Nepreskúšajte: prečo sa ľudia bojí ženských slz

Naozaj chceme plakať a bojí sa našich slz ako oheň. Prečo sa to stane a čo naše slzy môžu byť nebezpečné pre zdravie mužov, povedala Marie Claire.

Zvýšený zmysel pre zodpovednosť

“Tento muž by mal byť zodpovedný za svoje činy,” “pravý muž by mal byť hlavou rodiny” – to všetko nudí, ale uplynula pravda dal na hlavu svojho obľúbeného detstva. Takže to nemá najmenšiu šancu straty, rodinný život musí ísť presne podľa plánu, a akákoľvek odchýlka od zámerného cesty môže spôsobiť explóziu a že je potrebné reštartovať, ako výkonný počítač, ktorý nemôže vyrovnať s úlohou. Jedným z dôvodov možného “zlyhania v systéme” môžu byť naše náhle slzy. Ak žena kričí, potom sa človek nedokáže vyrovnať so svojimi povinnosťami usporiadať život v globálnom meradle. V tomto prípade sa pokúša vysvetliť, že dôvod pre slzy slúžil ako zlý deň v práci alebo zlomené klincom, sú úplne zbytočné – je to jednoduchšie prestať plakať, pretože inak hrozí nebezpečenstvo, aby začala roniť slzy dohromady.

Považuje sa za vinného

Always. Muž si myslí, že je vinný vždy, keď plačete, aj keď jeho správanie nemá najmenší vzťah k vašim slzám. Verte mi, vďaka zvláštnosti prístroja nervového systému a vnímaniu reality, prvá vec, ktorá príde na myseľ, je človek, keď vidí, že ste rozrušení: “Je to moja vina!”. Tento stav vecí spôsobuje, že sa najprv začal pokúšať o dokonalý priestupok a potom spôsobuje extrémne podráždenie sa na seba. Zvyčajne sa na vás vyľudňuje vyrušovanie, čo len zhoršuje situáciu. Problém je bezmocnosť: jednoducho nevie, ako vám pomôcť, pretože … Pretože skutoční ľudia nikdy nekričia bez dôvodu. Oni tiež nevedia, že bez ohľadu na to, aké smutné ste, môžete byť kedykoľvek šťastný alebo dokonca veselý, len premýšľať nad niečím dobrým.

Pre mužov sú slzy a hysteria jedno a to isté

Naplnenie s neočakávanými (alebo úplne ospravedlnenými) slzami, ste si istý aspoň raz vo svojom živote, ale počul od svojho muža: “Zastavte hysteriku!”. Skutočnosťou je, že mužská polovica ľudstva je spravidla oveľa citlivejšia na emócie. To je dôvod, prečo váš náhly útok na melanchólia môže byť považovaný za tendenciu k nervozite a hystérii. A verte mi, takéto podozrenia môžu vzniknúť u milovaného človeka, bez ohľadu na počet rokov, ktoré žili spolu. Jednoducho povedané, človek vždy má podozrenie, že jeho miláčik je v sprche hysterickej ženy. Preto nie je prekvapujúce, že keď vidíte, že ste rozrušený, muž sa rozhodne, že máte aspoň nervózny rozpad. Je to smiešne? Silný sex nie je v skutočnosti smiech.

Slzy nie sú argumentom

V každom emocionálnom spore si dvaja protivníci vymieňajú názory a tento konflikt názorov môže trvať dlho, kým jedna zo strán nedokončí argumenty alebo jeden nepresvedčí druhého. V ideálnom prípade, samozrejme, dva prídu k kompromisu. Ale … Tak ako pri každom boji, v hádke sú zakázané triky. V prípade konfliktu s mužom je jednou z týchto metód slzy žien. Zvyčajne je toto obrazne povedané úder pod pás, po ktorom ten, kto ho dostal, nechce a s najväčšou pravdepodobnosťou nemôže komunikovať so svojím súperom. Prečo sa to deje? Pretože človek nemôže na vás odpovedať rovnako, to znamená, že praskne. Slzy sú znakom slabosti a bezbrannosti. Cíti sa demoralizovaný, pretože vás priviedol do takého strašného stavu. Ale je tu jeden problém: je dať do bezvýchodiskovej situácii, človek môže ukázať nekontrolovaný agresiu (fyzickou alebo verbálne, vo vzťahu k vám alebo nábytku, napríklad …). No, celkom predvídateľne – jeden príjem proti druhému zakázaný.

Ženské slzy poškodzujú zdravie mužov

Posledný a možno aj najvážnejší argument, ktorý vás presvedčí, aby ste plakali človeku menej často. V poslednej dobe sa vedci preukázané, docela ohromujúci fakty: Ukazuje sa, že pri pohľade na ženské slzy u mužov začne produkovať hormóny, ktoré majú veľmi negatívny vplyv na mužskú potenciu. To znamená, jednoducho povedané, v dlhom ženskej hystérie muž spočiatku cíti mierne obavy, a potom sa dostane do stavu extrémnej depresie, nevedela to iste, ale každú minútu stratí svoju mužnosť. Takže so slzami musíte byť opatrní, pretože zdravie je predovšetkým.

  1. Ženské návyky, ktoré dráždia mužov
  2. Prečo robia plastické operácie?
  3. Zakhar Prilepin: monológ o otcovstve, otcoch a deťoch
  4. 15 nečakaných vecí, ktoré vzrušujú mužov

Zdroj fotografií: obrázky Getty