Od začiatku: najlepšie knihy, ktoré pomôžu začať nový život

Kto z nás na konci roka neprinesie sľub, ktorý začína už od januára, aby zmenil svoj život náhle? Zozbierali sme knihy, ktoré tentoraz pomôžu do konca.

Zmena spôsobu myslenia a návykov cez noc nie je len ťažká, ale pravdepodobne nemožná. Preto si nenechávajte vyladit skutočnosť, že v pondelok budete musieť tugovato. Vychutnajte si príležitosť na oddych na víkende takto – zaslúžite si to! – a so začiatkom pracovných dní začnite pracovať na sebe. Nechajte jeden z momentov odpočinku vo voľných dňoch čítať: zaručujeme, že jedno z majstrovských diel vás nevyhnutne inšpiruje, aby ste dosiahli nové úspechy. Takže je čas vybrať si pracovnú knihu pre najbližších pár mesiacov.

“Bez sebadôvery. Rozložte hranice vašich možností, “Eric Bertrand

Kniha nórskych trénerov pre osobný rast, bývalý veliteľ dopravnej komunity s obchodným vzdelávaním. Nekonečne pravdivé a inšpiratívne, je napísané pre tých, ktorí snívajú o dosiahnutí nových horizontov. Eric spolupracuje s ľuďmi rôznych profesií. Spravidla majú jeho klienti ciele, ale nie je dostatok vnútorných stimulov a pochopenie, ako dosiahnuť to, čo chcete. Volanie na rozmýšľanie, autor vytvoril univerzálnu metódu použiteľnú na problémy akéhokoľvek formátu. Hlavnou myšlienkou je, že drobné menšie zmeny vedú k globálnym zmenám v živote.

“Odmietam vyberať! Ako používať svoje záujmy, koníčky a záľuby na vybudovanie života a kariéry svojich snov “, Barbara Cher

“Snívanie nie je škodlivé – je škodlivé, nie sen” – táto fráza môže byť správne považovaná za motto, autor, ktorý pomáha ľuďom na celom svete nájsť spôsob sebarealizácie. Skutočne šťastní môžeme nazvať tými, ktorí sú skutočne vášniví vo svojom podnikaní. Barbara ponúka klasifikáciu ľudových postáv do dvoch typov: skenerov a potápačov. Potápači majú jednu oblasť záujmov a koníčok, v ktorých sa rozvíjajú. Na druhej strane skenery, otvorené všetkým naraz, nie sú schopné zistiť jediný typ aktivity pre seba. To vedie k tomu, že v aspoň jednej sfére nedosahujú skutočný úspech. Po prečítaní knihy pochopíte, ako zvýšiť vlastnú efektivitu a zmeniť svoj život k lepšiemu pochopením vašich silných a slabých stránok. 

“Jeden zvyk týždenne. Zmeňte sa za rok, “Brett Blumenthal

Autor najpredávanejších kníh o zdravom životnom štýle naznačuje zmenu životov vďaka umeniu malých krokov. Počas celého roka každý týždeň budete pracovať na vytvorení jedného malého, ale významného zvyku. Kniha predstavuje efektívne rady, diagramy a výskum vedcov, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť informácie. Brett sľubuje, že výsledok vás nenechá čakať, ale najdôležitejšia vec bude zachovaná navždy.

“Vôľa. Ako rozvíjať a posilňovať “, Kelly McGonigal

Táto kniha je praktická 10-týždňová príručka o posilnení vôle. Ph.D., psychológ a profesor na Stanfordskej univerzite je presvedčený, že vôľa priamo ovplyvňuje blaho osoby, jeho vzťahy s ostatnými a kariéru. Autor presvedčí čitateľa, že vôľa nie je vrodenou kvalitou, ale rozvinutou zručnosťou, niečo, čo sa dá zakúpiť počas života. Pomocou metód navrhnutých v knihe sa naučíte zvládať vlastné emócie, túžby a pozornosť. Sny o strate hmotnosti, ukončení fajčenia, zmena pracovných miest alebo športové hry sa stanú realitou.

“Buďte najlepšou verziou seba. Ako sa obyčajní ľudia stanú vynikajúcimi, “Dan Valdschmidt

Ukazuje sa, že úspech človeka nezávisí od starostlivosti alebo jeho konaní, ale od toho, kto je naozaj. Ľudia pracujú čo najviac, sú vytrvalé, nikdy neprestávajú, stanovujú ciele. Všetky snahy však nemôžu ovplyvniť dosiahnutie úspechu! Po analýze viac ako tisíc príbehov vynikajúcich ľudí z rôznych sfér, autor vyzdvihol hlavné rysy, ktoré ich spájajú. Kniha má každú šancu nielen nájsť odpoveď vo vašom srdci, ale skutočne inšpiruje svoje činy.

“Chcel som a mohol. 31 úžasný príbeh o ženách, ktorí dokázali, že nikdy nie je príliš neskoro na to, aby splnili svoj najneuveriteľnejší sen, “Vladimír Jakovlev

Táto úžasná kniha je kolekciou 31 inšpiratívnych príbehov o ženách, ktoré začali nový život napriek veku a okolnostiam. Hlavná myšlienka je vyjadrená vo fráze: “Ak je to možné v 60. rokoch, potom je to možné v 30!”. Keď hovoríme o ženách, ktoré stelesňovali sny po 50 rokoch, autorka vyzýva tých, ktorí sú mladší, aby sa nič nebáli. Skutočná očkovacia látka proti lenosti a nekonečným výhovorom, táto kniha vás uverila, že všetko je uskutočniteľné, stačí to!

“Vystupte z komfortnej zóny. Zmeňte svoj život. 21 spôsob zvýšenia osobnej efektivity “, Brian Tracy

Toto je najaktuálnejšia kniha na svete pre osobnú účinnosť, preložená do 40 jazykov. Napísal Brian Tracy, jeden z popredných svetových lektorov pre osobný rast, načrtol zistenia svojich 30-ročných skúseností z efektívneho prideľovania času. Úžasne motivujúca kniha predstavuje 21 praktických metód, ktoré chcete okamžite sledovať.

“Potrebujem a chcem. Nájdite si cestu a nasledujte ju, “El Luna

História písania knihy sa začala, keď El publikoval článok na internete na internete. Príbeh bol taký impozantný, že ho viac ako päť miliónov používateľov Twitter zdieľalo na svojej stránke! Inšpirovala autora, aby zhromaždil všetky svoje pozorovania v jednej knihe. Život ponúka dve možnosti: musím a chcem. El Luna naznačuje, že je to vnímané ako križovatka alebo križovatka, ktorú každý z nás každodenne nájde a vyberá si medzi jeho skutočnou túžbou a povinnosťou. Autor je presvedčený, že človek by mal vždy nasledovať sen a hľadať jeho povolanie. Ak ste dostatočne odvážni na skutočnú akciu a ste pripravení ísť do konca – kniha je pre vás!

“Tento rok som … Ako zmeniť svoje návyky, dodržiavať sľuby alebo robiť to, o čom ste dlho snívali,” M.J. ryan

Všetko čo sme kedy dali sľub v predvečer budúci rok, ale len málo skutočne urobiť. Autorom tohto bestsellerv, založené na znalosti psychológie, filozofie a Neuroscience, formuloval “úspech vzorec”, ktorý nakoniec pomôcť tomu, aby sa sen stal skutočnosťou. ─ Najdôležitejšie nájsť bod správy, s ktorými sa nádherné zmeny začínajú. V celej knihe M.J. Ryan neustále ukázať čitateľovi, že všetky ciele sú dosiahnuteľné, stačí naučiť, ako ich formulovať. Za týmto účelom poskytuje praktické rady a cvičenia. “Mnohí z našich snov spočiatku zdať nemožné, potom sa zdá nepravdepodobné, aby nám, a potom, keď sme sa prijať výzvu – neodvratný», ─, či populárny podnikania tréner.

  1. 10 kníh pre tých, ktorí nemajú motiváciu a disciplínu
  2. Prečo potrebujete čítať, či môžete sledovať filmy
  3. 7 cvičení na rozvoj intuície
  4. Ako prvý vianočný sviatok Megan Markle oslavuje s Alžbetou II

Foto: archívy tlačových služieb