Star spolužiaci: ktorí sedeli pri jednom stole

Foto: sociálne siete

Alla Pugacheva, škola č. 496, Moskva:

Našiel som Antenu a spolužiaka Diva. Je pravda, že žiadny z spolužiakov Alla Pugacheva, jej život, či už s filmom, alebo so showbusiness sa nepripojil. To hovorí Boris Khukhra, ktorý študoval so spevákom.

– S Allou sme spoločne študovali v tej istej škole od piatej do ôsmej triedy. Bola prenesená na nás: jej trieda vyučovala nemčinu a chcela sa naučiť po anglicky.

Vonku bola Alla čistá botanikka: v okuliaroch s dlhou šikmou, červenou, utesnenou. Študovala dobre: ​​až do piatej triedy bola vynikajúca žiačka, potom štyri šli. Bola aktivistkou. A charakter boja. Spomínam si, keď som vystrelil noviny na stenu a tam som ťahal. Nepamätám si prečo. Napriek tomu si tu dali obrázok, ale môj priateľ ho stiahol.

Na zmenách Alla často spievala, jasne imitujúca Edite Piehe. Taktiež som sa zúčastnil amatérskych vystúpení. Raz sme mali v našej škole hru “The Devil’s Mill” a Pugacheva v ňom hrala princeznú.

V našej triede, ako aj v akejkoľvek spoločnosti, bola vlastná elita a jej nižšie triedy. Alla bola členom elity. A na úkor charakteru a na úkor prosperity rodiny. Potom už bola na školskej uniforme viditeľná: na niekoho z lacného materiálu, na niekoho na požiadanie je šiť. Mala dobrú formu. Pančuchy sú kaprony a nie jednoduché. Na konci ôsmej triedy však bolo jasné, že Alla doma nestrávila a tento prípad bol vyriešený na schôdzi Komsomol. A potom bola “nariadená” nosiť starodávne pančuchy.

Chlapci, podľa môjho názoru, už Alla začala mať záujem. Ale pokiaľ som pochopil, z nej nemala nič z jej triedy. Pre spolužiakov bola jej priateľom. A všetci dobre zaobchádzali v triede.

Spomínam si, že po poslednom zvone sme išli do triedy VDNKh. Tam bol pavilón, v ktorom za 10 centov ste mohli piť toľko, koľko chcete kvass (potom hrnček stojí tri kopecks). Vstúpili sme a pili kvass. A Alla sa vyliezla bez lístka!

Desať rokov po ukončení štúdia sme absolvovali stretnutie absolventov a Alla k nej prišla. To bolo v roku 1976, práve dostala Grand Prix na Zlatý Orfeus festival pre pieseň “Harlequin”. Povedala mi, ako šla do zahraničia. V zahraničí to bolo niečo neuveriteľné. Spomenula som si, že v hoteli, kde žila, bolo dobré mydlo. Zobrala to, hovorí, kus, a potom sa pozerám – ten nový leží. Znova som to vzal, opäť leží. Potom si vzala ten kus priamo pred služkou. A to bez toho, aby ste povedali slovo, opäť dajte mydlo. Allu pobavil tento incident.

O takýchto stretnutiach už neboli absolventi. Udržujem kontakt so svojimi spolužiakmi, napríklad v sociálnych sieťach. Pamätáme si Allu? Úprimne povedané, nie. Tak dávno to už bolo …