Dmitrij Ermak: “Lloyd-Webber ma osobne schválil za úlohu Phantom of the Opera”

Foto: Press Service of Stage Entertainment
Dmitrij, bolo ťažké odhodiť za úlohu Ducha? Alebo ste boli vopred pozvaní?
Dmitry Ermak

Každý projekt má iný medzinárodný kreatívny tím, rôzni hudobní vedúci a riaditelia. Sme zvyknutí nazývať hercov len pre meno, a na Západe iný prístup: ak chcete úlohu – preveďte test profesionality a dodržiavanie tejto práce. Aby som sa dostal do “Phantom of the Opera”, zostal som vo všeobecnej línii s ostatnými vedúcimi hercami, ktorí tiež nosili tabletku “234” alebo “222” a boli vypočuté. Aby ste sa vám jasne dozvedeli, pokaždé, keď získate rolu, zdá sa, že opäť vstúpite do divadelného inštitútu. Cítiš sa ako skutočný školák.

Pred začatím hry CHICAGO boli herci odvezený na Broadway. Mali ste niečo podobné?
Dmitry Ermak

Pred začiatkom skúšobnej lekcie sme išli do Londýna a Paríža. V Anglicku som sa stretol so samotným Andrewom Lloydom Webberom (skladateľom, ktorý vytvoril hudobný film “The Phantom of the Opera.” – poznámka Wday). On, mimochodom, osobne nárokoval obsadenie. A to bola tá najzaujímavejšia vec. Zdá sa, že ste už odovzdali casting a dostali úlohu, a potom vám povie: “Počkajte. Zdá sa, že áno, ale Webber požiadal všetkých ruských aktérov o schválenie. ” Boli to nervózne dni. Ale sladšie to bolo potom šťastie, keď ti bolo povedané: “Áno, ty si prvý Duch.”

Zľava doprava: Dmitrij Bogachev, producent Andrew Lloyd Webber, Dmitrij Ermak, Elena Bakhtiyarova (Kristin) a Evgeny Zaitsev (Raul)
Foto: Press Service of Stage Entertainment
Čo si ešte urobil v Londýne?
Dmitry Ermak

Andrew Lloyd-Webber strávil s nami malú, polhodinu, majstrovskú triedu. Väčšinou pracovali na strednej piesni “The Music of the Night”. Tam boli nejaké malé poznámky, ale nakoniec povedal: “Všetko, čo robíte, je správne a máte skúšky pred sebou”, myslel, že mám pravý vektor. A zvyšok – tie nuansy, ktoré divák a nepotrebujete vedieť. Nebudete ani mať záujem o to: vokálne, dýchanie … Hlavná vec, ktorú mi povedali: “Energia je správna.” Pozorovali sme tiež muzikál “The Phantom of Opera” v Londýne a stretli sme sa s anglickými hercami. O pár dní som zostala v Paríži, kde som navštívil slávne katakomby. Keď sa nachádzate na ruskom cintoríne, necítim sa príjemne, nejako tak zima … A v týchto parížskych katakombách je pochovaných šesť miliónov Pařížanov. Ale všetko je nejako kultúrne vytvorené, cítite sa v múzeu. Zaujímavá skúsenosť, najmä preto, že moja postava žije aj v žalári.

Dmitrij Ermak, Elena Bakhtiyarová, Evgeny Zaitsev
Foto: Press Service of Stage Entertainment
Pomohlo vám lepšie pochopiť Ghost?
Dmitry Ermak

Viete, v divadlách je obdobie pitvania, keď je biografia hrdinu rozobratá, jeho charakter, než on žil. Ale tu pred pitnou sezónou som sa ponoril do navrhnutých okolností. Stále sme boli v operácii Garnier, zostúpili do podzemného jazera, kde žije Duch. V živote to nie je tak veľké, ale existuje. Stretla som sa aj s pra-vnukom Gastona Lerouxe (autorka románu “The Phantom of the Opera.” – Komentár Wday). Napili veľmi dobré víno a jedli foie gras v krásnej kaviarni v Montmartre. Povievala niečo o Rusku, o dedinskom výletu do Petrohradu. Nezabudnuteľný bol večer. Možno mi to v skutočnosti nepomohlo, ale aspoň som prešiel veľmi presným vzdelávacím programom. Z tejto cesty som sa veľa naučila a trochu som uvoľnila.