Irina Dubčová si vybrala talentovaných spevákov v Krasnodare

Foto: organizátori festivalu MOLOKO

Tento federálny festival je novou udalosťou pre naše mesto: v Rusku existuje niekoľko rokov, ale je to prvýkrát v Krasnodar. V skutočnosti ide o súťaž talentov, ktorá spieva deti vo veku od 7 do 12 rokov. Výber sa uskutočnil v niekoľkých etapách – castingu, semifinále a 16. apríla – finále festivalu. A hlavnou cenou pre 10 najtalentovanejších, vybraných ako výsledok súťaže, je predstavenie na veľkom záverečnom koncerte v košom s hviezdami Yegor Creed, Anna Sedoková, Ksenia Borodina, Irina Dubčová a ďalší.

Mimochodom, neobvyklý slogan “Sing, Children, MOLOKO” vynašiel sama Irina Dubcová, povedala, toto slovo je pevne spojené s jej detstvom. “Poslaním festivalu MOLOKO je pomôcť mladým umelcom začať tvorivú cestu a dostať sa na veľké pódium. Okrem toho je festival charitatívnym charakterom – peniaze získané z predaja cestovných lístkov budú plne použité na podporu detí so zdravotným postihnutím, “povedali organizátori.

Deň žien nemohla vynechať takúto nezvyčajnú udalosť a odišla do castingu. Konala sa 19. marca a mladí súťažiaci a ich rodičia sa zhromaždili v Galérii TRC. Pódium bolo zriadené na druhom poschodí v priestoroch reštaurácie.

Hostia festivalu – počítať sa nezapočítavajú. Ľudia cestovali z Moskvy, Petrohradu, Jekaterinburgu, Čeljabinsku, Stavropolu, Maikopu a mnohých ďalších miest. “Áno, z Čeljabinsku cestujete dlho do Moskvy, ale nemôžete ujsť túto udalosť! Festival je príležitosť pre talentované deti, “hovorí vedúci tímu.

Účastníci museli pripraviť dve piesne – jedna v ruštine a druhá v zahraničí. Porota – organizátori festivalu – požiadala o spievanie oboch diel, samozrejme nie úplne. Niekto bol požiadaný o verš a od niekoho to bolo dosť a pár riadkov – a odborníci boli všetci jasní.

Viac fotografií – na nasledujúcich stránkach!