Najsladšia pečať na našej planéte sa miluje

V marci minulého roka to bolo dieťa s hmotnosťou iba 4 kilogramy. Hladové, omrzlé dieťa, ktoré zostalo bez matky, sa plazilo rybárom. A čoskoro sa uvidia mláďatá Ladogových krúžiacich tuleňov v Pinniped Rehabilitation Centre v Petrohrade.

Bude prežiť, s takou a takou hmotnosťou? Neexistovala veľa nádeje. Ale Kroshik, tzv. Dieťa, sa ukázalo byť skutočným bojovníkom. On vyliezol a rýchlo získal váhu. Krosík vždy požadoval lásku a pozornosť, pretože strávil tri dni s matkou.

Na konci leta, kedy bolo zviera posilnené, zoologisti sa rozhodli vrátiť pečať do svojich rodných penisov – do jazera Ladoga. Pre spoločnosť vzal pečať Pasha – ďalší našiel, opraviť zdravie v “pečať sanatórium.”

Pasha počul volanie prírody rýchlo a jasne – skočil do vody, bez rozlúčky. Ale Kroshik, celá cesta k vybudovaniu sami strmom korenie lomivshis buniek a hrozivé nozdrami, sa zdal zrazu vädnúcich. Veľmi neochotne putoval po jazere. Zastavil sa. O niečom, čo od banky som hovoril s Pasha, striekajúcej vode. A potom sa obrátil a plazil sa k ľuďom. Akonáhle Kroshika vzal do náručia, okamžite lipol na človeka, a od tej doby sa stala najkrajšou tesnenie na planéte.

No, čo môžete urobiť, nehazujte to isté dieťa. Rozhodli sme sa tento pokus zopakovať neskôr, ale teraz pripravíme pečať pre život vo voľnej prírode.

Ale Kroshikove plány to nezahŕňali. Ryby odmietajú kategoricky zachytiť pečať. Navyše dostáva iba jedlo z rúk. Uvoľnené krížové karavany prechádzajú Kroshikom – toto zviera nie je pre nich nebezpečné, zdá sa, že je len pacifista.

“Toto je prvá pečať v našej praxi, ktorá je tak neprincipovaná a nie podnikavý,” pripúšťajú zamestnanci Centra.

A Kroshik často žiada jeho ruky. Alebo spal na okne a čakal na svojich patrónov. A samozrejme s veľkým potešením predstavuje pre kamery novinárov, ktorí často navštevujú unikátnu pečať.

Je pravda, že niekedy niečo nájde na Kroshiku:

“Ďalší deň sa nám stalo radosť. Kroshik voči nám ukázal agresiu – narazil do vody s fľašou a pokúsil sa ju naliať. No, pri čistení bazéna sa zastavil, no vyrastal človek, “povedali zoologové.

A akonáhle on sám vyberá otvory v ľade ulíc – prvý v jeho živote.

“Kroshik veľmi dobre trpel mrazy. Zdá sa, že nízke teploty priaznivo ovplyvnili psychické schopnosti pacienta, “vysmievajú sa zamestnanci strediska.

Druhý deň bol Kroshik prenesený z ulice do krytého bazéna.

“Domov Kroshik bol veľmi šťastný a dva dni spal hrdinský spánok na poličke,” – povedali zoologové.

Dlhodobý tréningový kurz je však pred nami. Čoskoro bude pečať usporiadať lekársku hladovku. Dúfajú, že núti lenivé zviera loviť ryby.