Maxim Schegolev: Vďaka “Mládež” začal rozpoznávať babičky

Záverečná sezóna “Mládež” začala. Publikum čaká na dlho očakávané odhlásenie. Počas tejto doby ste sa naučili korčuľovať?
Maxim Schegolev

Nie, nie. Môžem držať palicu, môžem dokonca stáť na ľade s ľadovými korčuľami, ale do tej miery, ako sa mladí chlapci vstanú, som, samozrejme, stále ďaleko. Sú to profesionáli.

Chceli by ste?
Maxim Schegolev

Áno. Ale to trvá určitý čas. Ako dieťa som išiel na hokej, ale nemal som žiadne korčule. S chlapcami len prenasledovali puk v obuvi. Nepamätám sa, že sme v okolí mali klzisko. V tomto mojom hokeji je u konca. Deti mi dali dvakrát na krasokorčuľovanie a obidva krát som sa znechutil.

Ako sa ľudská láska objaví na ulici?
Maxim Schegolev

Aktívne. Práve teraz, zatiaľ čo chodili, chlapci rozbili loptičky, aby sme im venovali pozornosť. Školáci, študenti, niekedy rodičia sú vhodní. Stane sa, že babičky budú tiež vedieť, pretože vnuci sú obdivovatelia “Molodezhka”. Nepopieram fotografiu. Autogramy už idú na druhé miesto. Na prioritnej fotografii. A dospelí zvyčajne potrasia ruky a ďakujú za sériu, ktorá zvyšuje autoritu hokeja.

Použiť svoju slávu?
Maxim Schegolev

A ako ju používať? Niekedy idete do reštaurácie a cena sa zvyšuje trikrát naraz. Bol som v poslednej dobe vedený taxikárom a on mal šok: myslel si, že všetci umelci sú milionári. A keď som mu povedal, že robíme peniaze len vtedy, keď strieľame, neveril tomu. Myslel som, že všetci herci žijú v domoch s bazénmi a majú 15 áut. Existujú samozrejme výnimky. Sú to veľké postavy v kine, ale ich nebudem menovať. Pravdepodobne sú nejako nejako usporiadané. A my sme jednoduchí umelci. A keď nekonáme, nič nezískáme. Preto všetci potrebujeme prácu a streľbu po celú dobu. Páčil som sa rozhovoru Tom Hardyho o popularite. Spýtal sa ho: “Ako reagujete, keď vás poznajú na ulici?”. On odpovedal: “Keď počujem niekoho kričať: oh, je to Tom Hardy, začínam sa obracať a pozerať sa, kde je.”

Spomínate si, kedy si bol najprv poznaný na ulici?
Maxim Schegolev

To sa nazýva budenie slávneho. V roku 2007, keď bol prepustený film “Mladí a zlí”, som bol v metre uznávaný. Aj nedávno došlo k zábavnému incidentu. Teraz sa pohybujem v metre, pretože auto je pod opravou. V metre som bol poznaný chlapcom, ktorý sa rozhodol vziať ma domov. Pri vchode si zrejme uvedomil, že teraz prídem a zmizne z jeho života navždy a on kričal: “Maxim!” Otočím sa, je tu jeden mladý muž s perom, papierom a telefónom. Zvlášť cestoval so mnou zo stanice Kantemirovskaya (aj keď žije na “1905”), strávil ďalších 40 minút pre mňa. Mladý muž sa mi tak veľmi pohyboval, že som samozrejme fotografoval s ním a podal autogram.

Maxim, nedávno ste sa pripojili k show, ako ste to chlapci vzali? Už vytvorili vlastný tím.
Maxim Schegolev

Áno, majú spoločný oheň! Pripojiť sa bolo príjemné. Vedel som ich však už predtým, predtým sme pracovali s Denisom Nekiforovom, Andrejom Merzlikinom. Preto som nemal pocit, že som sa nalieval do prostredia niekoho iného. Okamžite sme išli do práce. Mladí ľudia boli prekvapení, pretože som si bol istý, že sú všetci s nejakou športovou hokejovou minulosťou.

Maxim, počas vašej poslednej návštevy v Voroneži, ste povedali, že ste boli konfrontovaní s dopravnými zápchami a predpovedali, že v blízkej budúcnosti a vo Voroneži došlo k zrúteniu Moskvy, ale čo vás teraz prekvapilo vo vašom rodnom meste?
Maxim Schegolev

Samozrejme, že by som chcel opraviť cestu. Povedali mi, že rozšíria cestu z letiska. Je to potešiteľné! Už dávno som nechodil do centra. Stalo sa trochu smutné bez tramvajových ciest na Koltsovskej ulici. Voronež je moje rodné mesto. Moja matka tu žije, môj otec je pochovaný. Určite idem na cintorín, aby som ho uctieval. Nie je možné rozdeliť sa s malou vlasťou. Ďakujem, že ste ma čakali a prijali ju tak, ako je.

22. apríla sa stane 35 rokov. Ako budeš oslavovať?
Maxim Schegolev

Ešte neplánujem. Milujem, že tu boli blízki, blízky príbuzní. Chcem ísť do dediny všeobecne a zhromažďovať tam všetko, čo je pri krbe. Mám malý dom na predmestí, v okrese Stupino. Stôl, krb, klapky palivového dreva, požiar a všetci príbuzní – to je pre mňa najväčšia dovolenka.

Maxim liečil s láskou a nehybnosťou mladší brat Seryozha. Za päť rokov kŕmila svojho brata, vykoupal ho, dokonca aj jeho matka pomohla umyť plienky.
Foto: Osobný archív Maxima Šchyogoleva
A v práci s kolegami?
Maxim Schegolev

Ak dôjde k zmene. Páči sa mi to tak, aby som oslávil narodeniny na sade. Obrovský koláč, ovocie, džúsy, pretože nemôžete piť. Všeobecne platí, že na oslavu osláv narodenín na webe je dobré znamenie.

A aké ďalšie znaky máte? Maskoti?
Maxim Schegolev

Neverím v omens. Je to od zlého. Ale po 33 mám znaky. Náhle začali venovať pozornosť takým veciam, ktoré sa stávajú okolo. A ja neverím v znameniach, môžem vybrať odpadky v noci. Ale so mnou ide vždy ikona. Kúpil som ho v Oděse v roku 2012. Náhodou som sa dostal do chrámu, bránil službu, kúpil som si ikonu iberskej Matky Božej. A ona so mnou cestuje na dlhé výlety. Dala som ho na nočný stolík pri posteli v hoteli. Mám tam modlitby a ikona stojí.

Maxima bola obklopená mačkami
Foto: Osobný archív Maxima Šchyogoleva
Maxim, vždy si ma mal vo svojom dome. A teraz máte čas na získanie zvierat?
Maxim Schegolev

Áno, bol som celý život obklopený mačkami. Keď sa presťahoval do Moskvy, nemal ani čas na starostlivosť o kvety. Prišiel som z turné a na parapete som už mal herbárium. Vo veku 34 rokov som našla ženu srdca (Theona Dolnikova – Deň ženy), na ktorej žila pes. Tento trpaslík sa stal mojim domácim miláčikom. Je pravda, že ma okamžite neprijal: kontaktovali dlho, zistili, kto bol šéfom v dome. Keď sa zistilo, pes sa premenil na mačku. Toto je môj pes. Moje slovo je zákon. Nikoho nepočúva, ale hneď ako poviem: “Sobakul!” (Toto je jeho prezývka), okamžite čaká na tím. Vykúpam ho, chodím, potrestám, kŕmim ho. To je veľmi zábavné. Najmä keď idem s ním na prechádzku. Tento šatník ide a pod ním prebieha malá vlna z vlny.

Vo februári ste sa stal pápežom štvrtýkrát. Sobakul pravdepodobne žiarli majitelia dieťaťa?
Maxim Schegolev

Keď sme priviedli malého syna z nemocnice, pes vybehol, aby nás stretol. Keď videl dieťa, vrátil sa jemne. Potom sa úzko a starostlivo priblížil k svojmu synovi. Teraz sa Sobakul stal chlapcom pre svojho syna. Dieťa niekedy nevieme počuť, takže pes k nám beží, kývne a preťahuje sa do detskej postieľky.

Už ste už zažili obdobie plienok?
Maxim Schegolev

Cítim to už štvrtýkrát. Ruky si pamätajú všetko. Páčilo sa mi to, čo o tom povedal Oskar Kuchera: “Keď prvé dieťa má bradavku, spustite ho, aby ste ju umyli pod kohútikom mydlom a potom ju stále podávajte vriacou vodou. S druhým dieťaťom jednoducho umývate dudlík pod kohútik. S tretím – vyfukujte päť a dajte dieťa späť, a s štvrtým nepodniknete žiadne kroky. Bradavka padla, vzala ju a vrátila ju dieťaťu. ”

2007 rok. Maxim, jeho manželka Alla a ich prvá dcéra Masha.
Foto: Osobný archív Maxima Šchyogoleva

Pozrite “Mládež” na STS od pondelka do štvrtka o 20:00.