Irina Sheik: “Nestačí byť krásnym”

Ruská topmodelka Irina Shayk, ktorý najprv stal sa matka na začiatku roka 2017, takmer žiadne komentáre k udalostiam osobnom živote (otec dieťaťa, herec Bradley Cooper je v tom plne podporuje), ale veľkoryso zdieľať odborné skúsenosti a život hacking o tom, ako každá situácia vyzerá ako všetko.

Irina Sheyková – prvý tehotný “anjel”, ktorý išiel na pódium Victoria’s Secret Fashion Show (30. novembra 2016)

Po hlasné rozlúčka s legendou portugalského futbalu, stredopoliar Madrid “Real” Cristiano Ronaldo a Irina Shayk osobný život sa skrýva za siedmimi pečaťami. So súčasnou milenkou, Hollywood pekný a štvornásobný nastávajúcim “Oscara” Bradley Cooper, topmodelka na verejnosti je zriedkavá, ale oznamovacích pozornosti sa dostane nemenej. 

21. marca 2017 porodila Irina Šejka dcéru, ktorá dostala krásne zvučné meno Lea de Shane Šejk Cooper. Tieto informácie reportéri museli zbierať omrvinky, pretože oficiálne ani Irina ani Bradley nevyjadruje k ničomu. Namiesto toho, aby štrajkujúci fotenie a honosný rámček na Instagram, pár pokojne kráča pozdĺž pláží a parky spolu s dieťaťom, čo paparazzi možnosť uhasiť hlad po informácií fanúšikov a nenávidí.

Úplnom utajení, ktorý je dnes obklopený živote ruského top model, je kompenzovaná tým, že o jeho kariére, cenu úspechu, štýlu a vzhľadu hviezdou a mnohí ochotne hovorí.

Irina Šejk na recept na úspech

Modely sa nerodia, stanú sa modelmi. To je isté. Myslíte si, že som sa narodil ako model? V malej dedine, do ktorej som do veku 17 rokov zasadila zemiaky s uhorkami a paradajkami? A za 20 rokov, keď som začal pracovať, som bol, úprimne povedané, hrozným modelom! Nevedel som, ako sa pohybovať, nerozumel tomu, čo sa deje, môj Bože, ani som nehovoril po anglicky. Ale ja som študoval, snažil som sa zlepšovať každý deň. Nehanbím sa priznať, že som predtým natáčal históriu značiek, som inšpirovaný rôznymi fotografickými stretnutiami, prišiel som pred pózami pred zrkadlom. Učenie je normálne. Dokonca aj po 9 rokoch kariéry. VDnes, aby sa model rozpoznal osobne a vedel podľa mena, nestačí len byť krásny. Po prvé, musíte byť jediní, aby ste vedeli, čo chcete. V našom podnikaní je veľa nástrah a jeden deň počujete, že nie ste modelom a nikdy sa nestane. Najdôležitejšou vecou tu nie je vzdanie sa. Dnes je model človek, nie záves, musí byť inteligentný, schopný komunikovať. (Prečítajte si: 10 najvyšších platených modelov roku 2017 verziou Forbes)

Na oscarovom ceremónii v módnom svete ─ CFDA Fashion Awards (jún 2016)

O profesii

Model podnikania je neuveriteľne zložitý. Súťaž je vysoká. Ľudia, ktorí sú ďaleko od neho, si zvyčajne myslia: dáva krásne šaty, chodí, usmieva sa a dostane veľa peňazí za nič. Nie je to tak. Práca modelu je veľmi ťažká. Hovoril som o tom tisíckrát: Paríž bol prvým mestom v zahraničí, kde som prišiel (a začal som v 20-tich – je to dosť neskoro pre model). Žila som v prenajatom byte s inými dievčatami (niektorí sa mi naozaj zasmiali), nepoznal som francúzsky jazyk, zaplatil som veľmi málo a takmer nikdy som nemal peniaze. Viem, iste – neuveriteľne ťažká práca. Pri tomto spôsobe života sa nič nemôže naplánovať: na veľmi dlhý čas bol môj plán taký, že včera som nevedel, čo by som urobil zajtra. Ale ja sa mi to páčilo a páčilo sa mi to. Nemám rád stráviť dni v kancelárii. 

Na slávnostnom večeri sa kino AmfAR proti AIDS (máj 2016)

Myslím si, že keď niečo dostanete, prekonanie ťažkostí, začnete to viac oceniť. Je ľahšie, samozrejme, aby sa prebudil úspešný a slávny, bez akejkoľvek námahy, ale aký je zmysel?

O ruských dievčatách

Naše dievčatá sú výnimočné. Oni sú vždy dobre oblečení, vedia sa starať o seba. A krása, podobne ako naša, sa nikde nenájdu. V neposlednom rade kvôli tomu, že v našej krvi – to najlepšie z mnohých národností.

Na show-show Intimissimi (máj 2016)

Irina Sheiková na jej štýle

Ó, áno! Milujem vysoké podpätky od veku 10 rokov. V škole som vždy nosil krátke sukne a vysoké podpätky. Spolužiaci sa zasmiali: štíhle a na vysokých podpätkoch. Ale práve som mal na sebe to, čo sa mi páčilo, neposlúcham o názoroch ostatných, úplne mimo mňa. A teraz. Nenávidím výdavky na módne návrhárske oblečenie. Ja preferujem nezabudnuteľné klasické možnosti, ktoré budú relevantné už niekoľko rokov. Všeobecne platí, že keď nepracujem, môžem ísť celý deň v tréningovom obleku, bez vlasov a make-upu: všetko je jednoduché – strašne mi to nudí robiť “tak ako to”. Všeobecne platí, že môj štýl je veľmi jednoduchý: snažím sa byť nízkym kľúčom. Aj keď niekedy sa mi páči mix: napríklad džínsy a obyčajné biele tričko s taškou chanel. Mám rád tašky a topánky – to sú akcenty, ktoré pomáhajú dokončiť obraz. A dokonalý! Mám tiež rád bielizeň, pretože dáva ženke dôveru a emancipáciu. Hoci, pokiaľ ide o mňa, definícia sexuality je veľmi jednoduchá – byť sami. Verte mi, toto je najatraktívnejšia vec na svete.

Na predstavení Intimissimi v októbri 2017
Na Fashion Awards 2017, december 2017

O sociálnych sieťach

Sociálne siete sú skvelý spôsob, ako sa dozvedieť správy o svojich priateľoch a zostať v kontakte s tými, ktorí sú ďaleko od vás. Mám účty v Instagram a facebook, plus na Twitter píšem trochu. V InstagramSledujem novinky o módnych domoch, ktoré podpísali Ricardo Tishi, Stella Maxwell, Linda Evangelist a mnoho ďalších. Milujem svoje mikroblogovanie, ale nie som závislá na internete.

irinashayk – oficiálny Instagram od Iriny Šejka

Irina Šejk na tajomstvách krásy

Neexistujú žiadne špeciálne majáky. Osobne pre mňa je to najmenej 8 hodín spánku (rád spím), veľa vody a zdravé jedlo. Strávim veľa času na slnku, a tak správne chrániť pleť. Ráno si obliekam tvár ľadovou kockou z harmančeka a zeleného čaju. A rád som hydratovať pokožku s kúskom uhorky. A samozrejme, kúpeľ, ruská kúpeľ, kde používam kefovanie “mojej vlastnej kompozície” (med + morská soľ). Neverím v plastickú chirurgiu a myslím si, že hlavnou vecou je milovať telo. Som si istá, že každá žena je výnimočná, bez ohľadu na veľkosť. 

V známej “fóliovej čiapke” na talianskej dovolenke s Bradley Cooper (júl 2016)

Na fyzickej forme

Kde teraz bez fitness? Ak chcete inzerovať svoje spodné prádlo alebo plavky, potrebujete veľa tréningu. Hlavná vec je nájsť niečo, čo funguje pre vaše telo. Môj hlavný problém je, že sa nudím rýchlo, preto často menia svoje triedy a systémy výcviku. Mám osobný tréner, s ktorým pracujem 3 až 5 dní v týždni v posilňovni. Páči sa mi to a po triede sa cítim plná energie. Je veľmi dôležité robiť to, čo sa vám páči.

Na priehrade “anjelov” ─ Victoria’s Secret Fashion Show (november 2016)

Irina Sheik o svojom milovanom meste

Milujem Taliansko a milujem Miláno – určite je to jedno z najštýlovejších miest na svete. Taliani sa krásne a elegantne obliekajú. Ale mojim najobľúbenejším mestom je New York, bláznivý zväzok energie. 

Môj obľúbený spisovateľ je Dostojevskij. Ak by som žil v roku 1867, rád by som sa s ním stretol.

O ženách

Modely 90. rokov Naomi Campbell a Cindy Crawford vyzerajú neuveriteľne sexy, podľa môjho názoru. Vieš, rád sa pozerám na krásne ženy, ale zamilujem sa do ženy? Nooooo … A samozrejme, nikdy som neľúbil ďalšiu ženu. 

Na L’Oreal Red Obsession Party na Parížskom Fashion Week-2016 (marec 2016)

O mužovi

Men? Páči sa mi, keď človek vyzerá dobre. Takže sa stretnem s ním na ulici a najprv sa pozerám na moje ruky a na moje topánky (milujem krásne topánky). Ešte viac výhod na bonusovom účte, ak je roztomilý a chytrý. Pocit humoru, samozrejme, by mal byť. Cristiano Ronaldo? Um … nie, nechcem o tom hovoriť. 

S Cristiano Ronaldo na tenisovom turnaji Mutua Madrid Open (máj 2012)
S Bradley Cooperom na výstave Manus x Machina, načasovaný na výročnú Met Gala-2016 (máj 2016)

O najdôležitejších

Mojou túžbou je, aby všetci ľudia okolo boli šťastní. Známy mier na celom svete. Áno, ak by otec Frost existoval, chcel by som ho požiadať, aby splnil túto túžbu. 

  1. Nie Svatá Diana: Sedem fatálnych chýb princeznej z Walesu
  2. Beyonce je nasledovný: 9 dvojhviezdičkových hviezd, ktoré zdvihnú dvojčatá
  3. Top 10 najviac nepríjemných padá na pódium
  4. 5 nepríjemných prekvapení, ktoré sa môžu stať na svadbe princa Harryho a Megana Markleho

Foto: Getty Images, legionárske médiá, archívy tlačových služieb