Udalosti plagátov 2. februára v Volgograd

plagát Volgogradu,

Foto: archív “Antény – Telesem”
plagát Volgogradu,

Foto: archív “Antény – Telesem”

30. januára

Skupina akrobatov “Swifts” – o 11.00 hod. Na dolnej terase nábrežia bude otvorená výstava vojenského vybavenia a zbraní celý deň. Publikum čaká na koncert piesňového a tanečného súboru VKS, tvorivých tímov regiónu a známych popových umelcov. Oslava leteckej prehliadky akrobatickej skupiny akrobacie “Strizhi”.

31. januára

“Frontline propaganda kit” – interaktívne stretnutie sa uskutoční v pamätníkovom historickom múzeu.

Historická rekonštrukcia na počesť 73. výročia zachytenia sídla 6. polnej nemeckej armády a veliteľa generála polného maršala F. Paulusa sa bude konať v múzeu Pamäť.

Na diaľnici športového a technického klubu “AlIg” v obci. M. Gorky bude hostiť niekoľko podujatí:

“Husky na Volge” – v 12:00 sa začnú predvádzacie predstavenia, sánkovanie a potom – fotografická relácia s husky.

Motokros “Bitka na Volge” – v 12:00 sa bude konať tradičný 53. motokros. V rámci sviatku – koncert s piesňami vojnových rokov, demonštračné vystúpenia v boji proti rukám, letecký a samo-modelový šport, snežné skútre a štvorkolky atď.

Vojensko-historická rekonštrukcia “Bojovali za svoju krajinu!” – o 14:30. Publikum uvidí prestavbu bojovej scény: pokusy vojsk Wehrmachtu opustiť obkľúčenie a tiež sa môžu ohriať s kašou a čajom vo vojenskej kuchyni.

plagát Volgogradu,
Foto: stalingrad-battle.ru

2. februára

Inštalácia hudobného videa “Stalingrad triumf” – v 18:00, panoramatické múzeum “Bitka pri Stalingrade”. Návštevníci múzea budú svedkami epizód pouličného boja a slávenia víťazstva v Stalingrade, premietaných do rotundy panorámy a budovy mlyny Gergardt pomocou rôznych ľahkých špeciálnych efektov.

69. All-Russian Athletic Run – o 11.30 hod. Na ulici Chuikova sa začína tradičný beh, venovaný výročiu víťazstva v bitke pri Stalingrade.