Päť faktov o filme “The Black Swan”

Bordovské pery, bielej tváre, čierne oči - taký neobvyklý scénický makeup robí Natalie Portman nepoznanou.
Bordovské pery, bielej tváre, čierne oči – taký neobvyklý scénický makeup robí Natalie Portman nepoznanou.

Autor realistické príbehy o lieku “Requiem za sen” a človeka, ktorý sa vrátil k symbolu kino sexuálnej roku 1990, Mickey Rourke (Mickey Rourke), vzal ju do “The Wrestler” Darren Aronofsky (Darren Aronofsky) pripravuje ďalšie prekvapenie publikum. Režisér šokuje filmovú komunitu s mystickým thrillerom o balete s Natalie Portmanovou (v hlavnej úlohe).

Tajomná skupina

V príbehu v New Yorku prima baletu Nina (Natalie Portman) sa objaví súper Lily (Mila Kunis), ktorá sa chystá odniesť ju cenil party girl labute v “Labutie jazero”. Súperenie sa zhoršuje do tej miery, že Nina nerozumie, či Lily je reálne, a ak to je plodom svojej chorej predstavivosti. Situácia sa blíži k extrémnemu bodu, keď balerína pretína čierne perie a jeho oči sa zmenia na červené žiaky dravého vtáka.

Okrem Natalie Portmanovej a Mily Kunisovej sa vo filme objavia aj Vincent Cassel a Winona Ryder, ktorí milovali. Prvý stavia “Labutie jazero”, ako prísny choreograf, známy ako princezná, druhý hrá priateľka Nina pre skupinky, starnúcu baleríny, ktorého kariéra sa zrúti.

Producent a scenárista “Black Swan” vyrobil sám Darren Aronofsky. Rozpočtová kazeta bola 17 miliónov dolárov, ale režisér bude takmer vyplatiť film v prvom mesiaci prenájmu. Dôvod očakávať úspech mu dáva nielen to, že “Swan” Ukázalo sa neuveriteľne tajomná temná a mrazivá, ale aj úprimnej lásky scéna medzi Portman a Kunis.

Čítajte ďalej: Prečo “Black Swan” vyvoláva záujem o erotománky?