Dovolenka pre dvoch: 10 romantických destinácií

Samotné cestovanie je skvelou príležitosťou nielen vidieť svet, ale aj priblížiť sa. Pre tých párov, ktorí cestovali veľa miest, alebo naopak, len pohľad na krajiny na prvú cestu, zostavili sme výber romantických kútov pre každý vkus. Možno v ňom uvidíte to, čo ste hľadali.

Ak je to prvýkrát: Fes, Maroko

Prvýkrát cestujete so svojím milencom? Následne by sa mala veľmi starostlivo zaoberať výberom smeru, aby tento odchod znamenal začiatok dobrej tradície. Našťastie sú na Zemi rohy, kde sa negatívne emócie jednoducho rozpúšťajú vo vzduchu, takže žiadny stres nie je zamilovaný do milovníka. Jedným z týchto miest je staroveký marocký Fes. V starej časti mesta, Medina, ktorý je obklopený stredoveké múry, môžete si vyzdvihnúť všetky druhy korenia, z ktorých mnohé sú považované za afrodiziakum, pre romantické jedla alebo produkty miestnych remeselníkov, ako vyzdobiť dom. Nezabudnite sa pozrieť na novo zrekonštruovanú madrassu Bu-Inania, ktorá bola založená v roku 1350. V tejto krajine sú dovolené nemoslimovia, čo je v Maroku veľmi zriedkavé. A fanúšikovia jasných farbách naznačujú prechádzku farbivá-Shuara: Strecha s multi-farebné farbenie kade pripomínajú včelieho plástu a dlho zostanú v pamäti. Po návšteve tohto mesta sa s ním nemôžete zamilovať.

Lístok z Moskvy do Fezu a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 33,4 tisíc rubľov. *

* Tu a ďalšie ceny poskytuje turistická meta-vyhľadávanie momondo.

Ak ste priťahovaní do lona prírody: Big Sky, Montana

Tí, ktorí sa chcú v prírode rozpustiť, odporúčame vám ísť do strediska Big Sky v Montane a navštíviť národný park Yellowstone. Tu si môžete stráviť hodiny vychutnávajúce úžasnú krajinu, a tiež – stretnúť sa s bizónmi, tolkogógy a dokonca aj medveďmi. V zime stojí za to šancu a zapojiť sa do expedície psieho sánku a v lete – master rafting v kaňone Gallatin. A ako ubytovňa pre milovníkov môžete zažiť glamping, alebo očarujúce kempovanie, ktoré vám umožní vychutnať okolitý svet bez odklonu od civilizácie. Konzervatívci budú môcť zostať na ranči alebo v hoteli vedľa parku.

Letenka z Moskvy do Bozemanu a späť za jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 74 tisíc rubľov. Odtiaľ do strediska je 58 km.

Ak máte radi šport: Rio de Janeiro, Brazília

V Rio je okupácia pre všetkých, ktorí túžia po adrenalíne. Futbal, surfovanie s pádlom, závesné lietanie, vonkajší fitness vybavenie, a dokonca footvolley (hybrid plážový volejbal pre futbal) – nie všetky možnosti, z čoho vyberať. A tu je miesto dokonale vhodné pre stretnutia – pláž milovníkov (Praia dos Amores), kde môžete stráviť celé dni v prírodných lagúnach s teplou vodou. Ak máte radi aktívny odpočinok, môžete spolu s miestnymi obyvateľmi zapísať sa do futbalového zápasu alebo do lokality, ktorá je zmesou výletov a športového tréningu.

Lístok z Moskvy do Rio de Janeiro a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 78 tisíc rubľov.

Ak máte oddych s deťmi: Svätá Lucia

Gros Isleta je ideálnym miestom, ak sa vy a váš milenec rozhodnete vziať deti na výlet. Deti budú určite milovať miestne pláže a kurzy v detských kluboch, ktoré sú bohaté na miestne hotely. A môžete lákať park s celou rodinou. Spolu so staršími deťmi môžete spoznať kurióznych morských obyvateľov potápajúcich sa maskou v Rodney Bay. Okrem toho v detskom klube môžete krátko opustiť dieťa s animátormi a zatiaľ zariadiť dátum pri vodopáde Toareilli alebo si vyskúšať bahenné kúpele v sírnych prameňoch.

Lístok z Moskvy na ostrovy Svätá Lucia a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí 70 tisíc rubľov.

Ak máte strach na večierky: Sitges, Španielsko

Pre milovníkov nekonečnej zábavy je výlet do mesta Sitges dokonalý. Len 40 minút od Barcelony a ocitnete sa v meste nekonečných večierkov. Tu tancujú v baroch a bazénoch a neustále usporadúvajú sviatky. Takže vo februári je karneval, v auguste – Fare-major, v októbri – filmový festival. Ak nechcete osvetliť noc na tanečnom parkete, príďte sem v mimosezóne – napríklad neskoro jeseň. Slnko, staré zámky a opustené pláže, pozdĺž ktorých môžete chodiť, držať za ruky, budú vašou odmenou.

Letenka z Moskvy do Barcelony a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 18 tisíc rubľov.

Ak chcete romantiku v rozpočte: Brasov, Rumunsko

Brasov sa zdalo byť vytvorený pre dlhé romantické prechádzky cez báječné dláždené ulice s farebnými výkladmi a útulnými uličkami. Je tak pekné a pokojné sedieť v kaviarni na lahodné a čo je pekné a lacné šálky kávy s mäkkým pečivom! Potom, čo videl gotický Čierny kostol, ktorý drží spomienky požiari v roku 1689, je možné, lanovkou až na vrchol hory Tampy, kde nájdete nádherný panoramatický výhľad. Ďalšou vecou nie je byť príliš lenivý a prekonať 30 km do Bran, kde sa nachádza slávny Dracula hrad. Jeho ponuré chodby s duchmi minulých období pomôžu novým spôsobom oceniť krásu života.

Letenka z Moskvy do Bukurešti a späť za jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 16 tisíc rubľov. Odtiaľ do Brasov 3 hodiny jazdy.

Ak nie je dosť spoločných fotografií: Soul, Južná Kórea

Ak chcete urobiť viac spoločných fotografií, Soul je dokonalý. Tu môžete fotografovať spolu s druhou polovicou na vrchole veže. Je to špeciálne pre milovníkov vybavených vonkajšou terasou s pohodlnými lavičkami vo forme srdiečka. A na miestnej stene lásky nájdete veľa zámkov rôznych tvarov a veľkostí, s ktorými páry symbolicky “fixujú” svoj vzťah. Ak je tu možnosť, prejdite aj na ostrov Nami, ktorý sa nachádza 60 km od Soulu. Tu môžete urobiť veľa romantických fotiek na pamäť na pozadí sekvoja alebo spolu s pštrosmi a pávami.

Letenka z Moskvy do Soulu a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 41 tisíc rubľov.

Ak hľadáte plážový raj: Puerto Plata, Dominikánska republika

Puerto Plata je ideálny pre osamelú dovolenku na slnku. To má málo turistov, na rozdiel od mnohých ďalších letovísk v Dominikánskej republike, a zároveň skutočne raj pláže, a najmä poteší pláž Bergantine. Môžete tiež zabezpečiť prechádzky v starom meste a tancovať vo večerných baroch – potom rýchlo zvládnete miestnu odrodu, merengue. Miestny rumový koktail mamahun, ktorý sa nachádza na zozname afrodiziak, pomôže vám a vašej druhej polovici skutočne oslobodiť.

Letenka z Moskvy do Puerto Plata a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 71 tisíc rubľov.

Ak ste gurmánmi: Istria, Chorvátsko

Biele hľuzovky, čerstvo ulovené ryby, perfektné zlatý olivový olej, domáce cestoviny, rafinované morské plody omáčkou – to je len začiatok zoznamu je neuveriteľne lahodné pokrmy, ktoré môžete ochutnať v Istrii. Doplnok obraz nebeských azúrové vody a zelenej krajiny, ktoré sú tak pekné hovoriť cez dezert, ak konencho môžete odtrhnúť od miestneho šišky fritule. Veci s vami by ste mali brať menej, pretože na ceste späť môžete zabaliť kufor s výrobkami z trhu Rovinj. Mimochodom, v lete, pričom fľašu vína, a preto môže previezť spoje do Benátok, aby zvyšok sa stal ešte viac romantické.

Letenka z Moskvy do Puly a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 27 tisíc rubľov.

Ak ste pre elegantnú dovolenku: Francúzska Polynézia

Na ostrove Bora Bora vo Francúzskej Polynézii nájdete nekonečné biele piesočné pláže, luxusné päťhviezdičkové hotely a nádherné prírodné výhľady. Tu môžete ísť na romantický piknik na súkromnej pláži, kde vás nikto neruší, alebo spoločne preskúmať hĺbku mora, potápať sa pre farebné ryby. Večer si môžete pochutnať na vanilke mojito a ochutnať miestne pochúťky, napríklad tuniaka žltoplutvého. Prehliadka vrtuľníka nad horou Oteman sa stane jednou z vašich obľúbených a nezabudnuteľných spomienok.

Letenka z Moskvy do Puly a späť na jednu osobu vo februári až marci 2016 stojí od 27 tisíc rubľov.

  1. Ako prežiť Valentín, ak ste sami
  2. Čo sa dá nosiť v deň Valentína
  3. Objatie peňazí: ako neha robila podnikanie

Foto: Getty Images