20 z najkrajších úprav, ktoré majú vidieť všetci

“Dievča vo vlaku”

Podľa knihy Paul Hawkins.

Réžia: Tate Taylor.

obsadenie: Emily Bluntová, Justin Theroux, Haley Bennett.

Premiéra: 3. novembra 2016.

Obmedzenia veku: 18+.

Každý deň Rachel jazdí na vlaku okolo chaty, kde žije ideálna rodina. Jedného dňa však zmizne cudzinec. A iba Rachel, dievča vo vlaku, vie, čo sa stalo a pomohlo vyriešiť túto hádanku.

Najkvalitnejšie verzie najpredávanejších obrazoviek: záznam a video
Foto: stále z filmu

Prečo sledovať:

 • So súhlasom autora sa pozemok, ktorý je podľa knihy skrútený v Anglicku, presťahoval do New Yorku. V tomto prípade hlavná postava – Rachel – opustila anglickú ženu. Mimochodom, herečka Emily Blunt má britský prízvuk a hrala 19-ročnú anglickú ženu na svoju kariéru.
 • Zaujímavé je, že keď hrá hrdinku, ktorá nemôže mať dieťa, herečka Emily Bluntová sa dozvie, že je tehotná s druhým dieťaťom.

“Inferno”

Podľa knihy Dan Brown

Réžia: Ron Howard.

hrajú: Tom Hanks, Felicity Jones.

Premiéra: 13. októbra 2016.

Obmedzenia veku: 16+.

Tretia časť dobrodružstiev profesora Roberta Langdona. Príbeh začína tým, že hrdina dostane otras hlavy, stráca pamäť a znova nadobudne vedomie v talianskej nemocnici. Miestny lekár Sienna Brooks sa snaží pomôcť Robertu zotaviť spomienky a zastaviť votrelcov, ktorí chcú šíriť smrteľný vírus. Riešenie je spojené s prvou časťou “Božskej komédie” Dante – “Hell” (Inferno z taliančiny).

Najkvalitnejšie verzie najpredávanejších obrazoviek: záznam a video
Foto: stále z filmu

Prečo sledovať:

 • Pripomeňme Tom Hanks tretíkrát hrá Roberta Langdona – prvé dve diela s názvom “The Da Vinci Code” (2006) a “Anjeli a démoni” (2009).
 • Pracovný názov filmu je “Bolesť hlavy”, ale príbeh je viazaný na stratu pamäti. Ale stále sa rozhodol vrátiť k titulu pôvodnej knihy – Inferno.
 • Film, ktorý sa posudzoval podľa recenzií, sa ukázal nejednoznačný. Kritici sú rozdelení do názorov, niektorí kritizujú, že adaptácia na obrazovku nie je príliš silná, iní, naopak, sú vážne kritizovaní. Preto stojí za to, aby ste si vytvorili svoju vlastnú predstavu o filme, a to najmä preto, že stále prebieha v divadlách.

“Alice v zrkadle”

Podľa knihy Lewis Carroll.

Réžia: James Bobin.

hrajú: Johnny Depp, Mia Wasikowska, Anne Hathawayová, Sasha Baron Cohenová.

Premiéra: 26. mája 2016.

Vekové obmedzenie: 12+.

Alice nesedí doma – tentoraz vstúpi do pohára, vyrazí na cestu v čase, aby zachránila svojho priateľa z Wonderland – Mad Hatter.

Najkvalitnejšie verzie najpredávanejších obrazoviek: záznam a video
Foto: stále z filmu

Prečo sledovať:

 • Barmaglot vo filme nehovorí slovo, ale nie kvôli knihe nemá žiadne riadky. Toto je pocta hercovi, ktorý sa vyjadril v “Alice in Wonderland” (2010) – Christopher Lee zomrel v roku 2015. Bol starý 93 rokov.
 • Kostýmy hrdinov – samostatná téma. V prvej časti získal dizajnér Colleen Atwood Oscar. Preto by sa druhá časť mala ešte lepšie vyskúšať. A stalo sa to! Hodnotiť stupnicu. Napríklad pre “čínsky” kostým Alice potrebovala vinobranie. Ale ako sa dostať v takom krátkom čase? Okrem toho sú staré textílne občas roztrhané. A na dosiahnutie želaného efektu majstri manuálne vyšívali 65 metrov hladkého modrého hodvábu.
 • Obraz Mad Hatter bol vytvorený samotným Johnnym Deppom. On priniesol balík svojich kresieb s predstavou o tom, čo by mal byť jeho hrdina. Riaditeľka ocenila portrét s make-upom klauna a červenými vlasmi, takže zostal. V novej časti Hatter sa objaví pohodlný oblek na cestovanie s vreckami.

“Kým sa s tebou stretneme”

Podľa knihy Jojo Moyes.

Réžia: Thea Sherrok.

hrajú: Emilia Clarke, Sam Claflin.

Premiéra: 7. júla 2016.

Obmedzenia veku: 12+.

Kaviareň, kde Lou pracuje, sa uzatvára a dievča hľadá prácu. Najvhodnejšie je voľné miesto zdravotnej sestry od vážne zlého milionára Will. Hrdinovia samy nevedia, koľko si budú navzájom ovplyvňovať životy.

Najkvalitnejšie verzie najpredávanejších obrazoviek: záznam a video
Foto: stále z filmu

fakty

 • Kto by si myslel, že hlavnou úlohou gayov, trochu smiešne, smiešne dostane Emilia Clark! Ona je známa na sérii “Hra trónov”, kde sa jej matka drakov neusmieva, ale že sa srdečne zasmeje. V tomto prípade herečka priznáva, že v živote je replika Lou Clarke a od Matky Drakov nie je v ňom nič.
 • Je zaujímavé, že herečka Emilia Clark a jej hrdinka sa spájajú nielen so smiechom a rovnakým priezviskom, ale aj tetovaním! Ukázalo sa, že ako Lou, Amelia pred pár rokmi vypchala malý čmeliak.

“Dom zvláštnych detí slečna Peregrine”

Podľa knihy Ransome Riggs.

Réžia: Tim Burton.

hrajú: Eva Greenová, Eisa Butterfieldová.

Premiéra: 6. októbra 2016.

Obmedzenia veku: 16+.

Ako dieťa, môj dedko, Jacob počul veľa o podivné útulku všetky deti, ktorí majú mimoriadny talent. Dievča, ktoré vie, ako zaobchádzať s ohňom, neviditeľnou chlapca, dvojčatá, ktorí boli schopní komunikovať bez slov … Po smrti svojho dedka Jacob dostane záhadný list a poslal na miesto, kde jeho dedko vyrástol.

Najkvalitnejšie verzie najpredávanejších obrazoviek: záznam a video
Foto: stále z filmu

Prečo sledovať:

 • Vo filme sú zaujímavé rozdiely s knihou. Napríklad charakter Samuela L. Jacksona v knihe vôbec. V knihe Emma kontroluje oheň, Olivia – vzduch, v knihe naproti. V knihe Bronwyn – najstaršia, Olivia – najmladšia vo filme naopak. V knihe Dr. Golan je muž, vo filme – žena.
 • Riaditeľ Tim Burton sám hrával v epizóde – jazdí jazdiť v zábavnom parku.