Pani predsedajúca: ako dievčina z chudobnej rodiny sa stala prvou paniou USA

70-ročný republikánsky kandidát Donald Trump vyhral prezidentské voľby v Spojených štátoch 8. novembra. To sa stalo jasným pri počte hlasov vo Wisconsine. Dosiahol viac ako 270 hlasov, ktoré boli potrebné na víťazstvo.

Prvou dámou v Spojených štátoch bola Trumpova tretia manželka, 46-ročná Melanya. Dlhoročne je známa v kruhoch show business ako vedúcim špičkovým modelom a od roku 2010 je dizajnérkou šperkov. Aj obľúbený súčasný americký prezident často spadá do hodnotenia lesklých časopisov ako najstylovejšia celebrita. S týmto prístupom sa zdá, že má všetku šancu stať sa zákonodarcom módy a inšpiráciou pre dievčatá po celom svete. Okrem toho je príbeh jej života je veľmi pôsobivý: narodila sa v obyčajnej rodine v Juhoslávii, a potom vypadol, prevedený na prácu v Európe, a potom, čo sa oboznámila s Donald Trump … Ale poporiadku.

Foto: Getty Images

Detstvo budúcej manželky prezidenta

Melania Trump (rodená Knauss) sa narodil 26. apríla 1970 v Socialistickej federatívnej republiky Juhoslávie, v oblasti Posavje, ktorý sa nachádza v čom je teraz v Slovinsku, asi hodinu jazdy od Ľubľany. Jej rodičia boli obyčajní robotníci, otec – Victor Knauss, matka – Amalia Knauss (v súčasnosti tiež žije v Spojených štátoch, ale často prichádzajú do svojich domovov, kde majú príbuzných a priateľov).

Knaussova rodina žila v bežnom panelovom dome a nijako sa nelíši od ostatných obyvateľov Juhoslávie. Ale teraz vo svojej krajine sú skutočné hviezdy! A v poslednej dobe, mimochodom, bývalý poslanec Igor Omertsa v spolupráci s novinárom Bojan Oheň vydal biografiu jeho slávny krajan melanóm, ktorý zdôraznil, že jej susedia a priatelia sú veľmi hrdí. Autor tiež povedal, že budúca hostiteľka Bieleho domu spolu so svojím sestrou žila obklopená láskou a starostlivosťou. Jej rodičia mali priemernú prosperitu, ale boli veľmi slušní a dobrí ľudia. Takže Amerika môže byť hrdá na novú prvá dáma!

Po štúdiu v škole vstúpila Melanya na univerzitu v Ľubľane so špecializáciou na architektúru a dizajn, ale po prvom ročníku opustila školu v prospech kariéry modelu. Potom slovinská krása upútala pozornosť fotografov a módnych návrhárov a nemohla opustiť ziskové zmluvy v Európe. A pravdepodobne nie márne. Po príchode do Milána sa dievča začalo objavovať na obálkach vedúcich lesklých publikácií a zúčastňovalo sa na výstavách známych dizajnérov. Je pravda, že budúca žena Trumpa bola veľmi skromná. Nemohli sme nájsť jej rozhovory alebo osobné fotografie tej doby.

Zoznámenie sa s Trump

O Melanie prehovoril na svet v roku 1999 (v tom čase jej bolo už 29 rokov), kedy sa presťahovala do New Yorku, aby sa fotografovať v časopise Allure, jeden z spoločenských akcií som sa stretol s americký milionár a majiteľ “Miss Universe” Donald Trump. Od tohto momentu sa radikálne zmenil život slovinského modelu. Koniec koncov, Donald skryl svoje pocity pre nového známeho a neustále o ňom hovoril v rozhovore.

Je prekvapivé, že Melania Trump rozprávajú novinárom odmietol. Pokračovala v práci v Spojených štátoch, zatiaľ čo zostane v tieni slávneho priateľa. Okrem toho, v roku 2000 sa dievča, nevedel, že jedného dňa bude prezidentovho manželka, on súhlasil s úprimným fotení pre časopis pánskeho (a potom použiť tieto obrázky súpera Trump jeho kampane).

Pani Trumpová

V roku 2004 (po dlhom päťročnom vzťahu) Donald Trump urobil Melanje návrh na ruku a srdce. Súhlasila. A o rok neskôr, 22. januára 2005, sa vydali v biskupskej cirkvi na Floride a potom oslavovali túto udalosť v Manor of Mar-A-Lago Trump. Na oslave boli politici (vrátane Hillary Clintonovej), umelci a iné slávne osobnosti.

Potom sa slávnosť Donalda a Melanya nazývala jednou z najdrahších v histórii. Pod korunou milovaný obchodník odišiel do oblečenia Dior za 200 tisíc dolárov a ich svadobná torta mala hmotnosť 50 stôp a bola nasýtená ružami …

20. marca 2006 sa pár zrodil chlapec, ktorého menoval Barron William. On sa stal piatym dieťaťom Trumpa, ktorý pred stretnutím s krásnou bol dvakrát ženatý a prvorodený pre Melanyu.

Po narodení svojho syna Melanya Trump začala zriedka objavovať vo svete a venovala svoj čas rodinám. Iba v roku 2010 oznámila, že splnila svoj dlhoročný sen – stala sa návrhárom šperkov.

Keď sa Donald rozhodol kandidovať na predsedníctvo, podporila ho Melanya. Sprevádzala ho vo všetkých volebných kampaniach a často poskytovala rozhovory novinárom. Takže bývalý model povedal, že sa chce stať prvá dáma v Spojených štátoch, aby sa zaoberala ochranou práv žien a detí. Pani Trumpová tiež sľúbila, že sa pokúsi urobiť všetko pre ochranu detí a mládeže pred útokmi vrstevníkov v sociálnych sieťach.