Redhead: najzaujímavejšie fakty o Nicole Kidmanovej

Po mnoho rokov svojej kariéry ─ a je už 50! ─ Nicole Kidman sa zúčastnila mnohých slávnych filmov a získala Oscara ako prvú austrálsku herečku. Spomíname si na rôzne zaujímavé fakty z jej života.

Nicole Kidmanová (1984)

Nevznikla v Austrálii

Nicole Kidman je považovaná za austrálsky, ale narodila sa na Havaji – v rekreačnom meste Honolulu. Rodičia sa vrátili do svojej historickej vlasti len vtedy, keď bola dievčina štyri roky. Takže ak by rodičia včas splnili všetky formality týkajúce sa štátnej príslušnosti dcéry, mohla by byť neoamerickým štátnym príslušníkom.

Nikole nikdy absolvovala strednú školu, ale jej pomer inteligencie je 132 (čo zhruba zodpovedá úrovni kandidáta vedy).

Vo veku 17 rokov herečka spievala v austrálskej skupine Divine Madness, ale potom fascinácia s hudbou si vzala zadné sedadlo ─ práve kým sa Nicole začala zúčastňovať muzikálov. Takže v roku 2001 spolu s hercom Evanom McGregorom za “Moulin Rouge” zaznamenali spoločnú kompozíciu Come What May. Mimochodom, to bolo na sade tohto hudobného filmu, ktoré najviac trpel: zlomila rebro. Ako výsledok, režisér Baz Luhrmann mal nejaký čas, kým proces obnovy trval, strieľať len Kidman nehybné scény.

Nicole nie je červená

Červená farba vlasov – neprirodzená pre Nicole. Z prirodzenej blondoby sa raz rozhodla, že farba oheň by bola vhodnejšia pre jej porcelánovú kožu a modré oči a ona by sa prebudovala. Pravidelne sa však herečka vráti k “natívnej” farbe.

Na premiére filmu “Dobrodružstvo Paddingtonu” (2014)
1995
2017 rok

Nikdy sa neotáča

Herečka veľmi chráni bielu kožu a bojí sa následkov úpalu, takže neopúšťa dom bez klobúka a opaľovacích krémov. Nicole Kidman má tiež strašnú alergiu na jahody, a nemá rád motýľov. 

Nicole Kidman a Tom Cruise na tenisovom turnaji v USA Otvorené (1993)

Nicole bola vydatá za Tom Cruise

So svojim prvým manželom Tomom Cruisom Nicole hrála tri filmy: “Dni hromu “,” ďaleko-ďaleko “a” s široko-zatvorenými očami “. Hovorí sa, že posledná práca ─ ─ režisér Stanley Kubrick bolo tak ťažké pre pár, že nemôžu obstáť, a rozvedený. Pár skutočne rozpadla po roku a pol po prvej noci, ale to je nepravdepodobné, že skutočný dôvod pre rozvod bol proces natáčania: manželstvo Kidman a plavba už dlho popraskané, a dokonca aj dve adoptované deti Isabella Jane a Connor Anthony nemohol pomôcť im udržať otrosheniya.  

“Ďaleko ďaleko” (réžia Ron Howard, 1992)

Mohla by si dobre nazvať “milosť”

Nicole Kidman štyrikrát za hereckej kariéry hral postavu menom Grace sa v roku 1975 v jednom z náčrtkov Saturday Night Live Mike Myers vo filme v roku 2001, “ostatné” v “Dogville” film v roku 2003 a publikoval v roku 2014. Film “Princess Monako “.

“Princezná z Monaka” (réžia Olivier Daan, 2014)

Zanechala paparazzi s nosom

Úloha vo filme “The Hours”, ktorá rozpráva o spisovateľovi Virginia Woolf, sa stala Nicole veľmi dôležitá. Pre ňu, čítala všetky existujúce pisateľ lepšie dostať sa do postavy, sa naučil písať pravou rukou (herečka ─ ľavák) a vydržal neustále používanie make-upu, ktorý zmenil svoj takmer na nepoznanie (hoci latter bol bonus: nos faktúra jej pomohla opustiť filmový súbor je pre paparazzi nepostrehnuteľný). Snaha bola odmenená: Kidman stala prvou austrálska herečka, obdržal drahocenné sošku “Oscar”. 

“Watch” (réžia Stephen Daldry, 2002)

Nicole má veľa talentov

Jeden z jeho hlavných záľub, Nicole Kidman, zvažuje písanie krátkych príbehov, ktoré chce raz publikovať. Vo svojej mladosti, na radu pápeža, sa chcela stať spisovateľkou a začala si viesť denník. A tiež vie, ako a miluje hrať na klavíri. Jej hudobné schopnosti sa dajú oceniť vo filme “Cold Mountain”, kde samotná Kidman vystupovala na všetkých klavírnych častiach.

“Cold Mountain” (réžia Anthony Minghella, 2003)

V roku 2003 získala herečka ocenenie “Fashion icon of the year” od Rady módnych návrhárov Ameriky. O tom, ako získala, je možné vidieť vo vývoji módy-herečka, napríklad na filmovom festivale v Cannes ─ sme sa zaoberali podrobnejšie jej štýl v článku “kráľovnej Cannes :. Všetky efektné obrazy Nicole Kidman v histórii festivalu”   

Nicole Kidman na červenom koberci jubilejného 70. ročníka filmového festivalu v Cannes (2017)

Výborne “spievala” s druhým manželom

Druhá svadba Nicoleho svadba s austrálskou krajinou spevákov Keith Urban bola oslavovaná vo veľkom meradle. Na ňom boli vidieť Naomi Watts, Baz Luhrmann, Russell Crowe a Hugh Jackman. Hovorí sa, že Jim Carrey sa skutočne chcel zúčastniť na oslave, ale nemohol kvôli úzkemu pracovnému plánu.

Nicole Kidman sa oženil s China Urban (25. júna 2006, Sydney, Austrália)

Ako svadobný dar Keith Urban dal jeho žena nie je drahý šperk, a prvé vydanie románu Emily Bronte je “Wuthering Heights” ─ odborníci odhadujú na “vintage” výtlačok od 200.000 $.

Ako ukázala “Moulin Rouge”, herečka skutočne spieva nádherne. Medzi jej nedosahujúcimi speváckymi úspechmi je mimoriadne roztomilé video na YouTube, kde herečka nosí pieseň v aute spolu s druhým manželom.

4 minúty jej práce stáli 4 milióny dolárov.

Herečka je často tvárou značky, ale skutočne kráľovské honoráre jej priniesol štyri minúty propagačné video Chanel, za ktorú získala 3.710.000 $. Odporúčame značku Nicole francúzskej ako hlavný znak pr-kampane režisér Baz Luhrmann.

Karl Lagerfeld, Nicole Kidman a Baz Luhrmann na módnej prehliadke Chanel SS 05 (2004)
  1. Genius čistého krásy: 7 úprimných filmov s Nicole Kidman
  2. Zmena ochranky: 11 nových sexuálnych symbolov nad 30 rokov
  3. Od Diany k Kate Middletonovej: najvýraznejšia “balkónová” záležitosť Trooping The Color

Foto: Getty Images, tlačové služby archívov