Králi starého Hollywoodu

3. apríl je narodením jedného z najlepších hercov minulého storočia – Marlon Brando. No, Marlon bol nielen veľký talent a zlý náladu, ale aj skutočná mužská krása. Rozhodli sme sa pamätať, kto z hercov starého Hollywoodu dokázal získať srdce miliónov fanúšikov.

Marlon Brando

Vo svojej filmografii sa objavujú také obrazy ako “Kmotr”, “Posledné tango v Paríži”, “Superman” a mnoho ďalších. Marlon Brando, jeden z najväčších hercov 20. storočia, sa stal slávnym takmer okamžite bez dlhých predstáv. Bola diabolská zmes božského daru, vzácnej mužskej krásy, milosti zveri a … odporná postava. S neuveriteľným talentom, ktorý vo všeobecnosti nevyžadoval strihanie (Brando sa naučil hrané herectvo v súkromných kurzoch), Brando sa mohol zbaviť niekoho. Celý jeho život bol ako nekonečná nepokoj, je skutočne nemožné určiť, kto alebo čo sa hviezda Hollywoodu vzbúri. Brando nenávidel “Dream Factory”, odmietol sa objavovať vo filmoch bez dobrých dôvodov a … stále zostal univerzálnym favoritom. Áno, bol panicovaný a nekonečne uctievaný.

Jeho život skončil úplne sám, smrteľne chorý, škaredý starý muž. A napriek tomu, až do posledného dychu, stratil všetku svoju príťažlivosť, pokračoval v nenávisti okolo sveta, a čo je najdôležitejšie – informoval ho o tom. 

Cary Grant

Cary Grant a Audrey Hepburn
Cary Grant a Sophie Loren

“Grant nemusí vysvetľovať, ako hrať – malo by to byť len pred kamerou. Je tak prirodzené, že si jednoducho nevšimnete, že ste konali podvod, “zopakoval Hitchcock opak, ktorý nazval Caryho Granta svojho najlepšieho herca. Grantovo detstvo sa strávilo v špinavých štvrtiach Bristolu, cestovalo s prechádzkovým divadlom ako herec-mime, ale vždy snívalo viac. V 30. rokoch minulého storočia Hollywood veľmi potreboval nových hercov, pretože mnohé z 20 hviezd sa nemohli prispôsobiť zvukovým filmom. Táto situácia v kine bola pre Cary skutočne šťastnou príležitosťou – v roku 1931 debutoval na obrazovke. Potom, za jeden a pol roka, bolo ďalších osem obrazov, bol si všimol a miloval. Fenomén Granta bol jeho neodolateľná sexuálna príťažlivosť. V komédiách 30. rokov vytvoril obraz playboye dávno pred tým, ako sa slovo stalo bežným. Jeho hrdina je ženský ideál. Hral v filmoch ako “Philadelphia Story”, “Len osamelé srdce”, “Podozrenie”, “Bad Glory”, “Catch a Thief”. Grantov posledný významný film bol obraz “Sharada” z roku 1963. Skvelý detektívny príbeh zriedený s množstvom humoru. Spolu s Grantom hral Audrey Hepburn.

Lawrence Olivier

Lawrence Olivier a Vivien Leigh

Napriek tomu, že Olivier sa v Amerike nenarodil, ale vo Veľkej Británii, Hollywood stále má najväčšieho herca 20. storočia v náručí. Kompletný zoznam jeho obrazovky práce môže dokonca závidieť každej modernej herca, vrátane filmov “Wuthering Heights”, “21 dní”, “Rebecca”, “Pýcha a predsudok”, “Lady Hamilton.” Mimochodom, to bolo pri natáčaní “Wuthering Heights”, že Lawrence stretol svoju budúcu ženu, práve múzu, ktorú čakajú a hľadajú všetci umelci. Bola potom ešte málo známa herečka Vivien Leighová. Spoločne žili 20 rokov, pre ktoré sa Vivien obrátila od hereckej herečky k filmovej hviezde trpiacej vážnou chorobou a depresiou. Lawrence sa nemohol vyrovnať s úspechom Vivienne, pretože nemohol pomôcť vyrovnať sa s duševnou poruchou. Až do konca života Olivier nebol schopný odpustiť zradu Vivienne. Syn Olivier v jednom rozhovore povedal: “Pozeral sa na film” Rímske jar pani Stoneovej “(obraz 1961 Vivien Leigh v titulnej úlohe), plače a donekonečna opakoval:” Čo sa stalo? “.

Clark Gable

Napriek tomu, že záznam z prvých pekných Hollywood asi sedemdesiat obrazov, pre mnohých z nás, zostal herca v jednej úlohe, v skutočnosti hral Rhett Butler v kultovom filme “Juh proti Severu”. Život herca tiež niekedy pripomína vzrušujúcu romantickú melodrámu – more obdivovateľov, niekoľko manželstiev, tragickú lásku. Clark bol ženatý päťkrát, dvakrát na ženách takmer dvoch starších ako on sám – bolo potrebné urobiť kariéru a provinciálny chlapec nevidí žiadne iné spôsoby. Po druhé manželstvo skončilo grandiózne škandálu, Clark sa zamiloval – s herečkou Carole Lombard, okamžite sa uchádzal o ňu a bol by úplne spokojný zvyšok svojich dní, ak váš obľúbený ani pri leteckej havárii nezomrel. Po smrti svojej ženy Gable viedol reluktívne spôsob života, nečakane šiel na frontu a po návrate sa opäť vydal. Štvrtá a piata manželka, ako dve kvapky vody, vyzerali ako Carol. Zabávať milovaného na zvyšok svojho života, Gable nemohol. Je pochovaný v hrobe svojej tretej ženy.

Montgomery Clift

Montgomery Clift a Joanna Drew
Montgomery Clift a Elizabeth Taylor

Ó, títo muži! Montgomery Clift – jeden z prvých Hollywood sexuálny symbol, a mimochodom, prívrženec systému Stanislavského, mimoriadne, pekný, pohľadný muž vo všetkých klasických kánonoch takých mužov, okrem toho, že si môžete dať na policu a užiť si, dobre, alebo aspoň, znovu a znovu preskúmať filmy s ich účasťou. Narodil sa v roku 1920, kvôli jeho obrovské množstvo filmov, vrátane “Raintree kraj”, “osamelá srdce udrie”, “levíčat”, štyroch oscarových nominácií a tragický osud, oveľa viac ako fascinujúce film.

Od 50. rokov bol Montgomery Clift považovaný za najvyhľadávanejšieho hollywoodského herca. Mohol len konkurovať brilantnému Marlonovi Brandovi. Elizabeth Taylor raz poznamenala: “Monty by sa mohol stať najväčšou hviezdou vo filmovom svete, ak by natáčal viac.” V skutočnosti bol herec veľmi čitateľný v roli – odmietol mnohé projekty z osobných dôvodov. Uprostred kariéry bol Montgomery v strašnej nehode, ktorá prežila celý svoj život. Až do konca dní Clift vypil, vynechal zábery, ktoré sa zmenšovali a zomrel vo veku 45 rokov. Robert Lewis nazval jeho post-traumatizujúcu kariéru “najdlhšia samovražda v histórii Hollywoodu”.

Tony Curtis

Do určitej miery je Tony Curtis jasným príkladom toho, čo môže každý urobiť. Syn šitý na Žida, ktorý emigroval do Ameriky z Rakúska, chlapec z Bronxu, ktorý začal ako malý lupič v gangu street punk, on – potom Bernard Schwartz – by mohla zvážiť jej krásnu tvár a prirodzené čaro jediné peniaze, ktoré mu od prírody. Tony Curtis, narodený v roku 1925, vždy vedel – chce byť hereckým. Miloval dievčatá a jeho vlasy im napodobňoval samotný Elvis Presley. Áno, áno, veľmi legendárny strih je inováciou nenapodobiteľného Tonyho. Curtis hral vo filmoch ako “Niekto to rád horúce”, ​​”Pýcha a predsudok”, “Lady Hamilton”, “49. Paralelné” a mnoho ďalších nie sú len pre dospelých divákov, ale aj pre nadšených dospievajúce dievčatá, pretože je boli hlavným publikom očarujúceho Tonyho.

Paul Newman

Jeho sláva v Amerike začala v 50. rokoch v divadle av televízii. Slávne kinematografy Pavla Newmana sa stali úlohou vo filme “Kočka na horúcej streche”, “Exodus”, “Anger”, “Butch Cassidy a Sundance Kid”. Paul Newman desaťkrát nominovaný na Oscara a prijal ho v roku 1987 za film “Farba peňazí”. Okrem hereckej profesie, Newman praktizoval až do konca svojho života a druhý – hviezda amerických westernov s vášnivým snením o tom, že je to pretekár. On bol doslova chorý s autami, súťaže, a v roku 1982 Newman stal spolumajiteľom pretekárskeho tímu Newman-Haas Racing. Súčasne založil potravinovú linku, Newmanov vlastnú, špecializujúcu sa na šaláty a omáčky, ktoré mu priniesli viac ako 100 miliónov dolárov.

Okrem toho Nyman pôsobil ako režisér, producent a koproducent filmov, zostávajúci do konca svojho života podnikavý, aktívny a samozrejme neuveriteľne pekný muž. 

Gregory Peck

Gregory Peck a Audrey Hepburn – tento pár pozná každý filmový fanúšik. “Rímske sviatky” je najromantickejší milostný príbeh. Eldred Gregory Peck sa narodil pätinu apríla 1916 v malom mestečku La Jolla, bol som vychovaný v závažnosti, a preto rozhodnutie, aby sa stal herec Gregory, doslova hodil rodinu do zúfalstva. Ale bol pevný. Na Broadwayi, pán Peck tiež nebol príliš šťastný, ale budúci idol miliónov nebol ustúpený od zamýšľaného cieľa! Viac ako päťdesiat rokov práce vo filme Peck konal vo viac ako 50 filmoch. Niekoľkokrát bol nominovaný na Oscara, ale len raz sa mu podarilo získať prestížnu sošku. V roku 1999 sa herec dostal do dvanástej línie v zozname 100 najväčších filmových hviezd podľa Amerického kinematografického inštitútu. Okrem jeho filmografii “Roman Holiday” filmové diela patrí napríklad “Sneží Kilimanjaro” a “Ako zabiť vtáčika” pre jej úlohu v druhej Gregory získal najdôležitejšie filmové ocenenie.

Peter O’Toole

Peter O’Toole sa narodil o niečo neskôr ako jeho legendárni kolegovia, ale napriek tomu nemôže povedať o ňom nie je možné! Šikmé prvky, ideálny tvar nosa, prenikavý, zdanlivo obklopujúci vzhľad. Svetový ohlas prišiel k nemu v roku 1962, keď mu režisér David Lean pozvaní na hlavnú úlohu vo filme “Lawrence z Arábie”, venovaný životu britského dôstojníka, ktorý hral významnú úlohu pri organizovaní vzbury Arabov proti Osmanskej ríši. Po ďalších 4 rokoch – nový úspech – hlavná úloha v komédii “Ako ukradnúť milión”, spárovaná s Audrey Hepburnovou. O’Toole veľa natáčanie a všeobecne darí mnoho z jeho predchodcov – bol žiadaným až do konca (herec zomrel v roku 2013. decembra, v ’81, kedy sa začali dva nové filmy s jeho účasťou). Podarilo sa mu to urobiť takmer nemožné: uzdraviť sa od rakoviny žalúdka, nezávisle zbaviť závislosti od alkoholu a naďalej žiť napriek akýmkoľvek prekážkam. Vo svojom rodinnom živote sa Peter ťažko volá nešťastne – strávil dvadsať rokov v manželstve, nepoprel sa nič a zdá sa, že bol celkom šťastný človek.

  1. Andrey Mironov a 7 najkrajších mužov sovietskeho kina
  2. Vincent Van Gogh: láska je ako šialenstvo
  3. Drak kráľ Bhután: láska stojí za to čakať

Zdroj fotografie: Getty Images