Novosibirets bojuje za byt v Moskve v rámci výstavy Bekmambetov

Foto: osobný archív

Nová show je akýmsi spoločenským experimentom, v ktorom sa osem hrdinov, ktorí majú len počítač a internet, snaží stavať svoje životy v podmienkach technologického víťazstva. Každý z účastníkov žije v uzavretej miestnosti, má len minimálnu sadu oblečenia, jedla a vody. Aby niečo kúpili, účastníci musia zarábať peniaze tým, že vykonávajú úlohy divákov, ktorí môžu komunikovať len prostredníctvom internetu.

“Toto je revolučné riešenie pre ruský trh pre výrobu a distribúciu obsahu, kde sa v televízii najprv premietajú filmy, televízne relácie a reality show. Projekt “Na obrazovke” je minulosť televíznej scény “, – povedal ruskej výrobnej filmovej spoločnosti Bazelevs.

Nastya a Daniel sa zúčastnili spoločného odovzdávania …
Foto: osobný archív

“O projekte sme sa dozvedeli koncom januára, kedy zostali ešte pár dní až do konca žiadosti,” hovorí Anastasia Amelchenko, dievčina Daniil Gribková. – Spočiatku som sa zapojil do projektu a moja myšlienka sa stala Danielom. V rámci výberu bolo potrebné poslať pôvodné video s príbehom o sebe a odpoveďou na otázku “Prečo by ste sa mali dostať k projektu?”. Súťaž bola obrovská, stovky účastníkov z celej krajiny! Ale obaja sme prešli prvou fázou výberu a my sme boli prijatí na “32”. Ďalej sa rozhovor o skype s režisérom a samotným Bekmambetovom. Na konci rozhovoru vylúčili presne polovicu – Daniel bol prijatý, nebol som. Ale nič, pomohol som mu natočiť zaujímavé videá a pracovať na obrázku. 29. februára Daniel odlietol do Moskvy.

…ale v očakávaných ôsmich dostal len jeden novosibiret
Foto: osobný archív

Projekt je vysielaný v sieti v reálnom čase – na webe NaEkrane.tv, video službe Rutube av sociálnej sieti “VKontakte”. O osudu účastníkov rozhodne divák, ktorý ich aktívne hlasuje alebo nehlasuje. Hlavnou cenou je byt v Moskve.