıyı bir tencereye boşaltdıktan sonra şeker, tarçın ve karanfil ekleyin. Bir kaynamaya getirin. Hazır bir karışımla, kavanozları soyulmuş kivi ile doldurun. Kapağı kapatıp yoğun bir bezle sarıyoruz, birkaç günlüğüne bırakıyoruz. Sonra serin bir yere taşıyın.

Elma ve mandalina ile kivi meyve kompostosu için reçete

ürünleri:

 1. Kivi meyvesi – 5-6 adet.
 2. Mandalina – 3-4 adet.
 3. Elmalar – 2-3 adet.
 4. Şeker – 5-7 çorba kaşığı. l.

Nasıl pişirilir:

Kiviyi temizleriz ve parçalara ayırırız. Elmalarda, tüm içleri çıkarırız, ancak kabuğu temizlemeyiz. Dilimlere ayırdık. Saflaştırılmış mandalinler lobüllere ayrılır. Tüm meyveleri bir kevgir içine koyarız ve 5-6 dakika kaynar suya dökürüz. Hazırlanan bankalarda kaynatılmış meyveleri bırakıyoruz. Geri kalan et suyunda şekeri dökün. Şurubu pişirin, karışımı bir kaynamaya getirin. Şurubu kavanozların üzerine döküyoruz, böylece boynun 2-3 cm kadar kalmasını sağlıyoruz. Kutuları kapaklarla topluyoruz.

Uzun kış gecesinde güzel kompostolu bir kavanoz açmak güzel. Egzotik bir meyveli içecek servis edilebilir ve festival masasına. Konuklar olağandışı tadı kesinlikle takdir edeceklerdir.

Ayrıca konu hakkında: kış için ravent kompostosu için tarifi