Princess Diana: Príbeh na fotografiách

Jedinečná “kráľovná srdca”, prvá manželka princa Charlesa – Diany Spencera sa stala bezpodmienečnou hrdinou XX. Storočia. Jej príliš šťastný život sa stal verejným a doterajšie okolnosti smrti zostávajú tajomstvom.

Tradične sa predpokladá, že Diana Spencer dostal do britská kráľovská rodina je prakticky na ulici, inými slovami, takmer prostý občan, bez známi či príbuzní, a to je dôvod, prečo tak často prirovnávaný Kate Middleton, manželka princa Williama, ktorý záväzný iba aristokracie ” pečiatka v pase. ” V skutočnosti to nie je tak, na rozdiel od jej švagrovej, Diana patrila k šľachetnej rodine. Navyše obaja jej rodičia boli zástupcami starých britských klanov. Otec princeznej, John Spencer, Vikomt Eltorp, pochádza z rodiny Spencer Churchill. Grófstvo Spencer predkovia dostal v XVII storočí, v čase panovania Karola I. odlíšiť starobylé a ušľachtilé pôvod a Frances Ruth Roche – Dianin matku. Lady Fermoyová, babička Diany, bola čestná dievčina a blízka priateľka kráľovnej Matky. Že tam je fakt, že na svadbe rodičov Diana v Abbey Vesminsterskom navštevoval kráľovskú rodinu, vrátane Elizabeth II. Kráľovná neskôr sa stala aj krstnou maminkou pre mladšieho brata Diany Charlesa Spencera.

1963 rok
1963 rok
1964 rok

Budúce princezná z Walesu sa narodil 1. júla 1961, v roku, keď rodinné sídlo svojho otca, hrad Sandrigo a detstvo v žiadnom prípade vedieť potrebám: to bolo obklopené mnohými guvernantky, slúžky a ostatných zamestnancov. Čo je vhodné v ktoromkoľvek bohatom dome. Áno, Diana skutočne mala všetko, čo potrebuje každá malá holka, s výnimkou, možno, veľmi málo – nemala lásku. Tento nedostatok nenásytnosti a potreby bude počas celého života pokračovať v Kráľovnej srdca. Rodičia Di sa rozviedli, keď dievča bolo len osem rokov. Budúca manželka princa Charlesa, ako aj jej dve sestry a brat, nechali žiť so svojím otcom. Diana matka, Francis sa presťahoval do Londýna, opätovne sa oženil a osud detí mal malý záujem. 

1965
1970
1970

Napriek neprítomnosti svojej matky dostala Diana brilantné vzdelanie. Pred vstupom na vysokú školu bola Miss Spencer neustále starostlivá o vychovávateľku a učiteľku na čiastočný úväzok Gertrude Allen, ktorá sa kedysi podieľala na vzdelávaní Františka Rutha. V roku 1975, po smrti svojho dedka, Dianin otec sa stal 8. Earl Spencer, a získala titul zdvorilosti a “pani”, ktorý je určený pre dcér starších rovesníkov. Počas tohto obdobia sa rodina presťahovala do starobylého rodinného hradu Althorp House v Northamptonshire.

1974
1974

Neskôr Diana pokračovala v štúdiu v súkromnej škole v Sylfelde, potom v Ridlesworth Hall. Ďalšou etapou bola elitná škola pre dievčatá v West Hill v grófstve Kent. Vzdelávaním bola Diana ľahostajná, ale usilovne študovala a okrem toho ľahko dobila pozíciu učiteľov a rovesníkov vďaka svojmu šarmu a mimoriadne pokojnej prírode. Mimochodom, v uzavretom penzióne, kde budúce dámy absolvovať vzdelávanie, program zahŕňal nielen základné predmety. Diana dokonale pochopila kulinárske umenie a všetky potrebné jemnosti v domácnosti. Očakávala sa, že bude mať úspešné manželstvo a šťastný život. Mimochodom, nikdy nekončila túto školu, rovnako ako ďalšia vo Švajčiarsku, kde ju poslal jej otec.

1975
1975

Začiatok príbehu Diany a Karla bol položený v roku 1977, potom najstarší syn kráľovnej prišiel do držby hraběte Spencera na lov. Tam ho predstavil 16-ročná Diana, ale dievčaťu nevenovala žiadnu pozornosť. Nasledujúce stretnutia sa stretnú až v roku 1980.

Po ukončení štúdia sa Diana presťahovala do Londýna do bytu, ktorý jej dal otec za dospelosť. Potom dievča dostalo prácu v materskej škole. Napriek ušľachtilému pôvodu a viac než bohatej rodine, Diana nikdy neodvrátila tvrdú prácu a život. Vlastník bezchybnej povesti, krása, dedičný aristokrat – bola to taká žena, ktorú potreboval princ Charles, alebo skôr jeho matka.

1980
1980
1980
1980

V čase re-a osudové stretnutie, Charles sa obrátil 32 rokov, vo svojom arzenáli bolo impozantné množstvo románov a najdôležitejšie a najviac nepríjemné pre kráľovskú rodinu – kráľov syn mal milenku, Camilla. Marry jej bolo absolútne nemožné, na rozdiel od Diana, Camilla puritánskej mores nelíšili, cestoval od jedného človeka k druhému, a dokonca neváhal zobrať potom, čo bol odmietnutý v kráľovskom paláci. Stručne povedané, aby sa potláčal vzrušujúci škandál v očiach, korunný princ Charles mal byť ženatý. Na Diane.

Ako každá sebaúcty gentleman, a okrem toho, v tej dobe úplne bezchrbtový a nútenej Charlesa, potešiť svoju matku, jeho budúca manželka bola zdvorilý, zdvorilý a dokonca láskyplný, tak naivný dievča mohla trvať aj prejavy zdvorilosti lásky. V roku 1981, Century slávnostne svadby, nasledoval bez dychu sledoval, zdá sa, že celý svet.

1981
1981
1981
1981
1981

Mimochodom, “princezná Diana” je neoficiálny titul. Takže manželka princa Charlesa pokrstila novinári, a po nich – a všetci ľudia. Ak budete dodržiavať presné znenie, mali by ste povedať “Diana, princezná z Walesu” a presnejšie – “Diana, princezná Charlesa z Walesu”. Ale súhlasíme, len “princezná Diana” a “lady Dee” – kde eufóniu.

Diana sa presťahovala do kráľovského sídla. Spočiatku všetko prebehlo hladko, za pár rokov mal pár prvorodený, William a o dva roky neskôr, v roku 1984 – Harry. Vtedy sa začali šíriť prvé povesti o problémoch v kráľovskej rodine. Po prvé, rýchlo zistil, že Charles nemyslel prerušiť vzťah s Camillou, a za druhé, veľmi Diana bola obvinená z cudzoložstva, údajná druhé dieťa porodila nie je jej manžel, ale zo svojej vlastnej bezpečnosti. Povesti nikto nepotvrdil, ale nevyvrátil.

1983
1985
1985
1986
1990

Do konca 80. rokov sa princezná konečne zmenila na peklo. Všade bola obklopená otravnými paparazzi, ktorí sa snažili zistiť, čo sa deje v duši, a to nielen s opustenou ženou, ale s opustenou princeznou. Manželstvo zostalo výlučne formálne. Diana bola zachrátená prácou. Aktívne sa angažovala v charite. Počas celého jeho života, ona bola patrónka viac než sto charity pomohli fondu na boj proti AIDS, sa zúčastnilo v kampani k zákazu používania nášľapných mín, ktorý cestoval po celej Afrike, som sa snažil pomáhať každému potrebnému.

1989
1991
1991

Teraz si možno pamätá len málo ľudí, ale Diana sa podarilo navštíviť aj v Moskve. Jej krátka návšteva hlavného mesta novopečeného ruského štátu sa uskutočnila v polovici júna 1995. Princezné z Walesu sa konala v Moskve, len dva dni, počas ktorých na charitatívne poslanie niekoľko nemocníc a základná škola číslo 751, ktorý začal pobočku britského fondu podpory pre postihnuté deti. Počas dvoch krátkych dní mala Diana čas vidieť Kremeľ a dokonca navštíviť Bolshoi divadlo.

Návšteva Diany v Moskve 15. júna 1995
Návšteva Diany vo Veľkom divadle, Moskva 15. júna 1995
Diana s Bolshoi baletkami, Moskva 15. júna 1995
Diana v Kremli, Moskva, 16. júna 1995
Návšteva Diany v Moskve 16. júna 1995
Návšteva Diany v Moskve 16. júna 1995
Návšteva Diany v Moskve 16. júna 1995

Diana dohliadala na niekoľko organizácií, ktoré pomohli mladistvým bez domova, podporovali detské nemocnice a rozprávali sa s vážne chorými deťmi. A to je len malá časť dobrých skutkov. Dianova vnútorná bolesť sa utopila v pokusoch pomôcť druhým. Dnes sa nachádza na zozname stoviek najväčších Britov v histórii.

A predsa, čím bližšie Diana prišla k ľuďom, tým viac sa odcudzila od kráľovského domu. Na začiatku 90. rokov prestala princezná skrývať svoje odcudzenie od svojho manžela, vďaka čomu našla neznášanlivého nepriateľa v osobe kráľovnej. Ona, hoci neschválila román Charlesa a Camilleho, ale aj rozvodový proces s Dianou sa bál ako oheň. Len si pomyslite: aký bude tieň povesti kráľovského domu!

Oficiálny rozvod sa konal až v roku 1996, predtým Diana a Charles pokračoval žiť vedľa seba, ale každý z nich mal svoj vlastný život. Diana sa pomstila svojmu manželovi, ktorý natočil román s inštruktorom na koni. Kráľovská rodina sa vzdala, Elizabeth dávala povolenie na rozvod.

Po rozvode mohla Diana zostať v paláci, zdvihnúť deti a dokonca si zachovať titul. Britskí ľudia jednoducho neodpustia ďalšie rozhodnutie kráľovnej. Ale Diana vymanil z kráľovských buniek, ako sa zdá, sa rozhodol zopakovať o osude svojej matky, nevediac, lásky, nie len klamal, keď sa vrhla po hlave do osobného života – hľadajú niekoho, kto ju naozaj bude milovať. Deti vybledli do pozadia. Dôvernosť, ktorá bola predtým súčasťou tohto procesu.

1996
1996
1996

Po niekoľkých krátkych románoch sa v júni 1997 stretla s princeznou Dodi al-Fayedovou, synom egyptského miliardára. V polovici júla všadeprítomné paparazzi urobili sériu fotografií, na ktorých spočíva šťastná Diana s Dodi v Saint-Tropez. A čoskoro sa objavili povesti o angažovaní princeznej s predstaviteľom mocnej rodiny v moslimskom svete. Je pravda, že tieto informácie neboli nikdy potvrdené príbuznými Dianou. Vo svojich spomienkach bola Dodi uvedená len ako blízka priateľka bývalej princeznej. Oficiálna verzia – Dodie vyzvala Lady Dee, aby sa po náročnom roku odviazala, po ktorom nasledoval rovnako vážny rozvod od Karola. Pikantnosť tejto situácie bola spôsobená skutočnosťou, že spolu s Dianou na Cote d’Azur boli jej deti prítomné. Dedičia britskej koruny sú v spoločnosti s dedičom egyptského moslimského miliardára. Elizabeth II a tajné služby, naozaj, mali čoho obavy …

Diana na jachte Dodi al-Fayed so svojimi synmi, júl 1997
Diana na jachte Dodi al-Fayed so svojimi synmi, júl 1997
Diana na jachte Dodi al-Fayed so svojimi synmi, júl 1997

Možno, že to bol naozaj dlhý priateľstva … Na druhú stranu, tí dvaja boli voľní a románik medzi nimi bolo dosť dobre možné. Nie je to správne, ale o niečo neskôr – s najväčšou pravdepodobnosťou by sa to stalo. Avšak 31. augusta 1997 bol Dianov život tragicky skrátený v tuneli neďaleko Paríža. Podľa oficiálnej verzie, vodič auta, v ktorom Diana bola so svojím snúbencom, sa snaží uniknúť zo sleduje Diana paparazzi pri vysokej rýchlosti narazil do betónovej bariéry na to oficiálne – Diana eliminovaný britská tajná služba údajne kráľovská rodina nechcela vidieť muslimom ako nevlastného otca budúci kráľ Veľkej Británie. V tejto verzii trvá na tom otec Dodi. Prešetrovanie prebieha takmer dvadsať rokov. Po zrážke Dody zomrela na mieste, Diana tiež žila takmer niekoľko hodín. Takmer hodinu strávila v aute, spálila kamery. Nikto nechcel pomáhať kráľovná sŕdc, všetci chceli najprv informovať svet o tragickej finále. Spod hromady jej železných učených francúzskych lekárov, a to aj po dvoch hodinách Diana zomrela v Paríži a kliník.

Jeden z prvých snímok z miesta nehody. Fotografia bola jedným z dôkazov vo viacobjemovom prípade smrti princeznej Diany.

Potom, čo len jeden deň po smrti Diany, priestor pred Kensington Palace sa stal obrovský more farieb – na pamiatku svojej milovanej princeznej.

1997
  1. 20 citátov od princeznej Diany o živote
  2. Camille a Charles: dva proti všetkým
  3. Diéta Margaret Thatcherová: ako stratila železnú dámu

Zdroj fotografie: Getty Images