5 kníh, ktoré vám pomôžu poznať seba

Pre niektorých ľudí je čítanie zábava, pre niekoho – najlepší druh rekreácie a niekoho, kto sa usiluje v každej knihe nájsť niečo nové a užitočné pre seba. Spoločnosť Marieclaire.ru spolu s internetovým obchodom “litre” si vybrala päť najlepších kníh, ktoré vám pomôžu poznať seba a prehodnotiť svoje názory na život.

“Jedzte, modlite sa, milujte,” Elizabeth Gilbert

“Aby ste našli rovnováhu, musíte sa stať ako táto bytosť. Mali by ste pevne na zemi, akoby ste mali štyri nohy, nie dve. Takže môžete zostať v tomto svete. Ale musíte prestať vnímať svet cez tvoju hlavu. Srdce sa musí stať vašimi očami. Len potom poznáte Boha. “

Autobiografický román anglickej spisovateľky Elizabeth Gilbertová hovorí, ako môže žena ísť, aby sa poznala. Hlavná postava, Elizabeth, po rozvode od svojho manžela, ide na dlhú osamelú cestu pri hľadaní pravdy a zmyslu života. Jej cesta začína v Taliansku, kde sa bez toho, aby premýšľala o niečom, naučila užívať jednoduché veci – lahodné jedlo a voňavé víno. Nasledujúce štyri mesiace v Indii učia Elizabethovu harmóniu: robiť jogu a absolvovať školu poslušnosti, začína rozpoznávať jej telo a dušu. Takáto, transformovaná a opäť neporušená, hrdinka prichádza na krásny ostrov Bali, kde sa konečne podarí zistiť, čo je pravá láska.

Malý princ, Antoine de Saint-Exupéry

“Je ťažšie sa sami posudzovať ako ostatní. Ak sa môžeš správne posúdiť, tak si skutočne múdry. “

Alegorický príbeh Antoine de Saint-Exupery je venovaný dospelým. Tí dospelí, ktorí zabudli čas, keď boli sami deti. Základom pozemku – malý chlapec cestuje na rôznych planétach, z ktorých každá je naplnené novými známymi a ozajstné, čisté múdrosti. To je jeden z mála diel, ktoré môžu a mali by byť znovu čítal: po určitej dobe, keď svet opustíme, nahradený iným, a čas – neúnavne beží dopredu. My, dospelí, rovnako ako Malý princ, ktorý chápe, že je najdôležitejšia vec v živote: “Ste zodpovedný za tých, ktorí skrotiť”, potom, čo každý nový čítaní objaviť v sebe a vo svete okolo nás stále viac a viac nových tvárí.

“Sila súčasnosti”, Eckhart Tolle

“Náš život je stále viac zamknutý v spomienkach a očakávaniach, pretože minulosť sa stáva zdrojom identity a budúcnosťou – nádejou spásy. Ale to všetko sú ilúzie. “

Ako sa zbaviť traumy, začne žiť v prítomnosti a dosiahnuť nakoniec prekročil svoju sebeckú “I”, v ktorom každý z nás vidí zmysel a účel všetkých vecí? Na tieto otázky odpovedá Eckhart Tolle, ktorý hovorí, že absolútna prítomnosť prítomnosti v našom živote ju môže radikálne zmeniť k lepšiemu. V Ňom je naša skutočná podstata, v ňom sme my sami a naša duchovná jednota. “The Power of Now” je plná podobenstvo, skutočné príbehy a duchovnej praxe, ktoré menia perspektívu, postoj k životu a seba, svoje osobné problémy a okolitým svetom.

“Robte ako žena, myslím ako muž,” povedal Steve Harvey

“Jednou z najväčších chýb, ktoré ženy robia v počiatočných fázach vzťahu – je, keď výpočet starostlivo, že by chcela, aby si muža bez toho aby mu šancu ukázať, že je ochotný urobiť pre ňu.”

Vedúci expert amerických vzťahov Steve Harvey odpovedá na najdôležitejšiu ženskú otázku: ako pochopiť človeka a vyhnúť sa konfliktom s ním? Podľa autora je problém mnohých predstaviteľov krásnej oblasti, že o radu vyhľadávajú radu od iných žien. Ale každý človek mohol povedať viac o tom, ako vyriešiť konflikt a aké triky stojí za to uchýliť sa. Táto kniha je určená pre ženy, ktoré sa chcú dozvedieť viac o mužoch, správne alebo predchádzať chybám vo vzťahoch a tiež lepšie pochopiť svoju ženskú podstatu.

“Vaše telo hovorí. Milujte sa, “povedal Liz Bourbaugh

“Ako naznačuje názov tejto knihy, každé ochorenie je pripomienkou, že musíte milovať seba. Prečo? Pretože keď človek miluje seba, vedie ho srdce, nie ego. “

Autorka tejto knihy, Liz Burbo, ktorá už viac ako 15 rokov študuje metafyziku, je zakladateľom najväčšieho kanadského centra pre zdravie a duchovné rozvoj. Jej kniha je akýmsi medicínskou encyklopédiou (všetky choroby tu sú uvedené v abecednom poradí), ale veľmi nezvyčajné. Podľa autora sú všetky ľudské choroby, od bežnej nádchy až po rakovinu, príznakmi … poruchy vo svojej psychike. Na začiatok je to predovšetkým potrebné pri uzdravovaní vlastnej duše. Napríklad migréna sa môže vyvinúť v osobe, ktorá si nedáva právo byť sám, alebo sa cíti vinným. Kniha Bourbo pomáha nielen fyzicky stať sa zdravším, ale aj duchovným, čo umožňuje veľa pochopiť o sebe a svojom živote.

Foto: Archív tlačových služieb, Getty Images