Pierre Richard: “Som videný ako kretén z filmu”

Pierre Richard
“Stal som sa majiteľom vinohradov na rade spoločnosti Depardieu v roku 1986 a uspel som,” môže sa herec pochváliť. – Už tri roky je turistická trasa Barcelona – Carcassonne, ktorá zahŕňa návštevu a moju krajinu “
Foto: @Stphane Kyndt / osobný archív
Prvýkrát, čo ste sa pred 23 rokmi dostali do Ruska a ako sa vám to páči, zamiloval sa doň, často sem príde. Tentoraz už čo?
Pierre Richard (Pierre Richard)

– Dlho som stratil počet. Vysvetlenie je jednoduché. Prichádzam domov, ale nikto si nevie, koľkokrát sa vráti domov. Mimochodom, po prvýkrát som bol v Rusku veľmi dlho, v roku 1972, na Moskovskom filmovom festivale s filmom “Vysoká blondínka v čiernych topánkach”. Komédia sa stala takou populárnou, že som s ňou musel lietať celým svetom. Odvtedy sme neoddeliteľní od mojej najvernejšej a oddanosti ruskej verejnosti.

– V sovietskej ére sa komédie s vašou účasťou okamžite stali populárne milované, stále sa vysielajú. Potom ste boli zastrelený a vo vážnych rolách. Pre vás, ktorá je bližšia?
Pierre Richard (Pierre Richard)

– “Vysoký blonďák …”, “hračka”, “Smoliar”, “The Runaways” – moja pýcha, a to nielen vďaka neuveriteľnej popularite vo svete. Na Kube, napríklad, som sa stretol s transparentmi: “Viva Zapata černoch” ( “Dlho žiť čiernu topánku!”), A v Thajsku sa dodnes nazýva Pien – osoba, s ktorou sa všetko stane. Ale tieto filmy sú drahé pre moje srdce aj preto, že boli prvé. Do filmu som vstúpil neskoro už vo veku 34 rokov. Jeho kariéra je povinný môjho kamaráta – riaditeľa Yves Robert, ktorý ma vzal do svojho prvého filmu “Blessed Alexander,” a potom v “The Tall blondín …”. Nikdy nezabudnem na tento pocit šťastia a túžby po celom svete!