Päť minút pápežovi: Constantine Khabensky hral vták a dedko

Tento rok celý hudobný svet oslavuje slávny dátum – 125 rokov od narodenia veľkého ruského skladateľa Sergeja Prokofieva. Divadlo Mariinského sa nestalo stranou a pripravilo špeciálny program. Každý mesiac, slávny orchester pod Valery Gergiev vykonáva rozprávkové “Péťa a vlk”, hudba, pre ktorú napísal Prokofieva, s rôznymi sólistami, recitátor. Na projekte sa už zúčastnili Jevgenij Mironov, Veniamin Smekhov a tentoraz Konstantin Khabensky vystupoval ako čitateľ.

Konštantín Chabenský bude druhýkrát pápežom
Foto: Mikhail Sadčikov-ml.

Prišiel na scénu Koncertnej sály Mariinského divadla, Khabensky okamžite začal hravý dialóg s deťmi.

“Pomôžete mi čítať rozprávku?” Navrhujem rozdeliť halu na dve polovice – niektoré sa stanú vtákmi a niektoré – pečate. A ty, mladý muž, budeš veľká mačka, “povedal herec s dobrým úsmevom u jedného z chlapcov sediacich v hale.

Konštantín Chabenský bude druhýkrát pápežom
Foto: Mikhail Sadčikov-ml.

Constantine potom zavedie deti do hudobných nástrojov – fagot, flauta, voltornami – a povedal, že v hudobnej rozprávke každý nástroj plní svoju stranu: mačka, vlk, vtáky a ďalšie.

Ale na scéne prišiel “hlavný rozprávač” Valery Gergiev (tak to Khabensky nazval slávnym dirigentom) a v hale vládlo ticho. Rozprávka sa začala.

Konštantín Chabenský bude druhýkrát pápežom
Foto: Mikhail Sadčikov-ml.

Habensky tak jasne splnené všetky jeho úloha – Duck, argumentovať svojím vtákom, dedo a ďalšie znaky, ktoré sa deti nemal čas sa rozptyľovať, že všetky oči sledovali hru slávneho herca. Áno, dokonca aj rodičia sa zasmiali, keď sa Khabensky, s intonáciou patosu, vyhlásil za “druhého nájomcu” a “priekopníka”.

Upozorňujeme, že Khabensky nie je prvý, kto pracuje pre deti. Vlani v lete konštantín prezentoval svoj hudobný projekt “Generation M” v Petrohrade, kde hral spolu so speváčkou Dianou Arbeninou a futbalovým hráčom Alexandrom Kerzhakovom.

Nezabudnite, že čoskoro sa Konstantin Khabensky stane pápežom a schopnosť čítať rozprávky je pre neho jasne užitočná!