Z melanžovej priadze: pletenie podľa schém, vzory

Priadza Mélange
Mélange priadza: pletenie
Foto: Shutterstock

Melanžová priadza môže mať odlišnú textúru a farbu. Nezvyčajná farba priadze sa dosiahne zmiešaním vlákien dvoch alebo viacerých farieb alebo farbením priadzí v sekciách v niekoľkých farbách. To je náročný proces, ale teraz obchody ponúkajú veľký výber takýchto priadzí.

Priadza môže byť vyrobená sami, ak máte schopnosti spinning. Môžete si vziať dva kotúče vhodnej priadze rôznych farieb a viazať ju na uzly v úsekoch rôznych dĺžok.

Čo je možné pripojiť z melanžovej priadze?

Zloženie melanžovej priadze zahŕňa veľký počet prírodných vlákien, takže je vhodný na pletenie rôznych výrobkov: svetre, košele, obleky, klobúky, šatky, ponožky, palčiaky, plátené atď.

Ako pliesť kus mélange priadze

Pletenie z melanže s pletacími ihlami by si nemalo vybrať komplikované a zložité vzory, sú vhodnejšie pre hladkú priadzu. Pri pletení s bežnou plynulosťou získate krásny vzor mramoru. Veľmi efektívne a krásne vyzerajú pletené pásy, iný typ stopy, ktoré sa získavajú kombináciou nakidov a viazania slučiek.

Otvorený vzor “Brook”

Opakujte tento vzor 6 slučiek. 1. riadok: * 3 osoby. slučky, 1 plášť, vziať jednu slučku bez viazania, 2 tváre. slučky dohromady, natiahnite odstránenú slučku cez pletené, 1 plášť *. Zopakujte od * do * požadovaný počet správ. Druhý riadok: všetky slučky sú šité nesprávnou stranou. Opakujte prvý a druhý riadok.

Priadza z mélange má za úlohu skrývať nepravidelnosti a malé nevýhody pletenia. Pre pletenie by sa priadza mala voliť podľa zvoleného modelu. Takže napríklad pre sveter, pulóver, je vhodné vziať priadzu s prídavkom prírodných vlnových vlákien a strednej hrúbky. Výrobky vyrobené z takejto priadze sa ukážu byť dostatočne husté a v zimnom období sa dokonale zohriajú. Letné výrobky sú lepšie pletené z bavlnenej priadze. Dýcha dobre a nespôsobuje nepríjemné pocity. Počet lúčov sa odohráva podľa toho, koľko hustoty chcete získať plátno.

Pri pletení háčkované priadze je najlepšie brať tenšie, potom bude produkt vzdušný a mäkký. Krásna pletenina sa získava pri pletení háčkovania sviežimi stĺpmi.

Vzor “Svetelný stĺpec”

Na háku urobíme uzáver a zasuňte háčik do slučky základne, znova vytvorte 1 uzáver a vložte háčik do slučky základne. Takže opakujte 3 až 5 krát, to všetko závisí od toho, akú hrúbku by mal byť veľkolepý stĺpec. Nikdy to neskončíme háčkom. Vytvoríme všetky slučky na háku a zafixujeme ich vzduchom.

Zbytky priadze môžu byť vždy dané do práce, spájajúce malé elementy z nich a kombinovať ich do plátna. Melange priadze je veľký dopyt medzi pletařky vďaka širokej škále aplikácií.

Pozri tiež: Novoročné súťaže a hry pre dospelých