5 pravidiel kráľovskej etikety, ktoré musíte teraz naučiť Megan Markle

Megan Markle vytvára dojem veľmi dobre chovanej ženy, ale stále tuhý britský aristokrat má vlastnú predstavu o tom, ako by sa mala správať skutočná princezná. Sme vyriešené v divočine kráľovskej etikety a povedzme, že ešte musíme zvládnuť nevestu princa Harryho v blízkej budúcnosti.

Princ Harry a Megan Markle na stretnutí s obyvateľmi Nottinghamu, 1. decembra 2017

“Je schopná čokoľvek,” povedal princ Harry vo svojom prvom spoločnom rozhovore vo vzbure nad snoubenkou Megan Markleovou. Jeho milovaný súhlasne prikyvuje: Áno, je dobre vedomý toho, že kráľovský protokol – nie je dar, ale to páči alebo nie, a každý, kto prišiel do rodiny Windsor bude musieť naučiť naspamäť. Už sme hovorili o základných vonkajšie zmeny, ktoré nastanú v živote Megan v blízkej budúcnosti (čítaj: Jej kráľovská výsosť princezná, Megan: Základné pravidlá protokolu na nový Windsor nevestu). Teraz sa poďme hovoriť o detailoch – pravidiel kráľovské etikety, ktoré, bohužiaľ, nie je obmedzený iba na schopnosti používať príbor (hoci, podľa odborníkov, medzi “americký” a “britskej” varianty majú svoje odlišnosti).

Odvolanie na kráľovnú

To je možno najjednoduchšie. Hoci princ Harry a volá Elizabeth II “babičky”, jeho manželka bude musieť dodržiavať formálnejšie odvolanie voči novému príbuznému. Podľa etikety sa Megan odvolá ku kráľovnej “Vaše veľkolepé” na prvé stretnutie dňa a ďalej – slávnej britskej “ma’am”. Toto odvolanie je krížom medzi klasickou “madam” a “ma’am”: vyslovuje sa “e” a preťahuje sa do dvoch slabík.

Obráťte sa na zvyšok

Pokiaľ ide o ostatných členov rodiny, ako je vojvoda z Edinburghu, princ z Walesu a vojvoda z Cambridge, tu to funguje podobné pravidlo. Prvýkrát potrebujete kontaktovať “Vašu kráľovskú výsosť”. Ďalej – “pane” alebo “ma’am”. Zdá sa však, že s mladšími príbuznými Megan bude milostivo dovolené osloví menom – ale to, ako sa bude vyvíjať vzťah (čítaj: “Priatelia a rivali: Akým spôsobom budú vzťahy Meghan Markle a Kate Middleton”).

Curtsey

Zatiaľ čo Megan je oficiálne štátnym občanom USA, formálne má právo nekladiť žiadneho člena kráľovskej rodiny. Akonáhle sa stane britskou a zákonnou manželkou princa Harryho, pravidlá sa radikálne zmení.

Viac podrobností o zložitosti úcty a o tom, kto na koho je povinný sa skloniť hlavu, sme písali v článku “The Art of úcty :. opísal ako moderná princezná a kráľovnej pozdraviť sa navzájom” Ako tento systém bude fungovať na príklade Megan, pochopiť.

Z veľkej časti Windsor priorita “krv” je uložený (distribuovaný, napríklad Princess Anne alebo bratranec kráľovnej Alexandra) a oslabenie v prítomnosti iba prvá fronta Crown nástupcov.

Urobíme si rezerváciu hneď: Megan bude mať veľa squatting.

A teraz viac. Ak Megan bude s princom Harrym, potom to bude musieť skloniť všetkým tým, ktorí sú najbližšie ku korune, a to kráľovná (samozrejme), vojvoda z Edinburghu, princ Charles, Camilla, vojvoda z Cambridge, jeho manželka Kateřina a deti, George, Charlotte a čoskoro – tretie dieťa vojvodov (bolo by zaujímavé pozrieť sa na to). Pokiaľ ide o Catherine a Camille, kráľovská etiketa stále platí pre prípad, keď uctievajú Megana. Aby sa tak stalo, musí byť žena s Harrym, a popri vojvodkyňa z Cambridge a vojvodkyňa z Cornish by nemala byť ich manželia.

Pokiaľ ide o tých, ktorí sú ďalej v rade, potom, zatiaľ čo vedľa Harryho, Megan by sa nikomu nemal pokloniť. Ak je dievča sama, potom sa bude konať tesne pred týmito Windsormi, v ktorých žilách preteká kráľovská krv. Inými slovami, ak by Megan bola sama so Sophie z Wessexu, ktorá bola kedysi obyčajná, nebude sa klaňať. 

Samozrejme, pravidlá sú zdobené a zložité, ale našťastie členovia kráľovskej rodiny majú podrobný pokyn. Je vyrobená osobnou sekretárom Alžbety a je aktualizovaná po každej kráľovskej svadbe, keď je nový člen prijatý do rodiny.

Etiketa pri stole

Skutočnosť, že Megan nemá veľa ťažkostí spomínať na to, ktorá vidlička je konzumovaná mäsom a čo – ryby, nemáme ani pochybnosti. Koniec koncov, tabuľková etiketa je požiadavkou, ktorú nevytvára kráľovská rodina, ale pravidlami slušnosti. Pokiaľ ide o Windsor, potom existuje len jeden hlavný zákon: všetci členovia rodiny sú zakázaní dotýkať sa jedla pred Alžbetou II. Okrem toho od tejto chvíle, Megan bude musieť tiež zabezpečiť, že rýchlosť, s akou jej monarchu, pretože akonáhle sa dokončí svoje jedlo, všetci ostatní budú tiež musieť odložiť príbor. Hovorí sa, že pravidlo pracuje na jedlách na akejkoľvek úrovni: od štátnych rautov až po súkromné ​​čajové večierky.

Reč tela

Svetové médiá už diskutujú o tom, koľko pravidiel protokolu porušilo nevestu Harryho, ktoré sa na verejnosti objavilo iba dvakrát (z nekonečných rúk s predmetmi predtým, než sa objavili na verejnosti). Sme presvedčení, že chodiť ruka sa čoskoro stane charakteristickým znakom tohto neobvyklého páru, ale napriek tomu niektoré aspekty ich reči tela a gestikuláciou Megan tam, musel by mal v súlade s požiadavkami Windsor.

To, o čom to hovoríme, jasne ukazuje video pripravené odborníkmi na etikety Mika Mayer, Diana Mater a William Hanson.

Publikácia od Myky Meier (@mykameier)

Takže, prvé držanie tela – tzv vojvodkyňa Slant – sa už stala značka vojvodkyňa z Cambridge, ako bolo demonštrované dokonale princeznej Diany. Kolená a chodidlá spolu a členky sú vyhradené právo – myslím, že to tak majú teraz sedieť Vojvodkyňa Megan (namiesto “nohy na nohu”, ako je demonštrované v spoločnom rozhovore s Harrym).

Druhú pevnú pozíciu britských aristokratov – Cambridge Cross, keď sú prekrížené členky – pravidelne preukazuje samotná Elizaveta. Skvelá alternatíva, ak udržujete nohy navzájom rovnobežné, je ťažké.

Vytiahnutie noh, ako je princ Charles, však nestojí za to

Nakoniec Windsor Wave – umenie mávanie kráľovským spôsobom, alebo niečo, čo Megan (súdiac jej oficiálnym fotografom) ešte nemá prácu. Tradične tu hovoríme o jemnom pohybe ramena okolo jej osi (v ešte viac staromódnom prevedení – ruka sa pohybuje pozdĺž špirálovej trajektórie). Inými slovami, nyakah vibrácie dlaní zo strany na stranu alebo pohyby prstov. Avšak aj keď vévodkyňa z Cambridge zanedbáva toto pravidlo, môžete aspoň držať svoju ruku vo vzduchu a nechať ju nehybnú.

VS

  1. Family Markle: Čo sa deje s príbuznými budúcej princeznej Megan
  2. Jeho švagrina: čo spoločné majú Carol Middleton a Doria Markle?
  3. Najkrajšie kráľovské tiary našej doby
  4. Silné gény: ako to vyzerajú potomkovia princeznej z Monaka Grace Kelly

Foto a video: Getty Images, Giphy, Instagram